Aktuálně: 5 102 inzerátů172 628 diskuzních příspěvků17 722 uživatelů
marshl97
marshl97 (1 příspěvků) 30.08.2017, 17:35:55 xxx.xxx.255.41

Ahoj, moc vás prosím o radu a zkušenosti. Mám 4 měsíční štěně berňáka. Před 14 dni se jí objevila vyrážka, na veterině řekli, že je to akné, dostali jsme nějakou koupel, dezinfekci, hojivý olejíček. Pár dní na to začala naše fenka polehávat, přestala žrát granule, vzali jsme ji zase na veterinu, angína, teplota. Dostala antibiotika, asi 3 dny po sobě jsme tam chodili, měli i podezření na tetanus, ale při vyšetření se nepotvrdil. Postupně se zlepšovala. V pondělí jsme byli na kontrole uzliny se prý hezky zmenšují, teplotu nemá, vyrážka se lepší (v průběhu 14 dní se celá osypala a začalo to vysychat, vylupovat se, což je prý dobrý, ale vypadá strašně). Dali nám nějakou desinfekční koupel, aby se ta vyrážka dovyřešila, antibiotika jsme dostali píchat doma. Včera odpoledne jsem jí vykoupala, od té doby přestala pít, polehávala a v noci se jí zvedla teplota. Dnes měla 40,2, tak jsem ji vzala na veterinu. Dali ji jiný antibiotika s tím, že tyhle asi nezabírají. Brali jí krev, prý má nízkou hladinu bílých krvinek, takže se sama nebrání. Vrátili se k možnosti tetanu, ale vyšetření jí nedělali. Další možnost je něco imunitního, s tím, že by nás prostě hlídali a poslední, že něco špatného sežrala, neprošlo to ani trávícím traktem, šlo to rovnou skrz pusu. Každopádně dnes má zvětšené všechny uzliny a údajně vážnou infekci. V pondělí měla jen odeznívající angínu a vyrážku, o které pořád tvrdili, že to může být akné, jen se zhoršilo v důsledku nemoci. Budeme teď zase každý den chodit, má nový antibiotika, ale je prý možnost, že se neuzdraví. Nevíte, co jí je, nemáte někdo zkušenosti, nebo nevíte, jak rozpohybovat ty krvinky, aby se tělo samo bránilo? Přijde mi divné, že v pondělí vše vypadalo tak dobře a najednou je to tak strašně v háji. Za ty dva dny určitě nic špatného nesnědla, hodně jí hlídáme, protože byla i varianta alergie, takže jí sledujeme pořád. Doufáme, že třeba jen přestali zabírat antibiotika, tak se to rozeběhlo a ty nový zaberou a bude to lepší. Ale nemáte někdo prosím nějakou radu nebo zkušenost? Jsou jí teprve 4 měsíce a vážně nechci čekat, jestli jí teda někdo pomůže, nebo jí selžou orgány, nebo bude žít s jakousi neznámou imunitní poruchou a bude každý den na veterině a vyděšená.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek