Komentáře článků

Všechny sekce

30.07.2008, 09:08
Zdravím,tak z dovolené se vrátila dcera,já co mám tu drůbež tak už se nedostanu ani na chatu.Jak to děláte u vás?Zabíjet taky už začnu nejspíš koncem týdne.Potřebuji získat prostor pro další skupinu.Kolem 10.8.by se měla začít líhnout káčata ve" dvojitém " hnízdě.Pořád sedí obě změnilo se jen to,že po asi tak 10dnech sezení,si vejce rozdělují a když sedí zrovna obě mají každá nějaká pod sebou. Byla jsem si celkem jistá,že to tu Pekinskou přestane bavit a sleze z hnízda,ale ona pořád sedí.Neumím si představit co bude až se to začne líhnout a co potom až slezou z hnízda??Také jsem zvědavá jak bude probíhat křížení u pana Aleše.Už jsem o tom několikrát četla.Vím že se to doporučuje spíš nežli to co máme my.Jenže ty Rouenské jsou barevné nebo né.? Zrovna nemám moc ráda když se mi líhnou barevné kačeny.Ta práce s obíráním peří je pak nekonečná.Už se vám někdy stalo ,že se z jednoho vejce vylíhla 2 káčata? Na jaře jsem záměrně dávala několik dvojitých vajec do líhně,ale všechna zašla.V loni se mi to stalo,ale vůbec jsem s tím nepočítala a nemám tušení z kterého vejce to bylo.Muselo ani nebýt výrazně větší.Prostě jsem po ránu našla v líhni ze 4 vylíhlých vajec 5 káčat.A před 2 lety měl syn pižmovku,které se líhla z jednoho vejce 2 káčata opakovaně.Nechtěla jsem mu to věřit myslela jsem si že to měl špatně spočítané,ale pravdu měl on.Prokázalo se to bohužel zrovna tím nejblbějším způsobem -kača před líhnutím utekla a v 8 vejcích z 15 bylo po dvouch káčatech.Už mrtvých.Tak pak jsem mu už uvěřila.Tak teď se pokusím přidat nějaké fotky ,ale nevím jestli to svedu.Ještě jse to takto ke článku nedělala.
28.07.2008, 15:28
tak jsem si to popletl
27.07.2008, 13:02
Hodnotil jsem Ondřejovu trpělivost odpovídat na opakující se otázky. Jinak jeho odpovědi v obecné rovině jistě hodně pomohly mladým začínajícím chovatelům. Pouze mi vadily některé jeho osobní přístupy k některým dotazům. Stažení jeho článků vnímám jako gesto proti Zbyňkovi, v žádném případě to nebylo domyšleno, koho tím skutečně poškodil.
27.07.2008, 12:41
Aleši ,jsem moc zvědavá na vaše křížení,ale počítejte s tím,že Rouenské kachny nesedí,


my jsme dneska měli první kachní oběd ještě teď mám mastnou bradu byla moc dobrá,a v týdnu se pustíme do zabijačky.

Je nejvišší čas ,krmení do nich padá jak do popelnice.Pro Karen,kačeny tentokrát zabijím za 2 a půl měsíce,ale řídím se spíše tím,jak začnou křížit křídla tak jedou.

Jak přijedete z dovolené tak se pochlubte s vaším chovem,těšíme se na vaše fotky.
27.07.2008, 08:06
Milane.Zbyněk sem článek přidal ale nenapsal.To zaprvé a za druhé, v článku se nejedná o amazoňany ale amazónky.Jinak článek je fakt dobrý.
26.07.2008, 23:48
Jinak s Vámi musím souhlasit.Ale přeci jenom měl na stránky i dobrý vliv.Ale také špatný.Ale i tak udělal pro tyto stránky hodně.
26.07.2008, 23:46
Jen bych doplnil pane Cone, pokud tovím dobře, tak si to Ondra přál aby jeho články byli staženy.
24.07.2008, 21:16
Zdravím, já jsem četl to vaše křížení,letos jsem si pořídil párek rouenských kachen a zkusím je zkřížit s pižmovkami.Kvůli velikosti

potomků.Kačera jsem nechal z 5 kachňat které jsem si koupil na

chovatelském trhu v Kolíně.Kachnu jsem si koupil z vynikajícího

chovu od známého který má kolem 80 jenom chovných kachen,

on je pěstuje hlavně na kachňata která prodává.Má pižmovky

strakaté,bílé,černé a pozor! má i modré!nebo lépe řečeno modrobílé.Má i pegingské a rouenské a oboje sedí taky a má i chocholaté.Tak na jaře je ykusím křížit - uvidí se...
22.07.2008, 20:59
je možné získat informace ohledně chovu korel? dachovska.j@seznam.cz
21.07.2008, 22:01
kde ale schrastit love na tyto krasavce!

