Aktuálně: 5 199 inzerátů171 587 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.02.2010, 15:07:13 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,
pokud mohu poradit tak zvažte chov turak jsou to nádherní ptáci, podstatně méně nároční než tukani a navíc nejsou hluční. Přeji mnoho zdaru a zdravím Míla Stehlík
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 19.01.2010, 22:17:25 xxx.xxx.114.160
Dobrý den,

zrní(ječmen, pšenice) již mnoho let nakličuji tímto způsobem : plastový kbelík asi 5l se dnem v němž jsou vyvrtané otvory a funguje jako cedník vložím do druhého kbelíku bez otvorů ve dně. Kbelík naplním do 2/3 zrním a zaliji čistou vodou. Vše mám v místnosti při teplotě okolo 15°C Takto nechám dva dny. Poté kbelík se zrnem a otvory ve dně vytahnu a nechám okapat vodu a zrní propláchnu čistou vodou. a nechám celý den nasucho. Zároveň si připravím do dalšího kbelíka asi 5l vody a do ní dám 2-3 šupinky(ne více!!!! ) hypermanganu. Do této vody pak každý další den po dobu asi 5-10min namočím nakličované zrní. Po té pak vždy vytahnu a nechám okapat a celý den nasucho. Takto pokračuji až je délka klíčků 2-4 mm(při této délce klíčků je nejvyžší obsah vitamínů) a zkrmuji. Naklíčené zrní musí mít vůni čerstvě strouhané okurky. Hypermangan jako desinfekce zabezpečí že v zrní nebují plísně. Při pochybnostech raději nezkrmovat, zkrmování zaplísněného naklíčeného zrní může mít fatální následky.
Přeji mnoho zdaru Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 09.01.2010, 02:28:33 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, co se týká kříženců tak vyrábět křížence je ta nejhorší věc kterou můžete udělat. Díky křížencům se mnoho druhů bažantů a nejen jich potýká s problémem čistoty druhu a je tím ohrožena budoucnost některých druhů v čisté podoběvůbec. Nejmarkantnějsím příkladem jsou bažant zlatý a diamantový čistokrevného zlatého u nás(ČR) nikdo nechová a diamantových jsou celkem 3 čistokrevné chovy. Takže apeluji nevyrábějte další bastardy. Pokud máte rád zvířata nejkrásnější jsou ve své přirozené kráse kterou jim nadělila prozíravá matka příroda. Její znásilňování nevede nikdy k dobrému.
Co se týká soužití bažantů s dalšími ptáky je to různé záleží na povaze toho kterého jedince. Já chovám chocholaté holuby ve voliérách s bažanty diamantovými, vietnamskýni , humeovými a pavími naprosto bez problémů. Nicméně před lety jsem měl diamantového kohouta který likvidoval vše a to dokonce i myši. Prostě to musíte vyzkoušet. Každý pták má jinou povahu, jeden je více a jiný méně agresivní. Co zvíře to originál.Přeji mnoho zdaru v chovu tragopan
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 24.12.2009, 17:25:15 xxx.xxx.114.160
Všem kolegům chovatelům hodně zdraví, štěstí, dostatek odchovů a málo úhynů přeje nejen v novém roce Míla Stehlík
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 02.12.2009, 21:21:21 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, likvidace ektoparazitů u drůbeže je celkem snadná. Důkladně mechanicky vyčistit kurník . U veterináře zakoupit přípravek NEOSTOMOSAN nařadit 1:300 vše důkladně vystříkat, včetně napadené drůbeže(jen pozor na hlavu). V případě potřeby po 14 dnech zopakovat. Zdravím tragopan
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 23.11.2009, 19:17:37 xxx.xxx.114.160
Dobrý den všem, s povděkem kvituji ,Martinovo snažení nese plody a krásně se rozjíždí. Doufám že se do ní připojí i chovatelé kteří turaka chovají a zatím o sobě nevíme.
