Aktuálně: 5 068 inzerátů173 304 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 18.10.2014, 15:52:24 xxx.xxx.222.82

dobrý den, to se mi stalo nyní u druhých mláďat, jsou na hlavě a na křídlech ozobané, i prachové peří...nechápu...asi samice...nebo jiná andulka??? jedno mláDě už vylítlo z budky, mám strach aby na ně neútočili jiní ptáci, už obrůstá peřím..dvě mláďata jsou ještě uvnitř...Krmí je převážně samec, samice jak kdyby ztratila zájem, ale občas krmní také. První snůžka byla v pořádku, jedná se o roční ptáky. Nic, jakmile vylétnou mláďata zazimuji budky a počkám jna jaro. :)

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 18.10.2014, 15:33:22 xxx.xxx.222.82

Dobrý den, že by "španělské pelichání" , setkala jsem se s tím u jedné z mých nových andulek, koupených na burze...nováček!! příště si dám pozor!! Jak mi zkušený chovatel poradil a nasledně andulku odstranil, andulka ztratila letky a byl z ní jen šplhoun a lezec. 

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 25.08.2014, 20:20:31 xxx.xxx.222.82
Odpověď na příspěvek uživatele Ivana z 30.07.2014, 12:21:57

Dobrý den, dnes jsem se tu dočetla v jednom starším příspěvku, že se pohlaví andulek dá rozpoznat hned po výletnutí z budky. Máte s tím někdo zkušenosti? Vypadá pohlaví u samce i samice stejně..ptám se protože se učím, snažím se získávat co nejvíce informací. Třeba u mníška, je to samec se mi zdá vystouplý hrbolek...

Také jsem tam našla odkaz na pěkné stránky, škoda, že jsou v angličtině ;)

http://www.cutelittlebirdiesaviary.com/budgie-mutation-and-color-guide.html

 

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 24.08.2014, 19:54:42 xxx.xxx.222.82

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mohu andulku hned po vylétnutí z budky odstavit a dát samotnou do klece, novému majiteli. Jestli ano, je potřeba dokrmovat a čím? Nebo stačí už jen běžné zrní? Děkuji.  

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 21.08.2014, 09:07:44 xxx.xxx.222.82

Dobrý den, myslím že se jedná o přepeřování, na papouškovi jde vidět i vyrůstající peří, říkám tomu brka (peří uzavřené v obalu, vypadá jak bodlinky), viz foto na hlavičce.

Mám mazla mníška a nyní se přepeřuje. Také zjišťuji zvýšený počet peří, pokud nejsem doma, víc jak dva dny. Po první dovolené kdy jsem nebyla doma týden, Ruby pár dní vůbec nepromluvil, byl naštvaný, trucoval :)

Jak mu pomoci, při pestré stravě jakou má, stačí dostatek lásky a mazlení ;)

Obrázek
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 21.08.2014, 08:50:27 xxx.xxx.222.82
Odpověď na příspěvek uživatele Ivana z 30.07.2014, 12:21:57

Podle mého sameček, takoví mě letos vypekli, jsou to straky a nemají ozobí modré, jen namodralé,  myslela jsem si že jsou to samice a nyní mám plnou voliéru samců ;) Chystám se je dát pryč a chci mít jen klasicky zbarvené andulky,kde s pohlavím bude jasno :D

na fotce jsou oba samci ;)

Obrázek
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 09.08.2014, 12:52:40 xxx.xxx.222.82

Dobrý den,

já kupuji Rubymu (mníškovi) Deli Nature, teď nevím to číslo. Je to směs bez slunečnice, tu už vůbec nechce. Miluje kardi, toho směs obsahuje dosti. :)

Ruby
Ruby (15 příspěvků) 01.08.2014, 13:14:33 xxx:xxx.794a:
To je dilema...kresbu má...jemné proužky, jenže nevím jak je stará. Mam ji od jara...tedy je loňská ...koupila jsem ji jako samici...ale samce k sobě nepustí...spíše se držela u samice...jako nováček...potřebuji dát pryč přebytečné samce...ruší mi pár...a tuto korelu si chci nechat...jak rychle poznat pohlaví...???? Ještě dotaz...když korela zvedá lehce křídla, pochoduje po bidle a zpívá...krátký, rychlý tón ...dělá to jen samec?
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 17.07.2014, 21:48:23 xxx.xxx.222.82

Dobrý den, chci se zeptat na chov korel ve voliéře. Chci sestavit dva páry, mám celkem pět korel...rok staré...tři samce ...jedna samice jistá...a poslední stále nejistá..pořád problém s určením pohlaví....čekání na přepéření ..atd

jeden pár mi nasedl, samice postupně snesla šest vajec...do budky,ale neustále lezli i ostatní dva samci a vajíčka postupně mizela, nyní pár sedí a sním i nepárový samec, tedy střídáse s nimi ...přes den samci a na noc samice.Možná je tam ještě vejce.Nebo sedí i když už tam žádné vejce není?

Nemám vůbec žádné zkušenosti s chovem korel, je lepší nechat ve voliéře jen jeden pár? Jsou tam ještě andulky a pár pap. nádherných, ještě nenasedli(samec nevybarvený)

Děkuji za informace i rady :)

 

 

Obrázek Obrázek
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 08.08.2013, 13:24:15 xxx.xxx.222.82
Jak jsem již tady psala,mám mníška 3 roky, zabírá u nás slůvko "jemně" velká pochvala, pohlazení po zádech. Při silnějším kousnutí slvůvko "NE...Dareba". Pozná, že se na něj zlobím, všechna slůvka umí zopakovat, proto když křičí a já jdu ke kleci, dopředu hlásí "nekřič". Chce to nebát se a dát najevo kdo je pán, hodně chválit :) jinak mníšek je skvěllý mazel, jsem ráda, že ho mám :)
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 08.08.2013, 13:04:51 xxx.xxx.222.82
pro Iva: u nás zabralo slůvko "jemně" mám mníška 3 roky, odnaučil se kousat i manžela do ucha, reaguje na slovo "NE", pokud chytá do zobáku jemně....následuje velká pochvala ...hodný Rubíček, pohlazení po zádech. Pro papoušky je zobák hlavní nástroj ke zjištění, zda je větev (prst) pevná, proto ho používají jako první, nesmí se ukázat strach, jak to dělal manžel a vždy ho štípl :) Klidně mu nechám v zobáku svůj prst jen si s ním hraje a nekousne, připomenu slůvko jemně a často chválím :)
Ruby
Ruby (15 příspěvků) 08.08.2013, 11:09:54 xxx.xxx.222.82
Děkuji, také chci křepelky, no teď nevím zda by se snesly s morčetem. Morče má svůj koutek a myslím si že je spokojenější, než u dcery (ztratila o ně zájem) v pokoji v plastové malé kleci :) Je to lepší jak televize sledovat papoušky a morče mezi nimi :) Zatím je vše v klidu, snáší se...
Obrázek