taky je to muj sen
21.07.2008, 20:39
Zdravím paní Hanko, jak jsem vyrozuměla tak vy také křížíte pekinskou s pižmovkou,to jsem ráda aspoň můžeme porovnávat.Vám se nikdy z toho spojení neobjevil strakáč,no vidíte já už mám 2x vyměněné oba rodiče a pokaždé byla aspoň některá strakatá po té první dokonce všechna.Je ovšem pravda že kačenky byly matka s dcerou.Ale strakatí byly v obou případech i když byl otec pekinský i i když byl pižmovka.A co se týká velikosti tak právě proto jsem zůstala u křížení,abych zmenšila rozdíl ve velikosti mezi samicí a samcem.Ovšem je možné že vaše kačeny jsou celkově větší než ty moje.V loni vážily v průměru kačenky 2.80 a kačeři 3,20. kg už vykuchaní .A chtěla jsem se zeptat literatura uvádí ,že kříženci jsou neplodní máte s tím nějakou zkušenost? Jinak obě kačeny stále spolu sedí .Dám na vás a pokusím se nechat stejné chovné kačeny i na příští rok.Možná že mě nenesly protože byly moc vykrmení aspoň tak usuzuji podle toho jak vypadala ta co jsem jí potom zabíjela.Měla v sobě tolik sádla že jsem to ještě neviděla .Dnes mi dcera ty moje odchovance a i sedící kačeny vyfotila tak až se vrátí za týden z chaty zkusím je taky přiložit.Jen nevím jestli to budu umět.Já jsem totiž začátečník.Máme počítač teprve druhý měsíc a tak se pořád učím.Jo a ještě jsem se chtěla zeptat v jakém stáří zabíjíte ty kačeny.Já většinou po 3tím měsíci. Tak zatím zdravím Karen
21.07.2008, 19:05
Dobrý den, první velkou chybu jste udělala již při koupi papouška a tom, že jste si nepřečetla několik knížek. Pokud byste tak udělala, zjistila byste, že když dáte, k ochočenému papouškovi druha do páru většinou se bude věnovat své ve vašem případě samičce. Z toho plyne, že ztratí ochočení a zájem o lidi. Jelikož už o vás nejeví zájem a jevit už zřejmě nebude, bylo by dobré oba dva umístit to prostorné voliéry a pokusit se o odchov.
21.07.2008, 15:56
Dotaz, dobrý den, mám papouška nádherného - kluka, je mu asi rok a půl byl úplný mazel od pusinek po spánek v posteli cokoliv na co si člověk. Díky tomu jsem mu chtěla udělat radost a pořídila jsem mu holčičku od té doby jsem byla už tolikrát pokousaná že už to ani nepočítám. Úplně se mu změnilo chování, přímo útočí kouše mě s oblibou do krku. Prosím poraďte nevím zda je to tím že žárlí že je tam nový papoušek, nebo je v toku. Chovatel viděl video a říká že tzv.: tančí zásnubní tanec, ale už mi neporadí jak se k nim chovat. Začala jsem i přemýšlet že koupím velkou voliéru? Nevím si rady kousance jsou až do krve, ale zatím to nevzdávám.
20.07.2008, 21:37
ta strakatost kačen bude asi v tom ,že rodiče jsou už pokřížení s nějakým jiným druhem.

Jestli ty problémy s pojímáním také z toho nebudou vyplívat

pekinské kachny jsem měla 3 roky a nesli dobře ,vyměnila jsem je za pižmovky kvůli sezení,

teďka mám kačera pekinského a 2 kačenky pižmové,myslím že je to dobrý,akorát kačenky po nich jsou dost malé zato káčeři naopak hodně velcí
20.07.2008, 20:32
Pro neregistrovaný: možný úhyn mladých mohli způsobit odčervovací kapky. Pokud chcete, mít jistotu dejte jedno uhynulé mládě na pitvu.
Pro Janu: Ovoce a zeleninu můžete podávat: jablka, hrušky, třešně, mrkev, sal. okurka, meloun, nektarinka, broskev, jahody atd. Ovoce a zeleninu podávám zhruba 2x do týdne. Před hnízděním a v době hnízdění častěji. Dále můžete papouškovi podávat pampelišku, žabinec ptačinec apod… Větvičky k okusu by neměli také chybět. Použít můžete větvičky ovocných stromů (pozor na chemicky ošetřované). Moji papouškové nádherní, tak jako ostatní se rádi koupou v dešti ale ve vašem případě může postačit rozprašovač na kytky. Dělám to v době veder u nádherných taky tak. Přeji hodně úspěchů s novým mazlíčkem. Dopřejte mu také denně prolet po místnosti.

