Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem

Chci se vám omluvit, toto téma je moje, teprve po založení vlákna, jsem zjistil že nejsem přihlášen, takže pro dodatečnou informaci, psal jsem to já.

 

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem

Dobrý den, děkuju za za upřímnou odpověď. Chci se vás  jenom zeptat, nabídky v Zoo jsem pochopitelně našel, ovšem většina z nich jsou ošetřovatelé, údržbáři a nabídka pro chovatelskou práci jsem našel snad jenom u jedné Zoo a to bylo na zkrácený úvazek/ 4 hodiny denně. To bych si musel najít dvě práce :-D. Nejsem si jistý, jestli na chovatele náhodou neschánějí lidi, kteří mají už  nějaké přechozí zkušenosti, nebo vystudovanou zeměděleckou školu, nebo tak. Zítra se na to mrknu pořádně. Je mi 22 let.

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem
Já vám rozumim. Je to určitě velmi finančně nákladné a spousta administrativního vyřizování. Já bych si velké kočky neporizoval do té doby, než bych měl pro ně připravené veškeré jejich potřeby, včetně přizpůsobeneho, zajištěneho výběhu, který bych si nechal zkontrolovat odborníky. S tou elektřinou jsem to až na lva snad nikde neviděl. No a co se týká samotného chovu, jak jsem již řekl, zkušenosti jsou na bodu mrazu. Nepředpokládám, že by mě někdo v tomto oboru zaměstnal.Návštevy Zoologickych zahrad, cirkusu, soukromých chovatelů budou v rámci me dobrovolnosti mimo práci.
Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.03.2018, 20:21:51

Zdravím, tak já bohatý  nejsem a  nejspíš nebudu, ale jsem toho názorů, že i člověk, který nevydělává miliony, nebo  platy   na postech, např. managera mohou těmto zvířatům poskytnou vše, co budou potřebovat, akorád, že se budou muset samy v něčem uskromnit. Málo kdo si může  koupit dům za vlastní, proto existují hypotéky, ale to jsem odbočil.

Samozřejmě, tohle pokládám také za velmi důležitou věc, dopředu si zjistit, jak moc to bude nákladné, jestli to vůbec bude pro mě reálné a co všechno to bude obnášet. Viděl jsem dva kratší dokumenty o kočkovitých šelmách. Jeden se týkal gepardů, ocelotů, ten druhý byl zase o servalech, karakalech, pumách a hlavně o lvech, nejspíš Lev Berberský, dnes v divoké přírodě bohužel vyhubený. 

 

Například o těch gepardech  jsem  pokuď vím, zmiňoval, že  pokuď bych se opravdu jednou  rozhodl zavázat se  těmto zvířatům na 20 - 30 let,( tak dlouho se tuším gepardi dožívají let v umělém chovu), tak jedině za předpokladu, že by kočky byly dvě. Mě naopak příde, veliká, škoda, abych  si pořídil jednu a nedal jí příležitost, mít potomstvo, ještě ke všemu, když se jedná o ohrožený druh. Výhoda u  gepardů je, že nežijí samotářským životem, ani v divočině, většinou vždy ve smečce. Ale takhle to snad dělá každý chovatel ne? On ten Cites to musí  jednou za čas skontrolovat, jestli si někdo z lvíčete neudělal ozdobu na vánoční stromeček..

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 22.03.2018, 21:36:44

Máte asi pravdu, beru to asi  moc zjednodušeně sad

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem

Nepatří náhodou gepardi mezi  malé kočky?laughlaugh

Jinak, můžete mi prozradit, jakému zvířeti se to stalo, jak jste psal? Já jsem zase viděl v televizi, že jeden pán si chtěl sestavit svou vlastní Zoologickou zahradu a dopadlo to tak, že zvířata byla podvyživená, valící se mezi vlastními výkaly. V televizi uvedli, že mu ten jeho "podnikatelská plán" zkrachoval a nestačili mu peníze, nebo něco takového. Možná, že jste to viděl také.

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Kategorie: Ostatní, téma: chov kočkovitých šelem
Anonymní:
J.M.:
Odpověď na příspěvek uživatele Thadeas z 22.03.2018, 23:20:40

Dnes dávali v TV dokument o záchranné chovné stanici vzácných levhartů obláčkových. Dříve prý v podobném zařízení (nebo v ZOO) právě docházelo k tomu, že samec zabil samičku. V posledních letech se to prý už nestává, protože chovný pár chovatelé spojí do stejné klece ještě jako mláďata, jako nedospělé jedince; oni si na sebe zvyknou a později v dospělosti si už neubližují. Prý tato chovná stanice tímto způsobem už odchovala asi 70 ks mladých levhartů obláčkových, které pak rozmístila do různých zoologických zahrad po světě.


Dobrý den, omlouvám se, dlouho jsem tady nebyl.

Tak o tom slyším poprvé. Někde v podvědomí  jsem, ale něco podobného měl, akorád se to týkalo jiných zvířat.

Oni ti levharti obláčkový nedorůstají stejné velikosti,  jako třeba ti  skvrnitý ne? Když na ně, tak koukám. Jinak, Zoologické zahrady,  si prý, často mezi sebou převážejí tyto jednotlivé kočkovité šelmy, aby jim našli vhodného partnera, respektivě toho  nejplodnějšího.

Já si, třeba myslím, že, když spolu žijí od mala dvě koťata těch šelem, nebo jiných, tak, by se v odrostlejším věku nemuseli napadat. Levharti, stejně, jako jaguáři, žijí, kromě páření, samotářsky ne?

 Tuším, že nesamotářsky, pohromadě ve smečce, žijí snad jenom lvi a gepardi, možná jsem na některé další kočkovité šelmy zapoměl.

A levharti, jsou prý na chov, vůbec, ze všech šelem, nejnáročnější.

Jinak jsem četl zajímavou věc o  tygrech. Už jsem pochopil, že Zoologické zahrady vyhledávájí nejplodnějšího samce pro samici, ale četl jsem, že je museli začít křížit, protože snad 2 poddruhy tygrů jsou skutečně na vymření  a proto k nim museli, jako "náhradu" přiřadit jiný poddruh.

Dočel jsem se, že se to týká, ale nejsem si jistý -  čínských tygrů, k těm vybírají jiný poddruh, ten, který jim je  nejpodobnější, aby rizika poškození DNA, byly, co nejmenší, nebo něco takového..

O těch tygrech,  ještě jedna veterinářka ze Slovenska zase  povídala, že jejich tygřice začala rodit, teprve, když její těhotné bříško, začali jemně hladit, aby se jí uvolnily feromony. Je to prý účinný způsob. Ale nevim, co je na tom pravdy. 

Myslíte, že to  o těch tygrech, může  mít lecos společného s tím Berberským lvem?


Článek jsem psal, já, jenom jsem se nějakým způsobem nepřihlásil.smiley

Thadeas Thadeas 7 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 7 (celkem 7)