Aktuálně: 5 137 inzerátů172 333 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů
liaj
liaj (111 příspěvků) 22.01.2012, 12:39:15 xxx.xxx.88.202
vážený neregistrovaný, nevyjadřujte se laskavě k tématu, o kterém evidentně nic nevíte ! PBFD sice napadá buňky imunitního systému, ale narozdíl od AIDS nemusí papoušek pozitivní na PDBF mít příznaky, a dožít se takového věku jako zdravý jedinec. navíc se může zcela vylečít, pokud má dostatečně silný imunitní systém, což je případ mého žaka. takže tady nemystifikujte a neděste lidi, svými nesmysly!
liaj
liaj (111 příspěvků) 09.01.2012, 19:11:27 xxx.xxx.121.5
palmsky a trpělivost. po zlém to s žakama nejde. zkuste se podívat hlouběji do problému? nezměnilo se něco, že začal křičet? nevěnujete se mu méně než dříve?
liaj
liaj (111 příspěvků) 09.01.2012, 19:07:22 xxx.xxx.121.5
pro 74.6: vy máte osobní zkušenost s clickertrainingem? pro ejky: co myslíte tím vodítkem? :-). většinou se používá hůlka. je papoušek ochočený?
liaj
liaj (111 příspěvků) 09.01.2012, 19:05:53 xxx.xxx.121.5
pro 117. 25 (NEREGISTROVANÉHO): kdybyste si přečetl(a) pravidla fóra, zjistil(a) byste, že je mimo jiné zakázáno: "Zakládat stále se opakující témata". a ejky má dotaz k tému, které již bylo vytvořeno a ve vláknu odpověď nenašel(a).
liaj
liaj (111 příspěvků) 04.01.2012, 07:10:14 xxx.xxx.88.218
Toto jsou základní hematologické parametry. Např. zvýšená hladina leukocytů odhalí i začínající zánět. Hemoglobin = krevní barvivo obsažené v erytrocytech; Hematokrit = poměr buněčné složky krve k objemu plasmy; MCV = střední objem erytrocytu; MCH = obsah hemoglobinu v 1 erytrocytu; MCHC = střední koncentrace hemoglobinu v erytrocytech; Absolutní počet leukocytů = celkový počet všech leukocytů na objemovou jednotku krve; Absolutní počet erytrocytů = celkový počet všech erytrocytů na objemovou jednotku krve; Diferenciální rozpočet = je stanovení vzájemného poměrového zastoupení všech typů leukocytů (lymfocyty, neutrofily, tyčky, segmenty, eosinofily, basofily, retikulocyty, monocyty); testy srážlivosti – protrombinový čas apod.
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.10.2011, 19:17:06 xxx.xxx.70.121
aha tak to se omlouvam. nespojila jsem si vas se začatkem. ale to s tím utracením opravdu zvažte. i kdyby byl podruh pozitivní, tak by se určitě našel někdo, kdo by jej bral jako mazlíka. přeju moc štěstí. taky jsem si tím prošla...
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.10.2011, 19:03:30 xxx.xxx.70.121
díky za odpověď. papoušek je opravdu oškubaný,což ale není příznak PBFD. to peří okolo letek se zdá naprosto v pořádku. zkuste si dát do googlu obrázky stavu peří při pdfd, které lze považovat za příznak. to že má pár červených pírek taky není rozhodující. stáváu se to zdravým papouškům při přepeřování a pokud se po nějakém čase pírko zbraví do šeda, je vše OK. ale určitě jste v kontaktu s veterinářem a ten vám řekne víc. já nejsem odborník. jen bych papouška zbytečně neutrácela. pbfd je hnusná nemoc, ale není to nemít nohy. dá se s tím kvalitně žít.
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.10.2011, 14:33:23 xxx.xxx.88.218
pokud je amazoňan 3letý, jen velmi malá parvděpodobnost, že se nakazí, protože: "A jaké je nebezpečí přenosu na ptáky, jenž přišli s nakaženým do styku? Je několik faktorů rozhodujících o tom, zda jiný pták onemocní nebo ne. Jedním z nich je množství virových částic, kterému byl pták vystaven. Jiným důležitým faktorem je věk ptáka. Mladí ptáci mají orgán zvaný Burza Fabriciova, který se nachází blízko kloaky. Je to výrůstek filtrující nakažlivé částice. Jakmile se virus dostane do burzy, může se začít replikovat a šířit do jiných tělních orgánů. Pták však musí mít bursu „otevřenou“, aby se virus mohl účinně dostat do ptačího systému. U většiny ptáků se burza zavírá mezi 18 a 30 měsíci stáří, potom bude pták proti PBFD zcela imunní. Zdá se, že ptáci onemocní nejpravděpodobněji jako mláďata a juvenilní jedinci. Starší, dospělí ptáci, u nichž se projeví klinické příznaky, byli nejspíše nakaženi jako mláďata a měli utajenou (latentní) formu infekce. Ze všeho vyplývá, že pokud je váš ptačí přítel starší než 3 roky, je celkem bezpečný před napadením touto smrtelnou nemocí" <- zdroj: http://www.zoochleby.cz/clanky/pbfd.htm
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.10.2011, 14:29:43 xxx.xxx.88.218
zdeňku, proč jste neodpověděl na otázku veroniky "má váš žako nějaké příznaky typické pro tuto nemoc nebo vypadá normálně- "jen" je pozitivní?" pokud nemá příznaky, je velká pravděpodobnost, že bude negativní. a i kdyby byl podruhé pozitivní, tak může být "jen" bacilonosič a žít kvalitní, šťastný život jako mazel. pokud máte žaka na chov, tak chápu, že se nebudete chctít poziitivního papoucha, ale příde mě zbytečné utratit živého tvora, když to není nezbytně nutné...