20.07.2008, 20:07
Dobrý den,dnes jsem si přivezla jako dárek k narozeninám krásného papouška nádherného.Je to ručně dokrmované mládě,takže je ochočený a prostě super.Chtěla jsem se zeptat jakou zeleninu a ovoce mu smím občas podat?Děkuji a budu ráda za každou radu.Ještě jak je to s jejich koupáním ev.sprchováním.Děkuji.
20.07.2008, 18:21
Zdravím,no jo ,já měla taky původně loni pižmového kačera jenže on se s pekinskou kačkou pářil jen z nouze,tedy když jeho vlastní plemeno nebylo k sehnání-obě seděli na hnízdě.Letos na jaře jsem o druhou tu mladší pižmovku přišla -zůstalo v ní vejce a než jsem na po přišla už jí nebylo jak pomoci. Líheň mám sice jen na 30vajec,ale to mi tak akorát stačí.A nevíte jestli ty pekinské kačeny se musí každý rok měnit? Už jsem se na to ptala jinde ale nikdo mi neodpověděl.U mě kačka v druhém roce snesla jen 5 vajec no a kačer, to je ten co ho mám nyní ,zase nechtěl moc pářit až po tom vitamínu.Slepičky mám obyčejné kříženky a kohouta střibrného vlašáka.Měla jsem jich 18 ale navštívila mi kurník škodná a o 9 jsem jich přišla.Teď mám na dvorku 15 kuřat co mají 3měsíce ale je tam 9 kohoutků.No a na jaře jsem sháněla násadová vejce Aroukan a tak mám ještě10kuřátek ty mají 2 měsíce. Jo ještě k těm kříženým kačenkám.Přijde mi zajímavé, že oba rodiče jsou bílí a káčata se líhnou strakatá a to jak bílá s hnědou tak skoro černá s modrozeleným leskem.Ty straky jsem měla loni po jiné kačeně i letos .A v prvním roce kdy jich bylo celkem jen 7 byla strakatá úplně všechna. Zdravím a děkuji za přijetí. Karen
20.07.2008, 17:27
Karen určitě budem rádi když se připojíte do naší diskuse.

Je zajímavé to jak píšete ,že vám sedí dvě kachny v jednom hnízdě a snesou se ,

Pokud chcete křížit kachny je lepší mít kačenky pižmovky, protože s nimi není problém v sezení a kačer pekiňák,

já jsem měla také kačky pekinský ,ale byla s nimi potíž nechtěli sedět až ke konci a měli snahu i likvidovat vejce,na ně je lepší líheň .

