Aktuálně: 5 038 inzerátů173 155 diskuzních příspěvků17 736 uživatelů
artepka
artepka (8 příspěvků) 10.09.2007, 15:25:54 xxx.xxx.140.68
Dobrý den, před týdnem jsem koupila kanárka od syna chovatele, kt. zemřel. Kanárek by měl být mladý, byl ještě v malé kleci a ne ve voliéře, na hlavě měl (a dosud má) černé peříčka, které nejsou nijak zvlášť hustá, prý se to za pár týdnů zpraví, protože je mladý. Kanárek pořád zobe zrní (takový otesánek) a nezpívá jen občas pípne. Chci se ujistit, nekoupila jsem nemocného kanárka, nebo je příliš mladý na zpěv a mám mu pouštět CD s hudbou ? :o)
artepka
artepka (8 příspěvků) 27.08.2007, 11:12:08 xxx.xxx.140.68
Dobrý den, mám doma ochočeného anduláka, má asi půl roku, miluje společnost, umí říkat čárlíku a různé melodie, rád hraje fotbal atd.

Mám teď práci, kde trávím skoro celý den, a bojím se, že anduláčkovi je smutno. Chtěla bych mu pořídit kámoše, kanárka (kdysi jsem měla taky kanárka pořízeného hned po vylítnutí a ochočila jsem ho tak, že lítal na prst, na rameno).

Myslíte, že když mu pořídím kanárka, tak zdivočí? Než dám kanárka k andulce, mám nejdříve kanárka ochočit? Nevadí že to jsou různé druhy, zžijou se? Zvykne si vůbec po půl roce samoty na nového ptačího kámoše?
artepka
artepka (8 příspěvků) 19.02.2007, 06:32:45 xxx.xxx.248.13
Děkuji moc za odpovědi. Nevěděla jsem, že po vylétnutí potřebují ještě tak 10 dní. Raději si počkám, až bude sám zobat, četla jsem, že natrávená potrava rodičů obsahuje důležité složky. Jak říkám bude to má první andulka a nechci ji hned ztratit svou nezkušeností. Ještě jedou díky za rady.
artepka
artepka (8 příspěvků) 18.02.2007, 11:59:06 xxx.xxx.248.13
Nikdy jsem ještě andulku (ani žádné jiné ptactvo) neměla, bojím se ať ji nezkušeností neublížím. Ani nevím jak bych to do zobáčku dávala. Raději počkám, četla jsem, že nesprávnou manipulací může uhynout. Přesto, poradíte mi jakou směs dávat malé andulce, když už sama jí?Nejspíš to budou ty klasy senegalského prosa, rozmočený piškot a kousky jablka..
artepka
artepka (8 příspěvků) 18.02.2007, 08:42:51 xxx.xxx.248.13
Psala jsem v tématu kde sehnat ruč.dokrmenou nebo mladou andulku či korelu. Nyní mám možnost mít právě vylétlou andulku, prý to chce ještě den, dva dny než bude sama papat. Chci poprosit o radu, zda mám počkat, anebo pro lepší ochočení sama dokrmit a jak. Předem děkuji za rady.
artepka
artepka (8 příspěvků) 16.02.2007, 12:09:30 xxx.xxx.248.13
Moc děkuji za radu, zítra se chystám na ptačí burzu na Černé louce v Ostravě. Aspoň vím, že se mám dívat po ručně dokrmených, dám na Vás a zítřejší návštěva bude spíše orientační. Zvědavost mi nedá, za kolik budete prodávat kakariki a dají se ochočit a naučit pár slovíček?
artepka
artepka (8 příspěvků) 16.02.2007, 11:44:29 xxx.xxx.248.13
Ahojky, chtěla bych si pořídit korelu nebo andulku na mazlíka. Slyšela jsem, že korely jsou uřvané, ale zase se více naučí mluvit. Nemám zkušenosti, takže ani nevím jestli si mám pořídit samečka, nebo samičku. Chci si pořídit mládě na ptačí burze v Ostravě, jen nevím, jak má být mládě staré (respektive kdy už je dospělé a nedá se ochočit).Díky za rady.