Aktuálně: 5 037 inzerátů173 691 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.03.2010, 17:29:07 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,
Pokud chcete chovat bažanty na zahradě na volno je třeba mít plot alespoň 1,8m vysoký plot a uvnitř nemít v do dvou metrů od plotu větve stromů a vše po čem by bažanti vylezli a přeskočili. Samozřejmě zastřižené jedno křídlo a to pravidejně kontrovat. Vhodná druhy jsou především ti klidnější co snadno zkrotnou. Nejlepší na to jsou všechny druhy i ušatých bažantů a všichni satyrové.
Jinak se naučí na kurník v případě, že je tak odchováte od kuřete. Výše zmíněné druhy však kurník nepotřebují stačí jim zastřešené závětří.
Zdravím Míla
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.03.2010, 17:00:31 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,
kdo má zájem o kvalitní líheň za slušnou cenu od dobrého prodejce. Podívejte se na :http://www.lihne.cz/2/.
Mohu z vlastní zkušenosti doporučit.
Zdravím Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 25.02.2010, 15:26:38 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, nejlepší dle mého názoru je navštívit několik větších chovatelů uvedených druhů a plemen a zhlédnout jejich chovy a zařízení. Z toho si pak udělat vlastní závěr, který by nejlépe vyhovoval vaším možnostem a podmínkám. Zdravím Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 19.02.2010, 23:41:53 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,
velikost kroužků na čínské křepelky je 3,5 a na japonské 5,4.
Rozdíly dle velikosti podle pohlaví u bažantů nejsou. Jinak velikosti kroužků u většiny druhů bažantů naleznete na mých stránkách v celkovém přehledu.
Zdravím tragopan.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 07.02.2010, 21:22:13 xxx.xxx.114.160
Zdravím všechny, myslím že na tomto foru je to o chovatelské diskusi a každý chová to co se mu líbí a je to tak správné, jen jsem reagoval na myšlenku o chovu turak jako alternativu k tukanům nikomu nic nevnucuji a vím že pokud se zamilujete do nějakého druhu tak si člověk nemůře pomoci. Jinak přeji mnoho zdaru v chovu tukanů, každý by měl jít za svým snem vždyť je to krása dívat se na své chovance jak i třeba jen sedí na bidle.
Pro neregistrovaného ze 07.02.2010 (10:34). Předně o chov turaků se zajímám již několik let než jsem si je vloni pořídil byl to uvážený krok. Nevím z jakých zdrojů čerpáte, ale navštívil jsem v Belgii a Nizození asi 8 větších chovatelů turak a co jsem viděl značně převažuje přirozený odchov nad umělým, vámi popisovaný nezájem o turaka jsem nezaznamenal, spíše opak je pravdou a na poptávané ptáky jsem musel čekat.
Jinak jen taková drobnost bývá slušností se pod své řádky podepsat. Přeji všem chovatelům mnoho zdaru v jejich úsilí a zdravím Míla