Ještě posílám fotku zakrslého kohoutka co jsem si koupila ke slípkám.
20.07.2008, 17:11
Aleši tak to budou hody jak u vás tak i u nás
20.07.2008, 10:40
Smím se přidat? Celé vaše povídání jsem přečetla až do konce a je to moc zajímavé.Taky chovám kačeny a pár slepiček. Jsem z Ivančic mám ale jen malý dvorek a trochu větší výběh na zahradě.Na dvoře mám slepice a kačeny v ohrádkách pod střechou na noc.Kačeny chovám od roku 2000 kdy jsme se sem přistěhovali z Brna a pořídila jsem si jeden pár pižmovek,byli ale jakési mrňavé a proto jsem si kupovala z nabídky co nám doručila pošta ty co je nazývají barbarie. Koupila jsem jich tenkrát 5 ale oni mě mezi ně zamíchali jednu pekinskou.Náhodou to byla holka a tak jsem je začala křížit.Letos mám pár pekinských a jednu samičku pižmovku. Samec pekinský je v chovu drehým rokem holka je poprve a pižmovka se už u mne vylíhla a je stará 3 roky.V loni jsem měla po tomto samci kolem 80 káčat ale letos z jara neměl vůbec zájem o svoje nevěsty.Všechna vejce co jsem sebrala byla čistá.Po podání vitaminu "E" se ale probral.Začal se pářit ale zase to přehnal a svojí holce roztrhl oko takovým způsobem že jsem myslela že o něj přišla.A zase snášela čistá vejce. No nakonec to dobře dopadlo.Nyní mám dvě hejna mladých V prvním jsou jen pekinské a je jich 12 v druhém mám křížence a zase pekinské .Těch je 24.Pekinská samozřejmě nesedí na vejcích takže ta její jsou vylíhlá v líhni.K minulému týdnu snesla tato pekinská kachna 150 té vejce a k mému velkému překvapení zůstala sedět v hnízdě do kterého snášela spolu s druhou kačenou.Nestačím se divit.Aby seděla pekinská kačena to samo o sobě je vyjímka ale aby seděla spolu s pižmovkou a tak se doplňovaly to je asi taky zvláštnost.Sedí teprve od 11.7. tak pořád čekám že jí to přestane bavit a péči přenechá té druhé ale zatím se to nestalo.Slézá vždy jen jedna.Ta co zůstane se usadí na vejcích a až se ta první vrátí z koupele sedne si mimo hnízdo ale v boudě a čeká .Až odejde ta druhá posune se na vejce zase ona.Několikrát jsem vejce rukou kontrolovala jsou teplá a vždy jen v jednom hnízdě-tedy jen pod jednou kačenou. Jsem zvědavá jak tohle dopadne.Tak to je zatím všechno.Jestli vás to bude zajímat jak to dopadne napíšu to.Já bych ráda věděla jestli mohu ponechat ty kačeny pekinské v chovu i dalším rokem.Pižmovky jsem měla pokaždé několik let ale ta pekinská samička (to byla jiná)mě v druhém roce snesla jen 5 vajec.Nevím jestli je to normální. Zdravím Karen
19.07.2008, 19:49
Papoušci už vyletěli, učili se létat a pak zničeho nic jeden po druhém přestávají a sedí na zemi.
18.07.2008, 10:31
Nás je na ně taky dost ale pokud bych jich měl mít přes 60 tak je to už moc ale já jich mám kolem 50 sice jsou mezi nimi ještě 4 rouenské a 6 divokých ale ještě mi jedna kachna sedí na 13 vejcích.Druhou už sednout nenechám.Ty první už budu za 14 dní zabíjet.
17.07.2008, 23:48 zbynek
Kontakt jsem vám zaslal na mail.
17.07.2008, 23:37
Dobrý den, super článek, nemáte, prosím, kontakt na autora článku?Měl bych zájem o letošní odchov. Jirka Mandys
17.07.2008, 22:35 cone
Milane, i když s některými názory p. Hály jsem nesouhlasil a nikdy souhlasit nebudu, byl tady vidět. Mi osobně nejvíc vadil způsob prosazování některých věcí. Trochu mě také zarazilo stažení jeho publikovaných článků na tomto foru. Byly přínosem pro málo sečtělé a začinající chovatele. Cone
17.07.2008, 22:16
fakt hezcí Loriové a i dobrý článek až budu starší chtěl bych chovat tyto hezké a elegantní papoušky
17.07.2008, 22:14
no je to pěkný článek, ale lituji toho že už tu nepřispívá a neni redaktorem Ondřej Hála
17.07.2008, 22:12
No Zbyňku je to fakt super článek i když amazoňany nepěstuji tak je to velmi poučné s pozdravem Mil@n
15.07.2008, 19:53
Dobrý den, mladé jsou již z budky venku nebo ještě v budce? V případě, že jsou ještě v budce je zřejmně chyba v brzkém odčervení. Odčevovací kapky mohou být silné a papouškům zničí játra.
15.07.2008, 19:02 zbynek
Tento článek byl už otisknut v Nové EXOTĚ. Autor dal svolení, aby byl zveřejněn i zde. Od Mgr. Kaplana mám ještě jeden článek o odchovu amazóna šupinkového, který uveřejním pozítří.
15.07.2008, 17:51
Super článek o nádherném papoušku. Gratuluji k odchovu. Tento článek by se i hodil na otištění v nějakém časoopise, pokud tak ještě není.

