Kategorie: Papoušci, téma: Prosiiiiimmm o raduuu
Ano, toto je vápenka
Lenkok Lenkok 74 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr malý - Určení pohlaví
Dobrý den, Pomůže, když napíšete mutace rodičů. Chovatel to může vědět pouze, pokud měl samce s mutací vázané pohlavím. Z fotky vám to nikdo nepoví.
Kategorie: Papoušci, téma: Aratinga - zraněná noha
Dobrý den, Doporučila bych stěr z nožičky, pravděpodobně tam bude nějaký bakteriální zánět. Pozor nožku si může úplně zlikvidovat, pokud se to nevyřeší.
Kategorie: Papoušci, téma: Hlídání papoušků po dobu dovolené
Dobrý den, zkuste komunity na FB, rádi si tam pomáhají.
Kategorie: Papoušci, téma: Hlídání papoušků po dobu dovolené
To netuším, já své papoušky nikdy hlídat někomu nedala. Jinak já jsem z Prahy, můžeme se domluvit na návštěvě k potenciálnímu hlídání. le8442@seznam.cz
Kategorie: Papoušci, téma: Prosiiiiimmm o raduuu
Řekla bych, že je to daleko lepší. Klidně i můžete promazavat olejem, nebo nějakým tukem.
Kategorie: Papoušci, téma: Papoušek - je skutečně nemocný?
Dobrý den, Pokud papoušek žere ovoce, tak tekutá složka v trusu je běžná. Jestli má ale něco v trusu, na to vám nikdo neodpoví, zkontrolujte zda papoušek nemá znečištěné okolí kloaky. Pokud máte pocit, že není něco v pořádku, nechte si udělat rozbor trusu.
Kategorie: Papoušci, téma: Andulka -nemoc
Dobrý den, Napadá mě chlamydie a nebo megabakter.
Může být, andulky jsou náchylnější. Nechal třeba jednu andulku vyšetřit a popřípadě přeléčit celý chov. Já to dělám preventivně, když se zdaří, tak jednou za rok.
Asi jsme se špatně pochopili, preventivně chodím na kontrolu. Pokud nemám v chovu problém, tak je nemusím přeléčit. Pokud chcete zabránit úhynu, tak musíte přijít na to proč. Proveďte rozbor trusu a některé krevní testy, jinak Vám to lehne všechno. Doporučuji veterináře pro exotické ptactvo. Přeléčit jen tak od oka není moc dobré, hlavně protože když dáte nějaké tetracykliny a nebude zlepšení, tak zbytečně likvidujeme jejich játra ( tedy papouška samotného) a dále budujete rezistenci bakterií. Někdo preventivně kápne do pítka Acidomidem, v některých případech to pomáhá, ale u vás myslím, že to asi nezabere. Zkontrolujte ještě, zda v trusu nejsou nenatrávená semena.
Kategorie: Papoušci, téma: Opelichaný kakariki
Dobrý den, Nejsem chovatel Kakariky, ale tahle problematika mě u nich zajímala. Někteří chovatelé tvrdí, že je to dědičné po rodičích, ale také tomu přidává strava. Jestli chcete opravdu vědět co je za problém, nechte mu udělat biochemický náběr u veterináře a ať vám nechá sestavit jídelníček. Největší problém u Kakariky je tučná strava a ne jen u Kakariky, ale i u většiny papoušků. Nepřejídat a omezit tuky.
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr malý - Určení pohlaví
Podle zobáku se mi také zdá, že je to samice, ale radši si ještě počkejte.
Kategorie: Papoušci, téma: Andulka
Nechápu čemu se divíte, je to úplně normální.
Kategorie: Papoušci, téma: Alexandr Malý - Ochočení
Toto je všechno špatně, špatně, špatně. A to od stravy i sociální kontakt. Žádnému z mých Alexandrů nesahám do klece za účelem, že bych na něj chtěla sáhnout. V novém prostředí je i můj ochočený papouch jak divočák, nechápu co očekáváte za zázraky po 6 dnech. Stravu je třeba pořádně prokonzultovat, dám vám kontakt v interní zprávě. Jestli nemáte nervy na ochočování, přivezte mi ho domů a do půl roku vám bude i mluvit.
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 74 (celkem 74)