Aktuálně: 5 193 inzerátů171 467 diskuzních příspěvků17 701 uživatelů
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 14.04.2010, 19:45:42 xxx.xxx.158.178
Naprosto stačí, ale snaž se nestříkat na vajička přímo, jinak pokud máš budku venku, tak se o vlhkost nemusiš ani moc starat a pokud je máš doma a nebydlíš v přetopeném paneláku, tak stačí jednou za čas porosit, spíš pár dnů před plánovaným líhnutím trochu porosit, ale věřím, že se vylíhnou i bez rosení, pokud nebudou působit jiné negativní faktory.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 27.01.2010, 16:40:48 xxx.xxx.158.178
Cena přírodního jedince se pohybuje od 350-400 korun +-, záleží na chovateli a taky asi na kraji a modrého myslíte kobaltového, nebo tyrkysového?
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 26.01.2010, 12:45:53 xxx.xxx.158.178
Slíbené odkazy:
http://aymara.smrczech.eu /?menu=chov&contest=chov/aymara_pruhovany

http://www.katharinasittiche .de/index.php?link=Ernaehrung.Obst_und_Gemuese
pokud umíte německy, tak tohle je celkem dobře udělaná stránka.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 13.01.2010, 19:24:25 xxx.xxx.158.178
taky bych to tipl na dva samce, ale jak bylo řečeno zpěv je 100% rozlišení, ale zaráží mě, že se nikdo nezeptal na věk, protože mláďata jsou většinou do prvního přepeření zbarveni stejně jako samice (tolik pro zastánce samice). Ale jsou to moc krásné kusy, musím podotknout, hned bych se k nim vrátil, když se tak na ně dívám.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 19.12.2009, 00:00:55 xxx.xxx.158.178
Zdravím, to máte tak, oni se perloví samci samozřejmě rodí, ale během několika přepeření ztratí perlové opeření a vypadají k nerozeznání od přírodně zbarvených samců, občas můžou zůstat zbytky perlového opeření na křídlech, tak proto jaksi nejsou vidět perloví samci. Ta první samice bude určitě,al e u té druhé bych si tou samicí tak jistý nebyl, uvidíte jestli vám začne zpívat. Jsou stejně staré??? Luděk Č.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 05.12.2009, 01:05:51 xxx.xxx.158.178
Zdravím a děkuju za pochvalu, je to radost se na ně dívat jak rostou. Já krmím pouze máčeným a klíčeným po celou dobu odchovu a ke konci přidávám akorát senegalské klasy, jinak ovoce po celou dobu. Co se týče ovoce, tak jediné co neberou je banán a kiwi a cistrusové plody, jinak zbožňují hroznové víno, červenou řepu, fíky (nejlépe čestvé, sušené už tak moc ne) potom granátové jablko, papayu a klasické ovoce, se zeleniny mi berou akorát mraženou směs do polívky a nejvíc mléčnou kukučici, jinak okurky, papriky a rajčata je nechávají zcela chladnýma. Ze zeleného mi berou všechny saláty i čekankové puky a nejvíc zbožnují ptačinec a co se týče větviček k okusu, tak ty ojedou úplně do hola i jehličnaté, takže chce to asi vydržet a zkoušet. Jinak je zajímavé co díky štepitelnosti rodičů (kterou bohužel nevím) vyleze ze spojení kobaltová samice a tmavě zelený samec, krom dvou cremin jsou každý jiné barvy. Je to vždycky jako čekání na loterii, jaké barvy budou mláďata :) Ať se daří, s pozdravem Luděk Č.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 30.11.2009, 20:58:51 xxx.xxx.158.178
Zdravím,
Rymi to je nádhera, tak snad se taky poštěstí, až složím ještě další dva páry. Jinak s tebou souhlasím, že jakmila se někdo koukne do těch jejich velkých černých perliček, tak se jich už nepustí.
Využiju tohoto vlákna a rád bych se zeptal kolikrát necháváte po sobě vyhnízdit aymary a zda jim berete budku? Mě už pár snáší třetí snůšku a nechci aby se vyčerpali, ale nemohl jsem jim omezit pestrost stravy, když ještě dokrmovali mladé, které začínali teprve vylétat, tak mě zajímá jak to děláte? nechci je strhat za každou cenu. Na stránkách pana smrčka jsem se dočetl že není dobré jim odebírat budku, že si ptáci naordinují pauzu sami, až budou chtít, ale bojím se, že když budou pestře krmeni a to jenom ovocem a sucým, tak mám strach, že si ji nenaordinují nikdy, jaké s tím máte zkušenosti, jelikož je mám teprve první chovnou sezonu.
A další otázka by byla, kolik nejvíc mladých jste odchovali v hnízdě, jelokož mi aymary snesou většinou kolem 6 vajíček a vždy byla všechna oplozena, ale tohle nemají rodiče šanci ukrmit, optimum je tak 3-4 mláďata si myslím u 5 jsem musel ze začátku ještě přikrmovat ty nejmladší, jelikož se asi neprobojovali díky velkému rozdílu stáří mezi mláďaty.