Nebýt začátečník a mít prostředky na chov, určitě bych ho měl hned doma. Moc se mi líbí a někdy o něm i uvažuji, jako o plánu do budoucna.
15.07.2008, 16:40
Dobrý den, máme mladé od papoušků nadherných, bylo jich pět a už dva pošli. Mladé sme odčervovali, nevíte kdy by mohl být problém?
10.07.2008, 17:45
Dobrý den, vajíčka ponechte zhruba 20-25 dní a poté jí je odeberte. Pokud je vyhodíte hned po snesení bude samice snášet znovu. Bylo by dobré jí pořídit staršího samečka.
10.07.2008, 14:29
Zdravím ;-)

Mám stejný problém, mám samici papouška nádherného ve voliéře společně s andulkama, andulky začaly snášet vajíčka do budky a naše papoušice jako by jim záviděla, začala snášet taky ale na dno klece a na vejcích sedí i když nemá samce. Co si s tím počít?
09.07.2008, 20:51
a takovéhle už jsou dneska
09.07.2008, 20:49
a takovéhle už jsou dneska
09.07.2008, 20:46
takovéhle jsme dali dokupy ubytování pro drubež
09.07.2008, 20:32
Tak to je budete mít vykrmené akorát na vánoce,

ptáte se co s něma budu dělat,bylo jich 43,nechala jsem si jich 30 a zbytek šel na výkrm k sousedce,a s třiceti kachnama si snad poradíme,doma nás je 6 strávníků a deset jich měním vždy s dědou za králíky.


chlívky jsou už hotové,zvěř už bydlí,

ke slepičkám jsem si pořídila kohoutka zakrslá hempšírka měděná.je moc pěkný .
08.07.2008, 21:39 zbynek
To nevím čím je, mně to funguje. Bratr, který má tyto věci na starosti je na dovolené, pak na to koukne.
08.07.2008, 21:04
Mě to taky dělá.Ale jinak velice dobrý článek.
06.07.2008, 20:16
mam skořcovou samici štěpitelná na žlutou ktomu jsem dal samce obyčejného štěpitelného žlute modre skořice straky
06.07.2008, 08:53
Ale je jde to,vylíhla se další od strakaté kachny a obě bílé zase snáší....Těch strakáčů je jen 7 ,jelikož jsem byl pryč když se líhla

a ostatní kachny vytahaly 3 z hnízda a 1 bylo slabé a do rána pošlo.Co budete dělat s tolika kachnama?To všechno sníte v rodině?
03.07.2008, 23:02
článek se mi líbí, jen by jsem chtěl poznamenat, že se mi článek nenačítá z ÚVODNÍ STRÁNKY jak je uveden, ale až poté co najedu na rubriku ČLÁNKY a vyberu. odtud se zobrazí. Nevim, možná je chyba někde jinde, jen jsem chtěl upozornit a pochválit hezkej článek :-)
03.07.2008, 15:29 zbynek
Omlouvám se. Myslel jsem, že fotografie, které jsi nám zaslala do fotogalerie mohou posloužit i tímto způsobem. Pravda, ozvat jsem se mohl.
03.07.2008, 14:43
Moc hezkej článek, jen bych příště uvítala, kdybyste mi použití mých fotek alespoň předem oznámil, když už se nemůžete zeptat...Ale dobrý...;-)
01.07.2008, 09:50
ahoj, či dobrý den, ráda bych se poptala, máte-li někdo zkušenosti s chovem křepelek doma v bytě - myslím třeba kolik hluku nadělají a jak je potřeba se o ně starat. Potom jaké nejmenší stádečko je dobré si pořídit, aby se cítily dobře, popř. jak moc si na člověka zvyknou. V jakém věku si je pořídit, aby si na nové prostředí nejlépe zvykly. Jak dlouho žijí a dá se s nimi cestovat? Nerada bych měla nějaké vystrašené bochánky v rohu klece..

Díky za případnou odpověď
27.06.2008, 21:55
a tohle ty starší
27.06.2008, 21:53
a tohle ty starší
27.06.2008, 21:53
jak se vám daří chov?

Mě to roste jak z vody,skoro už se nevejdou do chlívků.

Tohle jsou ty mladší
18.06.2008, 21:14
Mám určité pochybnosti o tom, že lze tak malé zebřičky udržet bez rodičů při životě. Ale samozřejmě to zkusit můžete, volil bych řidší teplou směs na dokrmování, asi Nutribird. Pokud jste z ostravska, mohu vám dát Kaytee, to mám doma. Ale pokud nekrmí, tak čas hraje proti vám.