Aktuálně: 5 598 inzerátů168 330 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 04:11:07 xxx.xxx.79.130

pardon, nevšímla jsem si, že jste jí koupili včera, tedy 10.1. Aspoň tedy jak je stará a jaký má trus. Zajímalo by mě i jestli je načepýřená.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 04:08:05 xxx.xxx.79.130
Odpověď na příspěvek uživatele Verča z 11.01.2018, 20:22:00

Dobrý den,

doplňte prosím, jak dlouho jí máte doma, jak je stará a jaký má trus.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 03:45:28 xxx.xxx.79.130
Odpověď na příspěvek uživatele Eliška z 27.12.2017, 15:32:03

Vaše neshody napomenutí, může znamenat problém.

Problém je že nemá respekt a to za to nemůžete vy, ale je to dané tím že je ručně dokrmený a další částí povahou.

Papoušek se naučil Vaší reakci, takže přesně ví co bude následovat když štípne. Vaše handrkování bere jako hru a řekla bych, že ho to nesmírně baví. Zdvižený prst může časem přejít k útoku - klovnutím do prstu. Ano jsou papoušci, kteří utočí po prstech s nejvyšším procentem těch ručně dokrmených.

Každý papoušek je jiný, tím mám na myslí, že některý se nenechá pohladit a některý nechce prsty ve své přítomnosti.

Zkuste mít vždy prsty u sebe a nebo si je schovejte do dlaně, ale tím samozdřejmě ho neodnaučíte jej do nich klovat.

Dnes jsem se tu zmínila na jiném vláknu o tom, že když nechcete, aby dělal co Vám vadí, tak mu to vraťte tím, že mu za odměnu dáte to co vadí jemu. Ono totiž jeho klovnutí, může znamenat i to, že si chce získat vaší pozornost a tím fixujete jeho chování. Vaše reakce by měla být taková, že bud odejdete vy a nebo on. Ale ne, že ho dáte do klece a pořád jste s ním v kontaktu. ONI PAPOUŠCI NESNÁŠÍ SAMOTU!

Doufám, že jste mi rozuměla. Hodně štěstí.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 03:14:40 xxx.xxx.79.130
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.01.2018, 03:10:14

Omlouvám se za anonymitu, odhlásilo se mi to.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 02:20:04 xxx.xxx.79.130
neregistrovany:

Pro j.m . prosím vás neradte , když jste viděla žaka tak na obrazku , žako není andulka, osmiměsíční žako nežadoní o stravu , zřejmě je z něčeho nervozní -něco se mu nelíbí....takové rady nechte ho lítat mimo klec celý den ,je pěkná blbost......pokud v budoucnu nechcete mít s žakem problemy ----dejte mu každodenní režim ,ktery budete dodržovat , jinak dřív nebo později se to projeví na jeho psychice....


Ano, nechat papouška celý den venku má také negativní následky a to ke všemu když je takto mladý, papoušek Vám pak nebude chtít do klece, kdy vy budete potřebovat a bude zkoušet Vaší trpělivost. A to neplatí jen u Žaka, ale u všech papoušků. Pokud dáte papouškovi volnost, bude taky tak s Vámi jednat. Nevychovaný papoušek je neštěstí.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 02:09:17 xxx.xxx.79.130

Dobrý den, 

podle mě jí něco znervozňuje, může to být i vaše změna učesu či barva oblečení, to Vám takto nedokážu říct, já u Vás nejsem. Jinak když já půstím své papoušky, tak mi křičí radostí, jeden na mě roztahuje křídla a znázorňuje tím pozdrav. Ale ve vašem případě je to docela jíné.

Ano, křik, roztahování křídel a pokyvování hlavou opravdu zanamená chci najíst, ale jen u mládat, které se ještě dokrmují.

Ve vychování papouška je důležité, abyste jeho negativním chování nepodporoval. Pokud jí budete uklidňovat, nebo jí budete podávat pamlsky, tak její chování se bude opakovat. Proč? Dá mi dobrůtku, když ho kousnu. Ne, ne, ne. Kousnu ho a on mě pak nechce mít u sebe. Pokud nechcete, aby dělala něco co Vám vadí, tak jí naoplátku dejte to co nechce ona. Ne fyzické tresty to by se zní stal nervozní papoušek. Naučte se, jí lépe vnímat.

Řeknu vám, jeden můj případ:

Papoušek mě kloval do ramene, já se vždycky otočila a začala nadávat, myslíte si že mi rozumí? Ne, ale získal mojí pozornost, špatně se to odnaučuje. Zkuste se nad tím zamyslet.