Předem děkuji za odpovědi. Chovu aymarám zdar.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 17.10.2009, 11:33:31 xxx.xxx.158.178
Tak pokud jsou takhle staří, tak bych si dovolil tvrdit, že máte na 99% pár, teď už jim jen vytvořit stimulující podmínky...při jaké teplotě je chováte, jinak klec je dostačující.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 15.10.2009, 08:41:24 xxx.xxx.12.234
Zdravím, tak podle mého názoru je na první fotce určitě samec a na druhé to vypadá na samici, ale chtělo by to i trochu ostřejší fotku, ještě záleží jak jsou ptáci staří, pokud mají kroužky, tak by bylo vhodné uvést věk obou a v jakých je chováte podmínkách, čím krmíte a jak dlouho je máte. Jinak upozorňuju, že aymary rády v budce nocují, nebo odpočívají í přes den, tak to nemusí znamenat hnízdní aktivitu. S pozdravem Čáp
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 05.09.2009, 17:08:53 xxx.xxx.158.178
Jestli se přikrčuje k zemi a zvedá výš ocas, tak dělá tzv. kolýbku a tu dělá samice samci, když se s ním chce spářit a pokud to dělá po tom co jej pohladíte, protože papoušci berou hlazení na jiných částech těla než na hlavě za, jak to napsat "sexuálně vyzývavé" ale chtělo by vidět ten postoj, jestli byste jej nemohla nafotit.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 11.12.2008, 12:52:26 xxx.xxx.12.234
Popřípadě mrkněte sem http://www.aymara.smrczech.eu/
pak nejsou špatné tyhle stránky, ale ty jsou v němčině bohužel
http://www.katharinasittiche.de/index.php?link=Literatur
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 06.12.2008, 12:32:29 xxx.xxx.158.178
Mám doma dva ručně dokrmené Alexandry velké a můžu potvrdit dvě negativní věci a to je celkem pronikavý křik, až trhá uši, ale používají jej jenom po ránu, ale to si zakřičí každý a kdž se jim něco nelíbí a druhá věc je. že jsou to neskuteční drtičky na dřevo. Udělají Vám ale krásné štěpky zase. Jinak jim větve můžete nosit každý den a pořád je to bude bavit, mě už zničili celou garnýž, shoblovali ji tak, až spadla. Jinak to jsou strašně nádherní a elegantní papoušci, myslím že žádný jiný druh nemá tak uhlazené a celistvé opeření jako rod Psittacula a jjejich zoban působí opravdu majestátně a budí respekt. Pokud máte čas se mu věnovat a porozumět mu a dostatek trpělivosti obvzlášť v době puberty, tak můžu jen vřele doporučit. A na závěr vlohy k mluvení mají. tak uvidíte sám. Chovu zdar. Luděk Č.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 25.10.2008, 18:06:00 xxx.xxx.158.178
Zdravím, já svoje Alexandry krmím 2x denně a to: ráno dostanou každý misku zeleninya ovoce (co je zrovna po ruce), kterou 2-3x týdně střídám naklíčeným obyčejným, nebo posypaným vaječnou míchanicí a k večeru po návratu z práce dostanou misku se suchým krmením, kterou jim nechávám do doby než ji celou vylouskají, do té doby doplňuju jenom ovoce. Jinak pozor na překrmování, když budete pravidelně dosypávat, tak si na to alexandři zvyknou a vylouskají jenom tučnou slunečnici a počkají si až znovu dosypete, a vydrží hladovět klidně i den, tak pak přidávejte jenom ovoce. Já je ze začátku taky rozmazloval a pak je šlo těžko naučit jíst všechno.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 15.09.2008, 12:51:31 xxx.xxx.158.178
Tak to mě taky překvapilo velké množství a rozmanitost nabízených druhů, ale nemohu opomenout to množství nabízených patagonců, tolik jsem jich na burze nepotkal za celý rok co na téhle, připadalo mi, jakoby skončila nějaká patagománie. Jinak taky spokojenost s touhle burzou, až na tu kolonu před branou.
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 14.07.2008, 15:24:30 xxx.xxx.12.234
Zdravím, tak mé oči zasvítily, když jsem uviděl skupinu loriů (převážne mnohobarví v ruzných poddruzích) jsou to tak nádherní ptáci, až člověk přestane vnímat okolí, snad se jednou podaří založit chov těchto překrásných a hravých papoušků, jen to udržování hygieny, tak jsem se nechal trochu unést a odbočil od tématu. Jinak myslím že burza byla vydařená, pokud chtěl někdo něco z austrálie, tak bylo z čeho vybírat, zvlášť mě zaujala celkme početná nabídka papoušků královských, ale i u Alexandrů velkých bylo z čeho vybírat a kvalita ve většině případů byla dobrá, ale hrubý nedostatek aymar a papoušíčků, toť můj postřeh. Ale ti loriové...
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 10.07.2008, 14:59:20 xxx.xxx.12.234
Milan tou černou barvou zřejmě myslel to, že když se peří promočí, tak se zmenší jak jeho plocha, tak úhlel odrazu světla a papoušek tak dočasně "ztrácí" svoji barvu a peří je převážně našedlé až do černa. Hádám že to takhle myslel. Holt optika je mocná čarodějka. Luděk
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 09.06.2008, 21:55:52 xxx.xxx.158.178
Zdravím, chtěl bych se jenom dodatečně zeptat, jelikož jsem neměl teď možnost zajet do Přerova, jak to tam vypadalo s nabídkou aymar pruhovaných, ať mláďat, či starších jedinců? Za případné odpovědi předem děkuji.