Aktuálně: 5 088 inzerátů172 526 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 16.09.2008, 17:30:11 xxx.xxx.118.65
Dobrý den, již jsem sem psala dotaz, zda by někdo nechtěl zadarmo do hejna andulku (bohužel mylně jsem se domnívala, že jde o samičku, jak mne zde jeden chovatel informoval, jde o samce). Podávala jsem i inzeráty a kladu dotazy na všechny strany, ale až na jednu slečnu či paní, bohužel až z Opavy žádný zájem. Chtěla jsem se tedy ještě zeptat na odborný názor chovatelů navštěvujících tyto stránky, zda je opravdu tak nereálná moje představa, že by si někdo zadarmo přidal do chovu andulku samečka cca 9měsíců starého? Nevěděla jsem, že to bude takový problém. Za každou cenu se ho zbavovat nehodlám, ačkoliv jsme oproti minulému samečkovi (který chodil na ruku a mluvil s námi) nenašli společnou řeč (není ochočený, na ruce byl párkrát spíše náhodou a z donucení, bavil se výhradně se svým ptačím kámošem) a teď když jsme přišli o prvního samečka vzal za vděk morčaty,( kde převzal vedení nad klecí, zobe s nimi zrní a seno a usurpuje všech pět členů). Klidně si ho necháme, jen jsem si myslela, že ve společnosti jiných andulek by se měl lépe. Byl pořízen cca před půl rokem jako společnost k prvnímu samečkovi, kterého jsme zachránili, když byl na umření a ujali se ho, ale bylo nám líto, že nemáme dostatek času, tak jsme mu koupili (jak jsme se domnívali kámošku ;-)), ale společnost k původnímu společníkovi už asi pořizovat nebudeme... Myslela jsem si, že by neměl být takový problém věnovat ho někomu do chovu, ale žádný zájem. Je to opravdu tak nereálné? Děkuji za názory. A. Adamcová
Obrázek
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 17.12.2007, 23:58:23 xxx.xxx.118.240
Dobrý den, píšete, že papoušek šedý-žako, zde byl již zmiňován, nepochopila jsem kde, jestli v poptávce...? Osobně se za něj přimlouvám, jde o velmi rozšířeného papouška, který by tu neměl chybět. Děkuji
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 17.12.2007, 23:49:11 xxx.xxx.118.240
Nemohu mluvit za všechny zverimexy, ale za naši (ne zrovna malou) firmu můžu říct, že to s těmi znalostmi tak na štíru vážně není a školení existují, dokonce více typů mnoha zaměření - dobrovolná i povinná... Osobně si nedovedu představit, že se mne zákazník zeptá na zvíře a já nebudu vědět základní potřeby na stravu, prostor, náležitosti a zacházení! Samozřejmě nemohou jít znalosti u všech zvířat do hloubky, kterou člověk většinou pozná až s letitým chovem nějakého druhu (pro info máme zvířat vážně hodně od rybiček, přes ještěrky, hady, ptáky malé i velké, drobné hlodavečky až králíky a fretky...) , ale základy by měl snad proboha každý prodavač vědět nebo se je naučit!!! Myslím si, že většina prodavačů (teď mohu mluvit i za sebe a své kolegy) tuhle práci dělá, protože má k oboru nějaký vztah mmj. myslím si, že pro peníze se to fakt dělat nedá...:) já osobně jsem přecházela dobrovolně ze zaměstnání, kde jsem měla o více než 3000,- čistého více, ale naprosto mne neuspokojovalo a neoslovovalo. A jelikož v práci trávíme většinu života, zastávám názor, že člověk (pokud jen trochu může) by měl tu práci dělat alespoň trochu rád, tak jsem šla jinam za holt menší peníz. Zaplať pánbůh mám tolerantního přítele(ani on nevydělává buhví jaké peníze) a vyžijeme i se zviřátky docela dobře s tím, co máme ...(děti-ty člověčí tedy zatím nemáme). Pravdou je, že zákazníkovi nemohu říci, pane(í) Vy se mi nelíbíte a Vám to zvíře neprodám, ale svědomitě doporučujeme co největší klece s upozorněním, že zviřátko vyroste a informujeme o tom, že králíček tu nebude jen na rok či dva, že papoušek bude strádat a může mít psychiské i zdravotní problémy bez majitelovi přítomnosti tudíž je problém např. i s dovolenou, že rybičce se vážně nebude dařit dobře v kouli atd. atd. P.S. Ty knížečky za 99,- zase nejsou tak špatné a opravdu se tam člověk něco dozví....:)
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 15.12.2007, 22:12:21 xxx.xxx.118.240
Dobrý den, již jsem sem psala, ptala jsem se na záchvat andulky. Už mám klučíka doma, žere, ale je apatický bez zájmu,málo se pohybuje, často spí a při spánku se opírá tělíčkem o mříže klece, trus normální. Znáte někdo prosím v Praze nebo okolí nějakého šikovného veterináře na exot. ptactvo? Popř. mohu něco udělat ještě teď doma bez doktora, kromě lampičky na polovině klece?