liaj
liaj (111 příspěvků) 07.10.2011, 07:24:32 xxx.xxx.88.218
dobrý den terko. myslím, že by na vitrínu stačilo přilepit nějaký balící papír. alespoň ze začátku, než sii papouch zvykne na prostor. náraz do hlavy může mít někdy velmi nemilé následky. já bych jií z klece dřív než sedne na prst nepouštěla. ale pokud vám spolehlivě sedně na klacík a dá se přenést do klece, tak je to taky ok. vypadá to, že máte důvěřivého papouška (nebojí se prstu, lidí, klacíku), který doposud neprožil nějaké křivdy, tak na něj citlivě, ať si to u něj nerozházíte :-).
liaj
liaj (111 příspěvků) 08.09.2011, 07:13:06 xxx.xxx.88.218
já si myslím, že nejlépe vám tuto otázku zodpoví p.Tukač. záleží na stavu (zbytku) opeření, což je jeden z hlavních příznaků nemoci (ještě přerostlý zobák) a na výsledcích krevního obrazu. taky záleží na tom, kdy se papoušek nakazil. nejrizikovější skupina jsou mláďata do 1roku. takž se zeptejte p. Tukače. ale obecně platí, že pokud papoušek nemá příznaky, tak při podávání IMUNOGLUKANU je šance na výléčení celkem velká. byl to případ i mého žaka, který byl po léčbě IMUNOGLUKANEM (v 7měsících) negativní. dneska jsou mu 4 roky. držím moc pěsti a dejte vědět, jak vše dopadlo.
liaj
liaj (111 příspěvků) 31.08.2011, 12:58:17 xxx.xxx.88.218
určitě postupujete správně. papouška opravdu raději nepouštějte dřív, než vám půjde na prst. s kakariky zkušenosti nemám, ale obecně to u papoušků trvá déle než 2 týdny. mže to trvat i měsíce. musíte být trpělivá, nevzdávat to a rozhodně se nesnažit jakkoliv donutit papouška poslouchat. není to pes a obrátí se to proti Vám. takže hodně dobrotek, které má rád v kleci. pak zkoušet nastupování na klacík a každé nastoupení odměnit dobrotou. když pujde aspoň na klacícj, tak ho pak můžete zkusit pustit a dát nenásilně do klece.
liaj
liaj (111 příspěvků) 21.08.2011, 15:51:14 xxx.xxx.122.86
(zdroj: artemisterra.com): Jak postupovat, když jste svědkem týrání zvířete Obraťte se na příslušný obvodní úřad na odbor životního prostředí nebo na městskou veterinární správu. Na těchto úřadech najdete státem placené pracovníky a inspektory, kteří mají v náplni práce, se takovýmito případy zabývat a situaci vyřešit. Důležitá je přesná adresa a jméno majitele zvířete, případně jméno a popis nešťastného zvířátka. Veterinární správa vyvolá šetření ve spojení s veterináři a případ prošetří. Majiteli je možno uložit pokutu, nebo zvíře přímo odebrat, pokud veterináři uznají, že je to třeba. Povinností inspektora je shledat či neshledat stížnost odůvodněnou. V případě, že se dle inspektora skutečně jedná o týrání zvířete, dá podnět k odebrání zvířete na městský úřad, který tak na základě takovéhoto návrhu a zákona na ochranu zvířat č. 246/92 Sb. § 28a musí učinit. Zavolejte policii, která má právo daného člověka legitimovat a následně postupovat podle platných zákonů. Další možností je obrátit se na SOS linky Asociace ochránců zvířat ČR, nebo na Nadace na ochranu zvířat, kteří se budou týráním zvířete dále zabývat. SOS LINKY 602 357 443 a 606 945 191 Zelená linka pro týraná zvířata Tel.: 800 173 189 NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT Pacovská 31, 140 00 Praha 4 Tel: 222 135 460 Fax: 222 135 461 http://www.ochranazvirat.cz/czech/odkazy/ Co se považuje za týrání zvířete (podle zákona č.246/92 Sb.) tyrana zvirata * Nutit zvíře k výkonům, které neodpovídají jeho fyzickému stavu a biologickým schopnostem a prokazatelně překračují jeho síly. * Omezovat výživu zvířete. * Omezovat pohyb nutný pro určitý druh zvířete, pokud by omezení způsobilo utrpení. * Chovat zvířata v nevhodných podmínkách nebo tak, aby si sama nebo vzájemně způsobovala utrpení. * Provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu zvířete (např. kupírování uší, ničení hlasivek... apod.). * Zacházet se zvířetem, přepravovat je nebo je pohánět způsobem, který vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení nebo poškození zdraví anebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání. * Nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře. (důvody k usmrcení naleznete ve zmiňovaném zákonu). Společnost pro zvířata (spolecnostprozvirata.cz) Svoboda zvířat (svobodazvirat.cz) .
