Aktuálně: 5 601 inzerátů168 343 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 07.09.2017, 22:53:20 xxx.xxx.106.2

Dobrý den Lukasi,

mám pouze Alexandry malý, tak Vás s rozdílem moc neporadím.

Co se týče nemocí, tak v domácím prostředí je většinou problém s vápníkem, kvůli nedostatku sluníčka, já to řeším UVB lampou, ale někdo má názor, že to má minimální účinnost. Otravy z teflonu a různých čistících prostředků. Nesmí avokádo a čokoládu. Odčervení nemusí být tak často, jako ve venkovních volierách.

Co se týče nemocí ve venkovní voliéře, tak časté jsou paraziti, lepší je mít přístřešek a dostupnost slunce. Odčervování je potřeba aspoň jednou ročně, lepší je se zeptat chovatele čím odčervuje, kvůli reakcím. Některé odčervovací produkty jim nedělají dobře. Dávat si pozor na zeminu, některé plesnivé a nebo špatné zeminy může papouška poškodit.

Nevím zda jste začátečník, tak nevím co potřebujete vědět, ale tohle je asi základ.

 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 07.09.2017, 01:09:34 xxx.xxx.246.47

trochu jsem teď studova křížení těchto barev a na anglických stránkách je, že potomci by měli být khaki, někdo to přirovnává k olivě. Vyzkoušené to nemám, ale asi bych to zkusila, píše se to na více stránka.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 01.08.2017, 12:41:31 xxx.xxx.162.66

jjo, s intimností máte pravdu, Kubíček okamžitě přiletí a klovne mě do obličeje, to same když ke mně přiletí jeden z papoušku, bud dostane on a nebo já.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 17:26:33 xxx.xxx.235.105

Dobrý den, mám problém, nějak nechápu své papoušky a potřebuji pomoc.

Máme doma konflikt papoušků a popíšu vám jak to vzniklo.

Já jsem si před třemi lety vydupala papouška a to Alexandra malého, koupili jsme ho z voliéry, takže nebyl ručně dokrmený. Ochočení bylo náročné, ale nakonec se celkem zadařilo. Problém začal ten, že se upnul na přítele a když odcházel z bytu, začala dělat naschvály, vyhazoval misky, ničil hračky a pod. Po čase jsme zjistili, že je to samička, tak jsme ze jména Kuki, přejmenovali na Kukinu a koupili jsme jí o rok staršího samečka Kubíčka ručně dokrmeného a ochočeného. Ten si vybral přítele a Kukina nám přestala žrát, Kubíček Kukinu napadal a ona přišla i o své místa v bytě. Koupili jsme jí velký strom a byla hned veselejší, ale radost netrvala dlouho. Pořídili jsme druhého samečka Polly a s Kukinou vznikla láska, měli jsme velkou radost.

Po čase se Kubíček stáhnul, oblíbil si mě a Kukina se vrátila k příteli. Polly tím pádem si neměl s kým hrát a Kukina ho začala napadat až do krve. Kvůli Polly jsme hledali čtvrtého papouška, ale protože přítel měl požadavek lutino, tak jsme sehnali jen mládě. Teď to vypadá tak, že Polly chrání dvouměsíční mládě, učí ho a dokonce i krmí a ti dva to mládě napadají a vůbec se jim nedá domluvit.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 13:14:04 xxx.xxx.235.105
Adam: Jak odnaučit alexandra malého sicet a klovat nebo poradit proč to dela dekuji