Předem děkuji Aileen
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 12.12.2007, 16:20:59 xxx.xxx.244.109
Heleno děkuji, nic se neděje, já se naprosto ztotožňuji s Vaším přístupem, bohužel jsem již vyléčena z iluzí o chování a myšlení některých lidí.... Jinak Vás mohu uklidnit, ve zverimexech je nás takových více, všichni máme doma spousty zviřátek, některé i vrácené od zákazníků, aby neskončili na ulici, protože se mnohdy jednalo o nechtěný dárek a po několika dnech mimo zpět do krámu již nemohou naposledy si kolegyně vzala domů roselu, protože bylo vyhrožováno jejím vypuštěním venku. To jen na ukázku...:( Jak řekl nedávno můj přítel:"vy nejste zaměstnanci, ale spolek nadšenců....;)
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 12.12.2007, 15:04:13 xxx.xxx.244.109
Moc se omlovám, příspěvěk výše je ode mne, zapomněla jsem se přihlásit, také jsem nečetla příspěvek Ondřeje... Ano příznaky souhlasí, snad s výjimkou, že andulka nemá průjem, trus je naprosto normální. Jsem ráda, že píšete co píšete, ze stejného důvodu jsem andulku netransportovala domů (ještě nutno autobusem), ale raději ji nechala v teplezvlášť tam kde je.
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 12.12.2007, 00:12:21 xxx.xxx.244.109
Ahoj, alexandrovi velkému rozhodně nevadí bydlení vevnitř v domě, za předpokladu, že bude mít dostatečný prostor k pohybu-proletu. Jde o dost velkého papouška, jehož chov již vyžaduje nějakou zkušenost a není na chvilku, takže bych se co nejvíce informovala (alexandr dokáže být pěkně hlučný a je zdatný ničitel dřevěného a plastového vybavení voliéry) a pořízení důkladně zvážila.
Aileen
Aileen (9 příspěvků) 12.12.2007, 00:01:56 xxx.xxx.244.109
Dobrý den, nevím jak přesně formulovat otázku, popíši proto situaci. Pracuji ve zverimexu a zhruba před týdnem jsem našla jednu andulku sedět ne zemi, téměř nereagovala, ačkoli ostatní při strčení ruky do klece zuřivě poletovali, nechala se bez protestů chytit do ruky, tudíž jsme ji dali stranou od ostatních, nainstalovali lampičku na zahřátí a čekali. Odpoledne už andulka létala, bylo vidět, že i zrní si dala a druhý den byla naprosto o.k. a putovala zpět k ostatním. Včera večer kolegyně přinesla tutéž andulku v naprosto hrozném stavu, ležela ji na dlani na zádech, hluboce rychle dýchala, když jsme se ji pokoušeli postavit na nožičky, nebyla toho schopná, nechávala nohy bezhybně ležet pod sebou, pak začala mávat křídly, ale nemohla vzlétnout, točila se na místě dokola, no děs. Jelikož nebyl přítomen vedoucí, aby andulku usmrtil dali jsem ji opět pod světýlko na polystyrenovou destičku do klece a čekali, že ji tak ráno najdeme nejspíš po smrti...:( Ovšem světe div se, andulka ráno nejen žila, ale stála na nožičkách, čechrala si peříčka, slétla z polystyrenu na zem a zpátky nahoru, sice ještě nežere, snad si vzala kousek okurky, ale do prosa se ji nechtělo, každopádně je na tom o dvěstě procent lépe. Nevím, jestli se vzpamatuje úplně, každopádně do krámu už nepůjde, uvažuji, že si ji vezmu domů, ale přemýšlím, o co může jít, včera jsme se dohadovali, že na klec mohl zaštěkat pes, který tam procházel, poprvé jsme si ovšem žádného vzruchu nebyli vědomi... Může mít papoušek nějaký záchvat, infarkt, cokoli nebo je to reakce na šok? Každopádně naprostá ztráta koordinace pohybů, neovladatelnost nohou, prakticky naprostá bezmoc?!? Omlouvám se za délku dotazu, ale nikdy jsem se ještě s takovým případem nesetkala a moc by mne zajímalo, čím to může být. Předem děkuji za zkušenosti.