Aktuálně: 5 088 inzerátů172 536 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
mimo
mimo (62 příspěvků) 05.10.2010, 19:57:03 xxx.xxx.246.112
Dobrý den, na inzercích se prodávají dost často, jako jistě víte i chovné dospělé a také 100% páry papoušků. Jistě je vás hodně, kteří ste si takovéto ptáky koupili. Chtěl bych se zeptat jak to u vás pak dopadlo, jestli byly skutečně chovný a měly také mladé anebo ste byly oklamaný a ptáci byly nepdlodný, nechovali, nekrmili mladé apod. Určitě mnoho lidí prodáva nějaké vadné ptáky, s kterými nebyly spokojený jako chovné... samozřejmě jsou lidé, kteří tvrdí pravdu. Chtěl bych znát vaše zážitky abych si mohl udělat nějaký obraz, či se vůbec takové ptáky oplatí kupovat (myslím papoušky tak přes 2000Kč).
mimo
mimo (62 příspěvků) 07.04.2010, 15:36:07 xxx.xxx.90.136
Dobrý den, když jsem je dnes byl podívat na papoušky, zjistil jsem, že samec penanta má něco s křídlem a nemůže létat. Když sedí vůbec nic na něm není vidět, ale když se pokusí odletět, spadne na zem a vypadá jako kdyby nemohl to pravé křídlo otevřít a mávat s ním. Dosud byl v pohodě a v pořádku létal. Prosím věděli byste mi někdo poradit, co to s ním může být a zda je možné, aby ještě létal?
Ty penanty mám teď druhý rok, už jsem je chtěl pomalu dávat hnízdit a tohle se stane. Minulý rok mi roční samec uhynul a byl jsem šťastný, že jsem za něj našel náhradu ...
To křídlo nevypadá jako zlomené, nevím jestli to může být naražené nebo co. Totéž se mi stalo i s jednou andulkou, když sedí vypadá normálně ale když jde letět tak nemůže to křídlo naplno otevřít a mávat s ním. Nic jsem s ní nedělal, protože jsem myslel, že je to naražené a bolí ji to a počase to projde, ale neprošlo. Prosím vás o radu
mimo
mimo (62 příspěvků) 23.01.2010, 23:52:22 xxx.xxx.59.16
Nedávno sa mi vyskytol pri voliérach problém v podobe potkanov. Tento rok plánujem stavať nové voliéry s dostatočnými základmi, aby sa tam hlodavci nedostali. Tie voliéry, ktoré zatiaľ mám sú drevené a základy skoro žiadne. POdlaha je z betonu, ale je to pomerne tenká vrstva. Už som tam našiel aj diery smerujúce pod voliéru, zapchal som ich sklom, ale to asi nepomôže. Na dvore je pes, ktorý potkanov nechytá a otrava by asi nebola najlepšia vec. Chytať ich po jednom tiež nič moc, tak by som chcel kúpiť tento elektronický odpudzovač http://www.elektrocoleti.sk/elektronicky-odpudzovac-skodcov-p-628.html
Píšu tam, že je to aj na hlodavce, ale potkanov tam nikde konkrétne nespomínajú, a to som si všimol na viacerých druhoch odpudzovačov, že napíŠu na krtkov, hrabošov a tak, ale potkanov nespomínajú.
Myslíte, že to na nich bude mať tiež odpudzujúci účinok? ja som hladal radšej takéto odpudzovače, ktorých účinok je aj pod zemou a ultrazvukové tento nemajú.
mimo
mimo (62 příspěvků) 03.10.2009, 11:18:44 xxx.xxx.93.180
Jo když je ta korela z 2008, tak mládě není a jak ste napsala, tak je to samice. Ptát se ve zverimexu na věk nebo na pohlaví je totálně zbytečné, protože ti prodavači co tam jsou, vůbec nemají informace o věku a ve většine případů nejsou schopní rozeznat pohlaví u mladé andulky a né ještě tak u korely, takže co řeknou nikdy nebrat vážně!
mimo
mimo (62 příspěvků) 17.09.2009, 21:57:33 xxx.xxx.60.31
Potřeboval bych poradit jak rozeznám pohlaví u chůviček. Vím, že by to mělo být podle spěvu, ale já nevím jak má ten spěv vypadat. Teď mám jenom jednu ve volieře se zebričkama a když vydáva nějaký zvuk, tak je to dost hlasný a podobá se to na hlasový projev cvrčka, jinak nic jině jsem neslišel.

