Neobvykle teplá zima probudila i netopýry

velikost písma:  A A A
25.02.2014, 13:58     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1432 zobrazení     0 komentářů

Už jste někdy slyšeli o netopýří váze? Vypadá jako kalkulačka. Ivana Hancvenclová ze záchranné stanice Archa v Liberci na ní váží tyto drobounké létající savce.

Netopýři se dokáží prokousat zdí, a mohou vám spořádat zásoby ze spíže a jsou případy, kdy lidem po nocích sají krev… Tyto mýty a pověry provázejí užitečné létající savce od nepaměti. Ve skutečnosti některé druhy netopýrů, kteří žijí v našich končinách, dokáží ulovit až 1 200 komárů za jedinou hodinu. 

V současné době je hodně teplo, takže spousta těch netopýrů si myslí, že už je jaro a vylétává z úkrytů. Hmyz ovšem ještě nelétá v takové míře a oni si nemají co nalovit. Takže v tomto období, pokud najdeme netopýra takhle venku, určitě to není pro to zvířátko dobré a je vhodné kontaktovat záchrannou stanici. 

Tam dávají netopýry do speciálních boxů, aby se ještě vykrmili. Netopýr musí mít správnou zazimovací kondici podobně jako je to třeba u ježků. 

Letos se nám podařilo vybudovat zimoviště profesionální. Ale tady mám teď třeba probuzených sedm netopýrů pestrých, které jsem kontrolovala po měsíci pobytu na zimovišti a zjistila jsem, že trošku zhubli, víc než by měli, takže jsem je zase vyndala, pár dní je pokrmím a pak je zase vrátím zpátky do těch zimovacích budek, aby pospali, popisuje Ivana Hancvenclová.

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.