Na vánočním stromu ze Staroměstského náměstí si pochutnala zvířata v zoo

velikost písma:  A A A
12.01.2014, 19:33     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     664 zobrazení     0 komentářů

Příjemné zpestření jídelníčku čekalo v sobotu na zvířata pražské zoologické zahrady. Za velké pozornosti návštěvníků si pochutnala na větvích z vánočního stromu, který stál na pražském Staroměstském náměstí.

Stejně zužitkovány byly nakonec i smrčky a borovičky, které se prodejcům vánočních stromků nepodařilo před svátky prodat a zůstaly jim ve skladech.

Mezi prvními, kteří si na větvích a stromcích pochutnali, byli jeleni wapiti.  Jehličnany běžně jedí také bizoni, kteří nad změnou jídelníčku projevili velikou radost.

Obdarováni byli také sloni, kteří byli z větví vyloženě nadšení. Jejich stádo se sice zpočátku trochu ostýchalo, ale pak se všichni osmělili a s větvemi si užili spoustu zábavy, než je snědli. Mezi hodovníky nechyběla ani malá slonice Sita.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.