Aktuálně: 5 145 inzerátů172 503 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 14.07.2011, 21:37:05 xxx.xxx.12.42
Napíši vám důvod proč se ptám....už mi bylo na chatu porazeno dát ho do klícky a tatka ho bude krmit přez ní to to je varien.kdyby to nevyšlo tak abych vědela co a jak tata se stará krmí je....Dobrý den,nedávno jsem u vás byla ale nezastihla jsem vás doma,chtěla bych se s váma poradit,chovám korely ve venkovní voliéře,(jsou tam společně s andulkama)momentálně hnízdí...jejich mláďata už jsou cca třetí týden z budek venku (samice opět sedí na vejcích) dospělí, mláďata ještě krmí ale co je problém že jim tedy převážně samec pořád vyškubává peří a nejvíce toho nejmladčího (korelka je lutino) jediné co na něm je je hlavička křídla a ocásek tělíčko je úplně holé,,,,musím ho dávat na noc do bedýnky aby mi neprochladlo,ti větší (o pár dní dříve vylíhlé) na tom nejsou tak špatně ty už se umí bránit nebo ulítnou...ale on to ještě moc neumí....jinak se starají perfektně....prosím poraďte co s tím proč to dělají????nikdy jsem se s tímto nesetkala a to už je chovám více jak 10 let.....moc děkuji za vaši odpověď Mirka
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 05.07.2011, 09:57:16 xxx.xxx.12.42
zase takový začátečník nejsem :-D sépiovky mají víc jak dost...takže spíše to chce něco více co se týče vápníku,mohu dát třeba rozdrcené slepiší skořápky????přidat do míchanice?????
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 04.07.2011, 11:10:45 xxx.xxx.12.42
prosím v jaké formě podávat korelám,anduklám v době hnízdění vápník????Jakou značku děkuji
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 03.07.2011, 12:11:14 xxx.xxx.12.42
no jo ale ony už vylítávají a oni je pronásledují a škubou je stejnak...(venku mimo budku) přitom už ve své domovské budce mají další snůšku....
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 03.07.2011, 09:30:10 xxx.xxx.12.42
Můj prtoblém který mám už jsem tu našla a hodně se dozvěděla ale proč píšu...-rodiče škubají mladým peří (korely)...mladé jsem oddělila na dno voliéry budky chci se jen zeptat mam jí zakrýt víkem nebo ji nechat odkrytou???najdou svá mládata budou je krmit?????????jsouc cca měsíc staré.... děkuji za rychlou odpověd Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 02.07.2011, 19:12:05 xxx.xxx.12.42
super hodně jsem se tu dozvěděla dnes jsem zjistila u korel ten samý problém....jedno mládě už je venku ale oni ho pronásledují a škubou....mám tedy dát do rohu voliéry budku a do ní dát všechny mladé????už totiž mají v budce opět vejce...a když dám tam tu budku mám jí dát i se stříškou???budou rodiče vědět že tam jsou a budou je chodit krmit?????
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 01.07.2011, 15:04:34 xxx.xxx.12.42
No všimla jsem si toho včera koukám na ně každý den tak snad to bude začátek moc děkuji za odpověď :-) doufám že bude v pořádku a olek mám kápnout přímo dovnitř nebo tak jako okolo...nechci jí nějak ublížit...
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 01.07.2011, 13:29:20 xxx.xxx.12.42
Dobrý den prosím o co nejrychlejší odpověď...moje andulky hnízdí,od včerejška jsem si ale všimla že jedna z andulek nějak těžce dýchá,má povyslá křídla přivíra oči,a ocásek je jakoby u kořene "zlomený" směrem dolů...tak jsem jí odchytla a sahám jí na bříško v okolí (nejsem odborník nevím jak se to nezívá) ocásku má to na pohmat tvrdší...domnívám se že jde o zaseknuté vajíčko....prosím poradte jak vypadají příznaky k mému podezření??!!!a jestli je to ono co se s tím má dělat zvládnu jí pomoct sama nebo mám jít radši k veterináři?????!!!!děkuji za odpovědi Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 20.06.2011, 08:09:04 xxx.xxx.12.42
Tak jsem si ještě včera všimla že je i krmá a rodiče odhání...no tady mi asi nikdo neodpoví tak ho radši přemístím s jeho samičkou a budkou do klece...ať mám klud jinak díky všem.....
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 19.06.2011, 19:46:46 xxx.xxx.12.42
Ahoj prosím poraďte mám korely ve společné voliéře mám dostatek budek i párů...jeden pár mi zahnízdil a už mají v budce cca měsíční mladé....teď jsem objevila cizího samce v jejich budce u mladých...rodiče nijak budku nebránili samce tam pustili,odevřela jsem budku a on mladé bránil (houpavím "tancem) a syčel jako rodič,ale jedno mladě mělo na křídle krev,nevím zda od něj či od sourozence přeci je jich tam 5 tak nevím místa málo atd....otázka je zda může samec mladým ublížit nebo je dokonce zabít??!!!!!nikidy jsem tento problém neměla vždy odchovali jak měli nikdo cizí budky nenavštěvoavl...Cizí samec je u nás nováčkem je u mne cca 3 týdny a samičky si začal teprv ted všímat a navštěvovat i budku...ale teď najednou přesídlil.rodiče se do budky po vyhnání smamce ihned vrátili...proč takové chování děkuji za rychlou odpověď Mirča
lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 27.04.2011, 19:41:06 xxx.xxx.12.42
hmmm když to není jisté je to blbé taky mám alebína a taky nevím na stopro co to je :-(((( aaach jooo mě se také nechce čekat ......chci hned :-)))) Mirča