Zdraví Míla

Pro neregistrovaného z 23.11. Vážený(á) při komunikaci bývá slušností pozdravit a podepsat se pak si myslím není problém odpovídat na jakýkoli dotaz včetně cen. Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 13.11.2009, 15:21:47 xxx.xxx.114.160
Zdravím všechny diskutující, téma které jsem založil mělo záměr zmapovat druhy, počty a hlavně chovatele o kterých nemám přehled. Martine vaší nabídku vést p. knihu velmi vítám a děkuji za ní. Jako chovatel bažantů mám bohužel tu zkušenost že většina chovatelů neví od koho zakoupila své chovance, což u některých málo početných druhů může mít negativní následky. Také v počátcích Klubu chovatelů bažantů se tehdy vedla plemenná kniha, bohužel většina členů tohoto klubu nespolupracovala, nenahlašovala odchovy, úhyny atd. Přesto že jsem založením pesimista myslím, že by se to mohlo zkusit. Já sám za sebe mohu říci že říci že jsem jednoznačně pro a jsem připraven pomoci .
Během několika návštěv u chovatelů v Belgii a Nizozemí jsme Zdeňek i já viděli lecos zajímavého a přestože nevládneme cizím jazykem mnoho nám to dalo. O což se můžeme samozřejmě podělit.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 12.11.2009, 20:15:35 xxx.xxx.114.160
Ahoj Adame, zájem samozřejmě mám děkuji za zaslání včera bylo pozdě. Pokud máš zaručený návod na odchov turak nejlépe 6-8 párů mladých od rodičovského páru za sezonu beru všemi deseti. Zdraví Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 12.11.2009, 19:45:51 xxx.xxx.114.160
Tak se konečně začínjí zaplňovat naše chovy novými druhy turak a roste i počet dovezených párů. Máme se na co těšit a snad budou napřezrok i na nějaké odchovy. Novinkou v naších chovech jsou turaka bělokorunkatá a turaka fischeri, přibylo několik párů bělolících, červenokorunkatých, livingstoni a když to dobře půjde přibydou i další. Prosím utajené chovatele turak o sdělení jaké druhy chovají a kolik párů, aby byla v budoucnu možná spolupráce. Všechny chovatele zdraví a mnoho zdaru přeje Míla
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 04.11.2009, 00:28:24 xxx.xxx.114.160
Dobrý den, poté co mi kuna odnesla satyra a ani brko po něm nezbylo. Použil jsem osvědčenou věc. Navštívil jsem kadeřnický salon přinesl si domů tašku vlasů. Nasáčkoval jsem vlasy do punčocháčů, která jsem sebral manželce. Tyto sáčky jsem rozvěsil okolo voliér a musím to zaklepat byl klid.Zdravím Míla.
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 11.10.2009, 17:35:02 xxx.xxx.134.209
Dobrý den, tak , asi před třemi lety jsem řešil možnost prevence kokcidiozy. Kontaktoval jsem výrobce vakcíny: LIVACOX proti této nemoci u drůbeže od fy. BIOPHARM. Jelikož jsem chovatel bažantů myslel jsem že by to neměl být problém, nicméně pracovník této fyrmy mne ujistil, že vakcína funguje jen a pouze pouze u kura domácího. Zdravím a přeji mnoho zdaru v chovu Míla
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 10.10.2009, 16:35:54 xxx.xxx.134.209
Dobrý den, před čárkou je počet kohoutů a za čárkou je počet slepic. Takže 1,4 je kohout a 4 slípky. Zdraví tragopan.
Obrázek
tragopan
tragopan (182 příspěvků) 18.06.2009, 19:48:22 xxx.xxx.135.178
Je to velice jednoduché na chytání ptáků se používá chytací zařízení podobné podběráku o průměru odpovídajícímu odchyttávanému druhu. U bažantů používám průměr asi 50cm.
Zdravím tragopan