Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 26.08.2007, 13:02:32 xxx.xxx.232.17
68. ročník výstavy exotického ptactva "Ptáci
napříč kontinenty"
- do 9. září, 9:00 - 18:00 hodin
- msto konání: Botanická zahrada, Na Slupi 16, Praha 2 (tramvajová zastávka Botanická zahrada, linky: 3, 4, 16, 18, 24)
- k vidění jsou i vodní ptáci, bažanti a sovy.
- ukázka ručního dokrmování

Na výstavě je možnost i nákupu některých druhů papoušků, krmiva, hraček atd. atd.
Obrázek
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 17.08.2007, 13:26:26 xxx.xxx.65.178
Moje korela se taky nekoupe, ale má ráda, když ji občas sprchuju rozprašovačem.
A z hraček, chce vždycky to co vidí u ostatních, nebo něco hodně malého jako řetízky, náušnice, nebo nějaké malé pískátko jako pro psi ale menší, aby vydávalo zvuk když do něj klovne, nebo ho shodí ze stolu...
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 24.07.2007, 23:37:44 xxx.xxx.63.69
Dneska kolem jedenáctý v noci, začal papoušek kulhat, málem jsem strachy zešílela, než jsem zjistila, že má na nohou namotané vlasy. Nenapadlo by mě, že se něco takového může stát. Už je to snad dobrý.
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 23.05.2007, 20:33:19 xxx.xxx.63.69
Osobne si myslim ze je to hodne otazka povahy ptaka a taky jak moc je na Vas zavisly...

Ja mam korelu a kdyz treba prijdu nekdy pozde domu, tak je smutna a nemluvi se mnou... Nechavat ji proto samotnou treba cely vikend mi neprislo na mysl. Jeli jsme spolu asi tri hodiny vlakem na chatu a po peti dnech autem z chaty domu a musim priznat ze nebyl problem. Zpocatku byla sice ve vlaku trochu nervozni, ale rychle ji to preslo a normalka si se mnou povidala a cistila si peri atd atd... a v aute uz vubec nebyl problem.
Ale nemyslim ze je to u vsech papousku stejne..

Spis nez starost s cestou bych si dela starost kde bude u rodicu bydlet a jestli se bude moct proletet pokud je na to zvykla.. Pro me bylo nemyslitelne prevezt korelku v tak velke kleci jak je zvykla, cestovala proto v mensi a na chate uz mela prichystanou volieru od rodicu, kteri tam jeli tyden predemnou..

Urcite bych to aspon jednou zkusila, vzit ji s sebou a pak se rozhodla...
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 27.04.2007, 11:34:09 xxx.xxx.65.178
A kdy jsem napsala, že to chci udělat?! Jediné co jsem chtěla a udělala bylo dotázání a není na tom nic špatného! Vážně mi přijde stupidní, že mojí otázku využíváte k tomu, abyste předvedli jak jste humánní..
A proč jsem se ptala... ne že by vám po tom něco bylo, ale budiž. Začíná léto, potřebuji větrat a čeká mě dovolená, papoušek není zvyklý být zavřený v kleci, navíc chce být stále tam, kde jsem já a i když spíš leze a chodí než létá, mám přirozenou obavu, aby neulétl.
Nápad zastřihnout křídla není z mojí hlavy, někdo mi to poradil. Chtěla jsem znát další názory. Za ty vám děkuji. Ty ostatní kecy si strčte někam..
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 24.02.2007, 17:40:32 xxx.xxx.63.69
to Roman - neregistrovanž:
Buď si ji prostě můžeš přinéat domů až tam nebudou a třeba říct, že ji jen někomu hlídáš, nebo že přilítla oknem a hledáš mjitele... až si ji zamilujou budeš si jí smět nechat...
Jestli jim nechcš lhát sežeň si maximum informací, vysvětli jim jak moc ji chceš a jak je to nenáročný a dohodni si, že ji budeš mít jen na zkoušku... " až si ji zamilujou budeš si jí smět nechat... "

Luisa
Luisa (29 příspěvků) 21.02.2007, 08:52:32 xxx.xxx.63.69
1.) By mě zajímalo proč? Jestli se třeba jen snaží nas... kocoura, který ho u toho pozoruje, nebo jestli mu prostě chutnaj? Dřív třeba žral taky šunku nebo jiné maso, ale dneska už mu to nedovolim. Jen si říkám, jestli mu něco nechybí..?

2.) Nemůže mu to nějak uškodit?
Luisa
Luisa (29 příspěvků) 18.02.2007, 18:52:34 xxx.xxx.63.69
Ahoj, může mi někdo poradit, jak alespoň přibližně poznám kolik je mé korele? Vzhledem k tomu, že jsem si ji nepořizovala, ale přilétla mi oknem, tak jsem se neměla koho zeptat. A nechci ji děsit tím, že bych ji zbytečně brala k veterináři, když jí jinak nic není. Naopak, je krotká, společenská, hodně si hraje a zlobí, prostě nemá žádné příznaky nemoci. A ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s kroužkováním? K čemu je to dobrý a co znamená, když žádný kroužek nemá? Díky.
Obrázek