Aktuálně: 5 038 inzerátů173 134 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů
mili
mili (1 příspěvků) 21.07.2007, 15:34:40 xxx.xxx.148.1
Děkuji za odpovědi, problémem je, že jídlo mu dávám zásadně do klece, ale on radši celý den nejí, jak je spokojený venku. Poprvé se mi ho podařilo nalákat na vodu, protože měl žízeň, ale podruhé už nešel, věděl, že bych klec zase zavřela, je to malý chytrák.Takže teď ho radši nepouštím, nerada bych ho dávala do klece násilně v noci, nechci ho stresovat, navíc potřebuji aby mi věřil. Literatury jsem prostudovala o ochočování papoušků už kvanta, myslela jsem, že znáte nějaké nové fígle. Měla jsem postupně andulky a korelku, ale ti asi nebyli tak chytří jako alexandři, nebo neměli potřebu být tak dlouho venku, protože se nechali vzít a sami do klece šli. Nemyslím si že by se nic nenaučil a že je na to dost starý, jelikož dělá pokroky den ze dne. Dokonce ani nekřičí tolik jak ze začátku a to stačí malé napomenutí. Jo a k tomu odejití od klece pane Hálo, není rád když odejdu, takže to rozhodně neuvítá, jelikož je dostatečně krotký, má jen malé zlozvyky, které ho potřebuji odnaučit. Takže tímto děkuji pane Řího. Chtěla jsem se ještě zeptat, je jedno v jakou hodinu se na papuška mluví nebo je to nejlepší v podvečer jak se všude píše? Je nutné ze začátku opakovat jen jedno slovo ? Andulku jsem totiž neučila a začala sama, v repertoáru má sedm slov. Děkuji za odpověď a za trpělivost.