Aktuálně: 5 090 inzerátů172 508 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
ovecka
ovecka (8 příspěvků) 15.09.2008, 17:50:18 xxx.xxx.26.151
Mám prosbu na zkušené chovatele. Mám letošní slepičky NH, AM a SA. Jsou ve dvou hejnech. Jedno hejno v pohodě, druhé má zajímavý trus,.ale je také v pohodě. Trus vypadá jako kdyby jej předem namočily do vody. Zelenohnědá rozmočená šiška, zakončená bílou špičkou, ale plus čistá voda. Občas se stane, že se některá troch znečistí a druhý den už nic. Hejna jsou od sebe oddělena pletivem, dostávají stejnou stravu - směs zrnin a granulí pro nosnice. K pití vodu s Acidomidem. Divné hejno jsem přeléčila DOXYGALEM, ale bez efektu. Slepice jsou vitální, nemají problémy s pohybem, nehubnou, žerou, začínají snášku, vejce bez jakýchkoli změn na žloutku nebo bílku, pevné skořápky. Jenom ten trus. Poraďte, co by to mohlo být. Děkuji Dana
Obrázek
ovecka
ovecka (8 příspěvků) 20.08.2008, 22:46:42 xxx.xxx.26.151
Na husy nedám dopustit, jenom máme problémy slítáním. Mají velký výběh a v poslední době startují proti větru a naberou 3-4m výšku a letí. Co mám dělat, když je chci na výstavu a křídelní spony na drůbež jsou na husí brka malé.
Obrázek
ovecka
ovecka (8 příspěvků) 14.03.2008, 10:49:21 xxx.xxx.56.118
Martino, mám na Vás dotaz. již několikrát jsem se ve Vašich příspěvcích dočetla, že jste "vředila" vejce. Co to prosím je? Přiznám se, že toto slovo neznám. A ještě k teplotě v líhni, když Vám stoupá nad 39 stahujete ji dolů, nebo necháváte prvotní nastavení. Mám nyní nasazeny pižmovky, nastavila jsem si 37,7. Ale dnes 2 den po nasazaní, byla ráno teplota 39. Mám ubírat? Díky Dana