 Další alternativou může být to, že příjdete na to, co jí tak rozčiluje a vy to odtraníte, ale počítejte s tím, že se to v budoucnu může opakovat.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 13.01.2018, 01:03:50 xxx.xxx.147.65
Odpověď na příspěvek uživatele vaclav z 09.01.2018, 22:33:35

Dobrý den,

 

pokud je to jediný papoušek kterého máte, tak je to normální jev. Papoušek je vyděšený z nového prostředí, teď už vám určitě papá.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 29.12.2017, 16:04:24 xxx.xxx.228.168
Odpověď na příspěvek uživatele Karolína z 28.12.2017, 16:15:22

Dobrý den,

předpokládám, že má parazity v trávicím traktu. Některé druhy parazitů prokují toxiny a ty papouška pak svědí. Zkuste zkontrolovat trus lupou a doporučuji i u veterináře rozbor trusu. Pokud rozbor trusu kontrolujete pravidelně, tak má pouze psychické škubání, vnější paraziti nejčastěji čmelíci, vám peří nebude vypadávat jen na jednom místě, ale všude. Papoušek pak vypadá, jako vyžraný od molů.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 27.10.2017, 00:29:57 xxx.xxx.235.105

Dobrý den,

mohl se do pacičky uhodit a pravděpodobně jí kvůli tomu nepoužívá, sledovala bych zda mu pacička neotéká, může tam mít klidně zánět. Pokud si packu zlomil, tak si myslím, že týden je už docela dlouho s tím něco dělat. Nejsem odborník, ale být na vašem místě, tak už jsem u veterináře a nebo mu aspoň zavolám, jsem trošku v tomhle hysterka.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 12.10.2017, 23:10:13 xxx.xxx.106.2

Dobrý den,

změny v chování je u Alexandra docela normální, vzniká to hlavně v dospělosti, kdy se mění hladina hormonů. Musíte zpozorovat ve které situaci Vás napadne a tím se vyvarujete klovance. U nás je období, kdy na něj nemohu sáhnout a to hlavně v období přepéřová. Pokud je na Vás zase velice upnutý, tak samice Vám pravděpodobně nepomůže. Může se stát, že samici bude napadat a pokud se jí budete věnovat, tak samec na Vás může začít útočit. Ale vždycky to tak není.

 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 12.10.2017, 04:34:06 xxx.xxx.106.2
Anonymní: Letos v červenci se narodil a ráda bych věděla jestli je to kluk

Dobrý den,

pohlaví u Alexandra malého Vám nikdo neodpoví, je to vždy 50% na 50%. Jedině kdo Vám odpoví je DNA a nebo si počkejte 2-3 roky jestli se mu neudělá kroužek. Na tancování a převádění papouška, také zřetel neberte, pokud nemáte zkušenosti s alexandrama, tak podle tance to také nepoznáte. Můj první Alexandr vypadal jako samec, dokonce i tančil a po třech letech, žádný kroužek.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 29.09.2017, 23:01:34 xxx.xxx.183.204

Jj, o čmelíky nějak strach nemám, ty už jsou pravděpodobně pryč. Budeme nakonec dělat testy. Volala jsem chovatelům a ty vzhledem k chování mých papoušků a kvalitě peří to nevidí moc dobře. Pán co mi papouška prodal, už se mnou nekomunikuje, tak nevíme co si máme myslet.

Děkuji za vaše reakce, moc si toho vážím.

 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 29.09.2017, 12:43:29 xxx.xxx.235.105

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zdraví, mého nového papouška. Mám ho od 8.9 a už od začátku vím, že jsem udělala chybu. V prvním týdnu jsem zjistila, že má čmelíky a protože mám ještě 4 další, tak chodím se všema na veterinu. Ale chování mých papoušků se mi nelíbí, odhání ho od sebe už od samého začátku. Kvalita peří není moc pěkná a tak mám strach, jestli nemá ještě další nemoc. Myslíte, že odhánění a ignorování může něco znamenat? Doktorka se ptala na jeho chování, ale to mě příjde normální. Přikládám foto jestli náhodou jen nepanikařím.

Obrázek
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 21.09.2017, 11:09:24 xxx.xxx.235.105

Dobrý den,

když jste pořizovali toho druhého, byl ze stejného zverimexu či chovu?

Buď Váš papoušek si přivlastnil klec a bylo by potřeba koupit úplně novou a nebo tu původní přestavět a nebo byli oba papoušci nakažení a Váš papoušek je chtěl vyhostit pryč.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 18.09.2017, 01:35:39 xxx.xxx.240.165

Dobrý den,

je opravdu brzy soudit, jestli si budou rozumět. Teď se momentálně také zabývám párování, ale ne Andulek, ale Alexandrů, což je párování daleko složitější.Andully jsem mívala kdysi také a nebyl žádný problém. Do dvou měsíců bych čekala výsledek, pokud se nebudou cítit v poho, že bude sedět každý v jiném rohu, dala bych je zvlášť do klec, aby na sebe viděly. Každý papoušek je jiný, může být třeba jen materialistický a chce mít klec jen pro sebe. A nebo se nové spolubydlící pouze ještě bojí. Sledujte je každý papoušek je úplně jiný, to že se povedl první, neznamená že se povede znova. Např. Byla jsem také ukvapená a koupila jsem jinou samici, nakonec ze žárlivosti se původní samice vrátila k samci.