A ještě jedna otázka, kto ste teď někdy byli na burze, jaká byla ve výkupu približně cena zebriček, andulek a korel? Díki
mimo
mimo (62 příspěvků) 07.05.2009, 15:48:23 xxx.xxx.237.137
Nevíte prosím vás někdo, na jeké stránce jsou nebo jestli vy nemáty stavební plány pro stavbu voliér i s vnitřním prostorem. Slyšel jsem, že na nějakých holandských stránkach něco takového je.
mimo
mimo (62 příspěvků) 02.05.2009, 13:10:34 xxx.xxx.42.212
takže když se vylíhli v průběhu dvou dnů, musela snaď dělat něco takové jak tá moje, ale když ona tam seděla, pak šla ven na noc a znova byla v budce a tak. ach doufám, že se to podaří
mimo
mimo (62 příspěvků) 02.05.2009, 00:20:06 xxx.xxx.185.59
Prosim vás, můžete mi popsat co dělá samice rosela pestrá, když už jde hnízdit ?
Kdy začne pevně sedět, jestli na začátku zahříva vejce tak sem-tam a na noc je venku a jesli se mláďata líhnou naraz nebo průběžně.

Teď mám u rosel poprvé snůšku a je tam 6 vajec zatím a já jsem je prosvěcoval a nevidel jsem nikde ani žilku, byly tam kulatá žloutka, které se pohybovali - doufám, že nejsou neoplozena, ale přece kdyby ano, znesla by ještě znova další, kdybych jí tyhle vzal?
díki
mimo
mimo (62 příspěvků) 26.04.2009, 20:47:19 xxx.xxx.8.76
no tak tohle jsem si taky včera všimnul, poprvé mi hnízdí rosely, má tam 4 vejce, cez noc je hřála a na noc spala venku, ale jestli se to všechno vylíhne to nevím - musím vydržet.
když to vydrží i 20 hodin, tak to by bylo fajn
mimo
mimo (62 příspěvků) 25.04.2009, 13:27:33 xxx.xxx.96.163
Prosím vkládejte foto svých budek, kde vám nejlépe hnízdi zebričky.
já jsem jim dal nějaké medzi větve tují a zdá se mi, že se jím to líbi.
mimo
mimo (62 příspěvků) 25.04.2009, 13:23:18 xxx.xxx.96.163
dobrý den,
jak dlouho může samice např. korely zahřívat vejce a když jí ho pak vemu, aby se ochlazením nepoškodil zárodek? Potřeboval bych to vědet, protože asi u mých korel budu muset docílit společnée líhnutí, protože oni nejsou schopné nakrmit tak páte vylíhlé mládě. Takhle bych jim to vyměnil za nejake zlé vejce a pak bych jim to dal naraz.
mimo
mimo (62 příspěvků) 22.04.2009, 16:52:54 xxx.xxx.11.133
Dobrý den.
Mám jeden pár neofém modrohlavých, které jsou ve venkovní voliéře. Když jsem kontroloval samici, tak měla v sobě až dvě vajce, které se dali nahmatat. Viděl jsem na ní, že ji to asi bolí a nemůže ho snést. Natřel jsem ji to i s olejem, ale nepomohlo, pořád to nemohla vytlačit. Pak jsem ji ho nejako skusil vytlačit a pochvíli se to povedlo. Nebyla v nějakém skvělém stavu, tak jsem ji na noc dal pod lampu, aby měla teplo.To druhé vejce které měla v sobě nemohla taky znést, tak jsem ji ho opět vytlačil, jenže tohle mi už v ní prasklo ale dostala ho ven. Teď jsem dal samce do vedlejší voliéry, aby se náhodou znovu nepářili a neměla opět tenhle problém.

Chci se vás zeptat, jestli je možné aby takováhle samice byla schopná sama znést vejce a mala mladé? je to loňská samice a teď se pokoušela hnízdit poprvé. a někdo mi říkal, že to může být kvůli tomu, že je v noci ještě zima, ale vždyť o moc teplej už předse nebude.
mimo
mimo (62 příspěvků) 05.04.2009, 19:19:40 xxx.xxx.91.0
v tom sem právě měl zmatek, já jsem si myslel, že samec má hlavu kulatější...
Ale teď už jsou spolu osamotě a mají budku, tak doufám, že z nich něco bude. :D
mimo
mimo (62 příspěvků) 04.04.2009, 14:03:34 xxx.xxx.26.69
podle mne to vypadá na dva samce, protože ten lutino na sobě nemá žluté fleky a ten perlovej zas se mi zdá, že stráci na ocasních pírkach vlnky.
mimo
mimo (62 příspěvků) 01.04.2009, 17:14:50 xxx.xxx.48.9
jsem si jistý, že dvě samice to nejsou, ten samec je určitě samec. teď mají zrovna rok, dneska půjdou konečně do voliéry, kde budou samy.
já bych je právě nechtěl měnit, protože když je to pár, tak neskutečně hezký. Možná to na fotce tak není vidět, ale naživo - nádhera.