liaj
liaj (111 příspěvků) 28.06.2011, 14:46:05 xxx.xxx.88.218
pro pepu: a jak dlouho nobilisky máte? jak jsou staré? já myslím, že na dovolenou se odjet dá. jen je potřeba, aby papoušek věděl, že ikdyž budete pryč, tak že se vrátíte. a na to je potřeba je naučit. takže bych ve vašem případě ještě třeba dovolenou o rok odložila a během roku je postupně naučila, že ikdyž odjedete, tak se vrátíte. a hned nejela třeba na 14dní.... a hlavně máte páreček, tak to by nemělo být tak složité. myslím, že přístup ad salamounek je citlivý a správný. ale vždycky je potřeba vzít v úvahu indiviidualitu papouška = zaručený recept, že se vrátíte k (psychicky) zdravému papouškovi není. moji žakové dovolenou/služební cesty zatím vždycky (psychicky) přežili....a zvykala jsem je postupně..
liaj
liaj (111 příspěvků) 17.01.2011, 12:24:11 xxx.xxx.88.218
dopárování stojí určitě vždycky za zkoušku. přirozeností papoušků je žít v páru. ale opravdu doporučuji dopárování mimo tokací období a pod dohledem chovatele. znám případ, kdy chovatelka dopárovala 23 letého samce žaka a nyní mají první odchov. taky znám případ mníška, který se s příchodem samice začal nejen nekontrolovatelně škubat, ale začal si i do krve poškozovat nožky a tělo. a to chovatelka postupovala velice obezřetně. TOTO JE OPRAVDU VELICE INDIVIDUÁLNÍ! A NIC, NEŽ VAŠE VLASTNÍ ZKUŠENOST, TOHLE NEVYŘEŠÍ. ale jak jsem psala v začátku: za zkoušku to vždycky stojí. když to nevyjde, budete vědět, že vašemu papouškovi stačíte, a že je šťastný s Vámi :-) já mám dva žaky. dopárovaní ve dvou letech. už rok se tolerují a hlavně zabaví (ikdyž pubescentním škádlením). problém je spíš ve mě. mám už citový vztah i k samici a těžko si představuju přepárování..no uvidíme :-)
liaj
liaj (111 příspěvků) 02.09.2010, 18:10:51 xxx.xxx.6.67
co myslíte tím, že samice nasedla? někteří chovatelé vám řeknou, že pokud nezačnou harmonizovat hned, nebudou už nikdy. já znám případ, kdy se žakové dali dohromady po čtyřech letech, ale žádná velká láska to není . obecně platí, že čím déle chováte žaka samostatně, o to déle trvá pak případné párování. vaši situaci ale úplně chápu, protože jsem v obdobné. dopárovala jsem sice mladšího žaka, ale už je to rok a půl a v podstatě k nějakému výraznému sblížení (v mé přítomnosti-kameru nemám) nedošlo. k samici, kterou jsem dokupovala, mám ovšem stejný vztah jako k samci a nedokážu si představit, že bych ji prodala. v květnu jim byly tři roky, jsou to ještě takoví puberťáci, tak si říkám, že ještě počkám. zajímaly by mě názory zkušenějších chovatelů..
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.08.2010, 19:59:22 xxx.xxx.6.67
to je opravdu děsivý pohled..to se kuna/lasička oky protáhne nebo překousne pletivo? omlouvám se za stupidní dotaz, ale nějak si to nedokážu představit. a jak musí být minimálně velká oka, aby se kuna/lasička protáhla? mám v plánu dělat venkovní voliéru z komaxitované tyčoviny (tl.4mm), podlaha bude betonová. jaká by měla být maximální rozteč komaxitovaných tyčí pro venkovní voliéru?
liaj
liaj (111 příspěvků) 28.07.2010, 16:48:46 xxx.xxx.6.67
tak to jsem ráda:-). to je dost pravděpodobné. ořechů opravdu poskrovnu. já dávám max. 1 mandli denně nebo 1/2 vlašáku nebo 1 lískáč. sktřídám to. a to až poté, co je vymeteno v misce z tím "obyčejným" žrádlem. pro 123.248. nepředpokládala jsem, že zácpa = úplná zástava vyprazdňování. vzhledem k papouškově metabolismu. myslela jsem, že je vyprazdňování spíš méně časté a problematické. ale možná jsem se spletla. můj papoušek zácpu nikdy neměl.