Kategorie: Drůbež, téma: termostat VERTEX
Dobrý den, zkušenosti s tímto termostatem mám velmi dobré prakticky bez nutnosti kalibrace a při stupnici po 0,5 stupně nemá problém držet teplotu v přesnosti +/- 0,1 stupňe na kontrolním teploměru. je pouze neprakticky pro instalaci je třeba se rozhodnout jestli rovný nebo úhlový a je ze skla takže člověk musí být při manipulaci hodně opatrný. K instalaci potřebujete vhodné spínací relé /aby splnilo paramtery termostatu a zároveň odpovídalo spínanému výkonu topného zařízení) doporučuji si to nechat sestavit někým odbornějším tak aby jste měl termorstat napojený na zásuvku a pohodlně pak můžete zapojit k termostatu cokoli.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: presvecovanie vajec
jde o vejce drobných exotů ale vývoj je u všech ptáků stejný, jen dny jsou posunuté u slepic je obrázek číslo 5 vidět při prosvětlení asi až v 10 dni inkubace. poslední obrázek je mrtvé embryo. http://lh5.ggpht.com/_FHWor1K35Wg/S3A81VbTwzI/AAAAAAAAIBI/4ygDjvj2g_k/Candling+Eggs2.jpg
  • Obrázek
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: slepicí-čím krmit
Dobrý den pokud jsou uzavřené ve výběhu pak je směs opravdu to nejlepší, dostanou co potřebují nebudou strádat a nebudou mít průjem. Pokud chcete mít zdravé slepičky bez trávicích problémů držte se čisté stravy zima - pšenice, kukuřice, trocha slunečnice trocha suchého chleba skořápky a grit, v létě pšenice, kukuřice, zelená tráva(od trávy po kopřivy co najdete) a opět grit a skořápky. Pkud budete dávat slípkám více zbytků očekávajete že to nebude nikdy ono budou mít z toho větší nebo mírné trávicí problémy.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: líheň jak a proč ?
Na 350 slepičích vajec....no nevím, viděl jsem taky hodně druhů sestavených líhní ale upřímně z hygienického hlediska a údržby, izolace co jsem viděl tak se mi nejvíce líbila dvoukomorová líheň sestavená s dvou identických velkých ledniček přišroubovaných k sobě
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: termostat VERTEX
No já sem asi 10 let zpátky potreboval lihen a vertex byla jediná rozumná moznost chtel jsem lihen na pár vajec a hlavne spíš jako dolihen a podporu pri prirozené inkubaci ale pod vertexem se lidnuti darilo lihnul jsem husy a kerepleky japonské. Dnes uz ceny lihni pro malý pocet vajec jsou prijatelnejsi. Takze uz ji nemám. Vertex jsem mel uhlovy a umisteny byl v chranicce spolu s kontrolonim uhlovym teplomerem na obrazku tady jde videt http://drubez.chovzvirat.com/img/clanky//originals/lihen-%203%20-1545.jpg najdete to tady v clánich typy a stavba lihni a rele ... mi to udelal znamy elektrikar pouzijte takové aby stacilo na spinaný výkon topného zarizení myslím za na lihen je 1000w moc ale cenove ty rele se moc nelisi kdyz si to necháte udelat s vývodem na zásuvku tak se ten vertex dá pripojit klidne na olejovy radiator :-).
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: aká má byť teplota v liahni ?
No hlavně záleží na líhni je to jiné u ventilátorovách a jiného u bez ventilátoru mi ta teplota co máte spíš sedí na tu bez ventilátoru jako teplota nad vejci u ventilátorovách je to 37,5
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: slepice nechtějí na hřad
dejte jim čas :-)
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: kachna pižmová-potřebuji radu
Dobrý den, "asi uhynulé nebo bez zárodku" je dost neurčité tak co jste našla když jste vejce rozbila?
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: Kachni vejce
Dobrý den, jednou mi kachna vyseděla 23 kachňat. Takže 25 dnů by kachní vydržet měly :) u hus se mi vylíhlo z také z 26 dnů starého vejce.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: kachna pižmová-potřebuji radu
No když padne celé hnízdo a kachna byla už úspěšná před tím pak se stalo jasně něco nečekaného právě analýza vejce je jediným nejlepším vodítkem. Jestli bylo vejce aspoň oplodněné a zárodek se chvíli vyvíjel nebo úplně čisté. Podchlazení nelze vyloučit ale to byste musela mít kachnu s vejci venku na průvanu. Kačer a jeho výměna taky možné, chce to příště vejce detailně prozkoumat rozbít na nějakém bílém podkladu nafotit ukázat tady . Ať mužem dát hlavy dohromady
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: líhňový teploměr
Já myslím že nebude ten vzduch mezi bude rozdíl, ale taky se mi to stalo a spojil jsem to tak že jsem teploměr dal do teplé vody a donutil vystoupat tak vysoko dokud se to nespojilo a bylo to ok zas.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: slepičí blechy
Až bude hezky a sucho vše co je v kurníku vyhoďte a nejlíp spálit, kurník vybílit vápnem a slepice vystříkat arpalitem. Taky by bylo vhodné zasypat všechny místa kde se slípky popelí.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: Perličky - chov
Mi se perláci vysloveně neprali ale ten slabší si udržoval odstup a silnější mu dával vždy najevo kde je jeho místo, nedělá to dobrotu nebude na zahradě klid, není důvod mít více prláků.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: husa na vejcích
určitě slezla nebojte :-)
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: aký je problém
Dobrý den, vlastní zkušenost nemám, ale jeden zkušený líhňař mi řekl, že pokud mají kuřata abnormality na nohách, nebo velmi tenké běháky a prsty je to vysokou teplotou při líhnutí.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: husnik
Dobrý den mám husy landenské v kleci podobné kotci na psa. Rozměr je 2,5x2,5m na pár hus. Kompletně zastřešený ze dvou návětrných stran chráněný dole jen zem se slámou mám tak husy jíž několik let a jsou spokojené.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Kategorie: Drůbež, téma: problém s husou
Dobrý den husy žabky nemají, na jaře pokud mají travnatý výběh toho moc ani nesežerou. Jestli vám ta potvůrka ty vejce někde neschovává! Pokud mají husy přístup k zelenému doporučuji krmit pouze pšenicí a směsí pro nosnice bohatě stačí. namočený chleba a klíčené zrní dělají jen nepořádek. suchá strava v suchém korýtku je ideální pro zajištění hygieny.
mfranko mfranko 17 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)