Aktuálně: 5 091 inzerátů172 504 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Zbynektomek
Zbynektomek (4 příspěvků) 27.05.2014, 20:49:28 xxx.xxx.187.143
Odpověď na příspěvek uživatele lav z 20.01.2014, 21:02:30

Dobrý večer, jestli mohu radit tak bych do toho nešel. Asi tak před rokem jsem ze zvědavosti (zajímalo mne v čem tkví ten podvod. Jeden pár hyacintů za 4000 Kč)  dopisoval jsem si s paní Veronikou která nabízela " Máme velmi krásné Deštník Ara Hyacint Papoušci Pro prodej." Paní Veronika tvrdila že je momentálně v Belgii a papoušky mi pošle leteckou přepravní společností jen co zaplatím dopředu 200 Euro u Union banky.Paní Veronice jsem odpověděl že shodou okolností mám cestu do Belgie a papoušky si odeberu osobně. A to byl kámen úrazu paní Veronika se mnou přestala komunikovat. (evidetně nepotřebuje prodat papoušky ale hlavně připsat na konto 200 Euro.) No nic založil jsem si nový e-mail a odpověděl na jiný inzerát , tentokrát kakadu a opět pár za 4000 Kč. Opět mi odpovídala paní Veronika. Stejný příběh (manžel umřel a sama se o ně neumí postarat) Na fotkách co mi paní poslala stejná jména papoušků jen jiný druh.Stejný příběh a hlavně stejné konto.Takže, jasně se jedná o podvod.Naštěstí jsem nepřišel o peníze jako jiní nešťastníci. Myslel jsem si že se nikdo nenachytá ale asi se pár lidí našlo jak je vidět v této diskuzi. Možná by stálo za zvážení jestli nepodat hromadné trestní oznámení na neznámého pachatele. Na toto téma jsem tady psal již před rokem ve snaze ochránit druhé. Psal jsem i majiteli inzertních stránek aby pochybné inzeráty mazali ale stále nic. S pozdravem Zbyněk

Zbynektomek
Zbynektomek (4 příspěvků) 06.05.2014, 18:54:07 xxx.xxx.187.143

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Potřeboval bych z přiložených fotografií určit pohlaví rosel. Loni jsem je koupil jako pár, s roselami začínám takže jsem věřil prodejci že se jedná o pár. Letos v únoru se k mé radosti začali vzájemně krmit , což pokračuje dodnes.Při pokusu o páření dochází k tvrdému boji.Budku navštěvují střídavě obě. Mám pocit že se jedná o dva samce.(podle fotografií na netu je samice méně pestrá.)

Mnohokrát děkuji za Vaše názory

                                                     Zbyněk Tomek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zbynektomek
Zbynektomek (4 příspěvků) 06.04.2014, 09:20:22 xxx.xxx.187.143

Dobrý den, ano je to oranžovokřídlí.Nejspíš byl ručně dokrmen protože již od prvního dne u nás nejevil strach z lidí. S tím mluvením je to horší zatím strašně řve ,když si vyžaduje pozornost.Jinak se nechá drbat,jde na ruku.Pusinkuje se dokonce i s našim štěnětem borderteriera. Zbyněk

Obrázek Obrázek
Zbynektomek
Zbynektomek (4 příspěvků) 03.04.2014, 23:12:21 xxx.xxx.187.143
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 03.04.2014, 23:00:36

Dobrý večer,radši zůstaňte tady. Vaši diskuzi sleduji od začátku a čekám co se dozvím nového.Mám Amazoňana (Honza) je mu 8 měsíců a dozvěděl jsem se díky Vám spoustu nových věcí.Děkuji Zbyněk