Dobrý den, syčení a klování, má vždy důvod, ruka a nebo vy jako osoba. Nenapsal jste kdy to dělá. Každý papoušek nemá něco rád, můj jeden je velký mazel, ale měl špatnou zkušenost s rukou, tak mě občas poklove, bohužel jsem ho to nikdy neodnaučila, ale jinak ho mohu drbat po celém tělíčku, ale občas když mu něco nabízím z ruky, tak dostane záchvat agrese. Dále, když je blízko mě přítel a nebo nějaký papoušek, tak dostanu klovanec klidně i do tváře. Ten druhý napadá, když někdo zvedne ruce, dělá pak nálety a klove do hlavy, nic takového, už nesmíme opakovat. A ten třetí, toho fascinují moje brýle a náušnice, když je nedostane, tak klovne. Syčení a klování, nesmí dělat, jinak to bude dělat pořád a nikdo ho to neodnaučí, je to pak pro něj samozřejmost

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 31.07.2017, 12:50:51 xxx.xxx.235.105

Dobrý den, vlastním teď už čtyři Alexandry, tři ochočené a ten čtvrtý je 2 měsíční, tak probíhá ochočování.

Naučit Alexandra do klece je na dlouhou trpělivost, není to hned. Při honbě do klece, opakujte zřetelně "KLEC", když sedne na klec, pochvalte ho. Pak se snažte opět ho dostat do té klece, nesmíte zapomenout opakovat"KLEC". On časem pochopí co po něm chcete. Ale musím také podotknout, že záleží jak je papoušek chápavý, některý je takový, že kam ho dáte tam je a nepochopí co chcete. Tím pádem musíte začít jinak a naučit ho na ruku, nebo aspoň na hřbet ruky, aby Vám přelezl pak do klece z ruky. Pokud bylo v minulosti s ním špatně zacházeno, nebo měl špatnou zkušenost s rukou, tak to časem poznáte, že pokud uvidí ruku, dostane záchvat agrese, tím pádem doporučuji, omezit kontak s rukou. Naučit ho na ruku je nejlépe začít tím, že budete držet v ruce jeho oblíbené jídlo, ať je to jablko nebo piškot, on Vám za nějakou dobu na té ruce přistane. Pokud ho ze začátku nemůžete dostat do klece, poslední možnost zhasnout, hodit přes něj utěrku a dát ho do klece, ale nic tím nevyřešíte.

Co se týče klování, záleží na Vás. Pokud dovolíte aby Vás kloval, bude to dělat pořád.

Kdy se naučí mluvit je individuální, záleží na tom jak je šikovný, já mám zkušenost 1 rok a se starším 2 měsíce, ale ten vyrůstal s lidmi. Ten Váš si pravděpodobně přivlastnil ptačí řeč, tak u něj bych to očekávala ještě déle. Není pravda to, že když se neochočí, tak mluvit nebude.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 02.02.2017, 01:23:08 xxx.xxx.216.50

Dobrý den, 

kdysi jsme si koupili Alexandra malého, jmenuje se Kukinka, byla odchovaná pod rodiči a přes to se nám povedlo jí ochočit. Koupili jsme jí na mé žadonění samečka Kubíčka, ochočený a hodně se kamrádil s přítelem a mě si vůbec nevšímal. Kubíček ale zájem o samičku neměl a dokonce jí napadal, Kukinka začala méně jíts a už se snámi tolik nemazlila. Byli jsme furt někdo doma a tak téměř vůbec nechodili do klece. Jednoho dne jsme je zavřít museli, oba jsem šli do práce, Kubíček protestoval a tak přítel vzal utěrku a plašil ho do klece. Po chvíli zvláštní chování, hráli si jako vždy Kubíček s přítelem, ale skoro denně ho štípnul, rozčílený přítel ho vyplašil do kuchyně a nechal ho tam na hambě, vřískání pištění. Kvůli Kukince jsme se rozhodla hledat jí dalšího kamaráda tentokrát to vyšlo, Kukinka se zamilovala do zeleného Pollyho. Polly je jemnější povahy a pořád o ní pečuje, ona je štastná.

