Aktuálně: 5 094 inzerátů172 553 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 09.07.2016, 13:25:48 xxx.xxx.46.72

K papouškovi v této době nechoďte,pozorujte papouška z dálky a klidným klasem na něj šeptejte,už jsou to tři dny ,papoušek dlouho bez potravy nepřežije- zajděte do zverimexu kde jste papouška koupila a tam se zeptejte čím přesně korelku krmili,toto krmivo kupte a podávejte,když jsem si papouška pořídila já,taky se mi to stalo,uvařte vejce natvrdo,rozkrojte,nechte vychladnout,dejte do klece,papoušek vejci neodolá,dejte mu tam půlku vejce ale smí sníst jen trochu,nechte jí to tak a jak si trošku dá tak jí to(když nebude jíst)vemte ať si dá i zrní(to čím ji krmili ve zv.),můj papousšk po vejci začne zobat zrní.

přeji hodně štěstí :)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 08.07.2016, 13:04:42 xxx.xxx.46.72

Ale rorýs SÁM NEVZLÉTNE,takže sem tam ho zkuste vyhodit a uvidíte,rorýsi v letu pijí,spí,jí atd.  Jedině při hnízdění si sednou...

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 07.07.2016, 23:35:30 xxx.xxx.46.72

zkuste ho NAD POSTELÍ(NĚČÍM MĚKÝM)vyhodit do vzduchu jestli vzletí dospěl,jestli ne tak si ho necháte podle názoru z.stanice.Je ještě celkem ochmířenej tak ještě tak 10 dní a pak vyhazujte:)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.07.2016, 20:59:50 xxx.xxx.46.72

i mladá korelka se nemusí naučit mluvit-papoušek musí mít ''talent,, ale myslím si,že jesti by tato měla ''talent,, tak už by dávno mluvila..ale i když nebude mluvit bude krákorkat. můj papoušek nádherný nemluví ale když třeba dřímká a já řeknu:Emmi,Emminko! tak ona tak potichu krákne...

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.07.2016, 12:35:48 xxx.xxx.46.72

Myslím si,že by si zvykla,ale ten vztah by nebyl tak hluboký jako od malého ptáčete.Ale dá se to zkusit-vemte si ji na 2 měsíce domů a po prvním měsíci možná uvidíte rozdíl (vezme si piškot z pusy,ruky,v lepším případě na ruku naleze.)toto by mohla zvládnout do těch 2 měsíců,možná déle.Já osobně bych jí vzala domů a jednoduše vyzkoušela(zvykne si(tj.naleze na ruku,počítá se i  na chvilku) do půl roku-nechám si ji,nenaleze do půl roku na ruku-asi to nepůjde(já bych si ji nechala a tak rok bych to zkušela,ale půl roku by mělo být tak akorát na zvyknutí a plnou důvěru)

Takže:

2 měsíce nejmíň na:bere piškot z pusy,ruky,nejistě naleze na ruku

čtvrt roku(možná půl podle důvěřivosti papouška)na:naleze na ruku,na volnno létá po pokoji a nechá se na ruce(bidle)odnést do klece(počítá se i nalákání na piškot)

 půl roku a více  podle toho,jak se bude k papouškovi přistupovat,jestli jej budete chytat do ručníku(což na důvěru NEDOPORUČUJI-plašíte jej)nebo dávat z ruky ňamky(bude vám více důvěřovat)na:

nosíte papouška po bytě na rameni(-sedí na rameni)dává pusinky atd.

Toto jsou jen ODHADY,píšu podle vlastní zkušenosti s papouškem nádherným kterého mám už rok,takto dlouho se mi ochočoval,je to podle druhu,věku,zkušenostmi s lidmi a celkově podle papouška...Přeji hodně štěstí a rozhodně to vyzkoušejte...

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 04.07.2016, 17:27:37 xxx:xxx.dea7:e8f
Zkuste oblíbenou pochoutku dát do otevřeného výběhu a kontrolovat jestli tam nenalezl
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 27.06.2016, 21:35:03 xxx.xxx.46.72

V jednom řeznictví je kilo stehýnek za 35Kč.

Je to každého názor ale granule jsou(VĚTŠINOU PODLE ZNAČKY):šrot,obilí,sušená náhražka masa(pokud vůbec),rozsekané nepoužítelné části dobytka a něco co to ovoní.

ALE JE TO KAŽDÉHO NÁZOR,ALE FILÍPKOVI NEJVÍC CHUTNÁ OSMAHNUTÉ MASO S TOU KAPSIČKOU(MINI KONZERVA)

:)

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 23.06.2016, 21:35:44 xxx.xxx.46.72

Taky máme pejska z utulku.Krmíme osmahnutým masem(nasekaným) a do masa zamícháme psí kapsičku(kvůli vitamínům atd.)Když jsme dali konzervu,zvracel a granule taky nechce(ani se nedivím,kdo ví, co v tom je.)Takže koupíme nějaké maso(v řeznictví mají levnější maso které se nedá prodat,není mu nic,jen  přišlo v protrženém obalu atd.)Toto maso osmahnu na vodě na pánvičce a dám do misky,zamíchám kapsičku,nechám proležet a dám.V příloze foto pejska:

Obrázek