SCHHAPP - Návštěva Walsrode

velikost písma:  A A A
30.05.2013, 15:00     Autor: Radek Nesvačil     3532 zobrazení     4 komentáře

11. května proběhla plánovaná návštěva německého ptačího parku Welt Vogel Park Walsrode.

I přes špatné počasí, které nás provázelo při výjezdu z ČR se nakonec ten nad námi nahoře slitoval a mraky rozehnal, takže jsme si mohli užít příjemný den v parku. Rozepisovat pak vše, co je k parku k vidění by opět vydalo na jeden článek. Největší změnou a jedinou novou stavbou v parku je tak Kolibri Haus, který byl otevřen u příležitosti 50 let otevření parku v loňském roce. Budova slouží zároveň jako chovné centrum,prostory chovné stanice jsou v 1. patře, ale veřejnosti jsou nepřístupné, v přízemí jsou proto vybudované tři prostorné prosklené boxy,v kterých jsou k vidění oba zástupci kolibříků, které Walsrode chová a úspěšně odchovává. Prvním je známější kolibřík Amazíliin (Amazilia amazilia), který je k vidění na více místech v Německu. Druhým je pak Sylfa zelenoocasá (Lesbia nuna), kterou může oko chovatele spatřit právě pouze v ptačím parku Walsrode. Na stěnách je pak k vidění on-line přenos za čtyř kamer z chovného centra, v době naší návštěvy byl k vidění 6-denní kolibřík Amazilin, na druhé obrazovce pak může návštěvník shlédnout krátký dokument o chování a krmení kolibříků, tak jak jej používají právě v ptačím parku Walsrode (více podrobností o Kolibri-Haus je pak možné přečíst v Nové Exotě č. 9/ročník XI). Z nejnovějších přírůstku, které Walsrode získalo do svého chovu, pak určitě stojí za zmínku několik kusů Skalňáků oranžových (Rupicola rupicola), pár čápů pestrých (Ciconia stormi), které můžete vidět zatím také jen ve Walsrode nebo kukalky velké (Coua gigas), které jako první na světě ve Walsrode odchovali. K vidění je toho samozřejmě mnohem víc. Pro chovatele hmyzo-plodožravého ptactva je pak doslova ráj pavilon Paradies Hall a tropický skleník Tropen Wald Halle kde je k vidění několik druhů tangar, plodožravých holubů, tukanů, strdimilů apod. málo chovaných druhů. Opět tak nezbývá než říct, že se snad zas někdy v budoucnu do Walsrode budu moci podívat, tahle návštěva určitě stojí za to.

Kukalka velká (Coua gigas) Kukalka velká (Coua gigas) Foto: Radek Nesvačil

Pita modrokřídlá (Pita moluccensis) Pita modrokřídlá (Pita moluccensis) Foto: Radek Nesvačil

Skalňák oranžový (Rupicola rupicola) Skalňák oranžový (Rupicola rupicola) Foto: Radek Nesvačil

Rajka dvanáctiperá (Seleucidis melanoleucus) Rajka dvanáctiperá (Seleucidis melanoleucus) Foto: Radek Nesvačil

Hnízda kolibříků Hnízda kolibříků Foto: Radek Nesvačil

 

Radek Nesvačil Radek Nesvačil
Autorem od: 27.12.2013
10 článků 0 popisů zvířat

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

01.06.2013, 23:19
Holub zlatoprsý (gallicolumba rufigula)
01.06.2013, 22:58
Ahoj, prostě to byl opět super výlet a doufám, že nebyl poslední. A když už Zdena psal o těch jambech, tak přikládám jednu fotku. Bohužel lepší se mi nepovedla. Posléze ještě vložím nějaké dálší.
Martin
01.06.2013, 09:54
Dobrý deň! O Kolibri-Haus sa tiež písalo v máji 2012 na
http://www.avianweb.com/kolibris.html

30.05.2013, 23:28
Dobrý den, já jen doplním, že oproti loňsku jsme mohli spatřit např. tangary sedmibarvé (Tangara chilensis), ťuhýkovce žlutokorunkaté (Laniarius barbarus) a několik holubů jambu (Ptilinopus jambu). Poslední jmenovaní jsou (pokud se nepletu) zastoupeni již jen v zázemí kolínské zoo.
Z.G.