V tom okamžiku vznikl zvrat, Kubíček začal více povídat, začal si semnou i hrát, poslouchá mě i na klec, ale přítele stále občas klovne i když si s ním více hraje.Kukinka přestala chotit na prst a občas mě klovne, nechápu její jednání, byla strašně miloučký mazlík. Mám pocit, že jsem je přestala mít pod kontrolou a strašně mě to trápí. A myslíte, že přístup mého přítele je dobrý postup, protože přece jen ho všichni papoušci více poslouchají víc jak mě. Ale furt mám pocit, že to je jen ze strachu.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 07.01.2017, 17:21:01 xxx.xxx.216.50

Dobrý den, zkušenosti stín nemám, zkuste se zeptat diskuzi na fauně, je tam aktivnější diskuze. A mnoho lidí tam má zkušenost.

 

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 06.01.2017, 16:16:29 xxx.xxx.216.50

Všichni co se učí s papouškem komunikovat a snaží se ho ochočit doporučuji koupit si knihu Škola pro papoušky a Proč můj papoušek, jsou to výborné knihy i pro ty co už mají zkušenost s papouškem. Najdete tam i proč se chová papošek, tak jak se chová. Dají se i stáhnout na ulož to.

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 18.12.2016, 00:00:16 xxx.xxx.216.50

Dobrý den,

nic proti papouškům ze zverimexu nemám, ale některých mi je moc líto. Většinou tam skončí z důvodu toho, že je nikdo nechce. Papošek ručně dokrmený třeba nemá takové trauma z toho, že se na něj dívá spousta tváří, ale ty odchovaný pod rodiči, tak na ně musí být velká trpělivost, většinou se je nepovede zkrotit. Anebo skončí u lidí, který si ho koupí z důvodu, že se jim líbí, protože tam sedí na bidýlku a je krásný, ale kolikrát ani neví co to obnáší a trápí ho v kleci. Momentálně jsme ted našli s přítelem inzerát na Alexandra malého ochočeného, je celý oškubaný a chtějí prodat za 2400 Kč. Nevím sice co se mu stalo, ale koukali jsme na něj jako na chudáka.

Jinak Verčo držím palce a at je u Vás štastný

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 17.12.2016, 23:09:15 xxx.xxx.216.50

Dobrý den Jakube,

jak jsem správně pochopila, papošek není ručně dokrmený. 

Při krmení z ruky nesmíte dělat prudké pohyby, papoušek ze strachu klove. Chce to velkou trpělivost, nám to trvalo dva roky, než jsme se sami naučili, co vlastně papoušek chce a občas jsme mu trochu pomohli k uplnému ochočený. Nejlépe by bylo koupit si špíz na ovoce a nabízet mu to na tom- držet to třeba jen v ruce a čekat, až přílétne. Postupně mu to nabízet z ruky, to že vás klovne je pouze ze strachu, netrestat ho. Pokud chcete aby se nebál ruky, musíte mu ukázat, že ruka mu bude dělat pomyšlení.

Časem jak si bude brát z ruky cca po roce,(může být i dříve) ho musíte naučit se ruky celkové nebát. Možná ted se mnou spousta chovatelů nebude souhlasit, ale jsem přesvědčená, že to jinak nejde. Nebát se ruky jsme ho naučili ve tmě v nočních hodinách, kdy jsme si ho vzali do ruky a hladili ho za krkem, má tam údajně erotogenní zony, přede pak jak kočka :-). Několikrát za měsím (ne každý den), dnes si chodí pro pohlazení sám. :-)

Samozdřejmně nemusí to tak být, ale vždy se mi to osvěčilo.

Držím palce

Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 22.03.2015, 21:09:03 xxx.xxx.207.45

Dobry den,  uvažujeme o koupi papouška Žaka, ale koukali jsme, že jsou na trhu 2 druhy, Žako kongo a Žako liberijský. Nevíte někdo jaky je rozdíl v jejich povaze a jak jsou učenlivý? Je mezi nimi i rozdíl cenový, tak by mě taky zajímalo proč, jestli je to kvůli velikosti? Děkuji za odpověd.