Aktuálně: 5 175 inzerátů172 186 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
papy
papy (447 příspěvků) 03.12.2009, 19:20:58 xxx.xxx.14.22
Rozhodně se tomu chovateli líbí hodně ptáků pohromadě ,ale tohle je síla!!bohužel znám někoho podobného,ne li horšího!ve volieře 2x2x2 metry má pár penantů,dva páry pestrých,dva páry kouřáků,nádherný,dva páry mnichů,dva páry korel,5 párů andul,to už je podle mě týrání!!
papy
papy (447 příspěvků) 03.12.2009, 15:37:24 xxx.xxx.14.22
ano to by mě taky zajímalo kolik mladých vám plodí samci.Jak jsem říkal z této směsi,kterou krmím já bylo 6 vajec=6 mladých,takže si to posudte sám jak je pro ně ta směs dobrá.
papy
papy (447 příspěvků) 03.12.2009, 09:20:58 xxx.xxx.14.22
pro pana Caltu:pokud to bylo adresováno na mě tak proti tomu nic nemám,každý má jiný názor a jinou zkušenost s úhynem po černé slunečnici.Jakmile ji dáte neofemám modrohlavým více neř 5% ,tak máte po niich,ale to je pouze moje zkušenost,která se týká neofem,ale jak sem řekl tamtou směsí krmím penanty,pestré,červenokřídlé.Ale pokud by jste si přečetl můj první příspěvek tak tam píšu, že do této směsi přidávám více žíhané slunečnice na zimu.a každý den piškoty nebo obden a vše je ok,ale taková je moje zkušenost.Ať se daří.
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 16:25:50 xxx.xxx.14.22
no podle mě asi budou,hlavně penanti.já mám mezi nimi a červenokřídlímy radši dvojité pletivo.rozhodně se to vyplatí,jestli máte dát o 200 víc a mít jistotu že budou mít všichni drápy v pohodě tak dejte na mě.Je to na vás,ale já vím co dělá ten můj penant,když přiletí na zahradu např.straka.Hned vletí na pletivo a dělá to známé hrození penantů(ťaťaťaťaťa).At se daří
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 16:21:36 xxx.xxx.14.22
Ano nevadí ted v zimě ptáci potřebují bílkoviny atd.takže to nevadí.Já osobně dávám dva piškoty na ptáka obden.Při odchovu víc tak podle toho kolik je mladých.Neofemam například dávám pouze piškoty,když mají mladé.Míchanici jen zřídka kdy a naprosto v pohodě.Ten penant je taky pěkný kvůli tomu že je v pětimetrové volieře,se záletem a může jim tam pršet a to taky dělá své.díkytakže docela lítá.:-))
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 15:03:07 xxx.xxx.14.22
děkuju moc,ale čekám že se na jaře ještě zlepší,přeci jen je to lonské mládě a měl by dobarvit
až na jaře,ale přesto díky
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 14:25:59 xxx.xxx.14.22
díky,ale fotky nejsou nádherný , to ti ptáci :-))
taky sem jim dával a stále denně dávám červenou papriku.berou mi ji přes pletivo z ruky,protože když vidí že jim nesu něco červeného,tak by ,,prorvali ,,pletivo.Dělal jsem to na základě rady od jednoho moc dobrého chovatele,který už není bohužel mezi námi,alespon me neco naučil.Myslím že se ta papriky vyplatila :-)))
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 14:16:57 xxx.xxx.14.22
omlouvám se za kvalitu,bylo to proti sluníčku,tak tady ještě chovný samec to už je vidět lépe
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 14:14:35 xxx.xxx.14.22
Asi si nás nepochopil,ale oves je taky hodně tučný,takže si jim vůbec nepomohl!!Udělej míchanici kde bude 70%prosa, 10%slunečnice,5% loupaného ovsa,5% kardi,5 %lesknice,5% semence.Takhle vypadá ta moje směs pro papoušky a berou to bez problému i červenokřídlí až do posledního zrnka,a penanti také.Kamarád který krmí pouze ovsem a černou slunečnicí tak měl letos po rozelách,protože voliery má krátké a ještě jim dával tohle.Neodchoval víc než dvě mladé od 12 páru jinak všechny vejce byla čistá.Mě říkal že svým ptákům nedopřávám a že mi ani nesednou atd.Výsledkem bylo že já měl 6 mladých penantů v jednou hnízdě od jednoho páru,bohužel jedno zašlapali hned po vylíhnutí a u druhého jsem si všimnul,ve třech týdnech života že má rozštěp zobáku,tak jsem ho musel utratit,ale jinak už by určitě vydrželo.Vše bylo bez problému a pár chtěl nasednout znova,ale jelikož byl teprve lonský tak jsem je nechtěl strhat.Rozhodně to ještě předělej.Pokud nechceš o ty ptáky rychle přijít tak to změň!!!A takhle to asi vypadalo v průběhu,tak se podiv,proč by jsi měl změnit krmení,aby si se mohl těšit ze zdravého odchovu.At se daří.
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 11:40:21 xxx.xxx.14.22
Zdravím a chtěl bych říct že Mirek má naprostou pravdu.Kupte to co vám napsal a nymíchejte to.Já jsem si míchal směs sám,ale letos jsem koupil směs pro střední papoušky od pana Dudáka a jsem s ní moc spokojen.Né že by mě to nebavilo míchat,ale vychází to v podstatě stejně finančně a je tam přesné množství daného krmiva.Té slunečnice je tam opracdu tak do 10% a to je to hlavně žíhaná a bílá takže to jsou ještě méně tučnější varianty slunečnic.Na zimu tedy přidám trochu více té žíhané aby nachytali tuk na zimu.Určitě jim tu stravu změnte jinak budou tuční ty ptáci a budou mít čistá vejce.atd.Vemte si kdyby ste jedl jen hamburgry u MC Donald.jak by jste zachvíly dopadl.At se daří
papy
papy (447 příspěvků) 02.12.2009, 10:34:15 xxx.xxx.14.22
musím souhlasit s těmi,kteří říkají že psát to samé dokola je hloupost.A ten který tady psal že nemá celý den čas sedět u PC,tak rozhodně nemá pravdu,protože to celý den určitě nezabere.Když se budete ptát tak ta odpověd vám stejně nepříde hned,protože všichni opravdu nemají čas celý den sedět u PC a neustále sledovat diskusy a když se objeví nový dotaz tak okamžitě odpovídat.A když si člověk pořituje papoušky tak většinou,protože má k přírodě vřelý vztah a chce zkusit chov papoušků,ale né je chovat ,,z donucení ,,.Ten který chce ty papoušky chovat a chce jim co nejvíce porozumět tak si na ty studije o jakých koliv problémech udělá.Ten kdo to má třeba z toho důvodu že to viděl u kamaráda a líbilo se mu to a nic o tom neví a už de s klecí pro ptáky tak to se mi tedy nelíbí.Znám jednoho chlapa,který si pořídil papoušky nic o nich nevěděl a na zem jim dal do takové vaničky bahno a vedle seno atd. a divil se že mu nic nesedí.On si myslel že si staví hnízda jako vlaštovky to přísahám.Nějaké páry mi tedy prodal s tím že mu to nesedí a že takové nechce.Tak jsem si vzal dva páry korel a ten jeden měl v hnízdě 5 a druhý pár 7 mladých.Pak se hrozně divil že u něho nic a u mě tohle.Když sem mu říkal že potřebují budky, tak mi na to odpověděl,že prý když budou chtít hnízdit tak si postavý hnízdo sami a nenechal si to vymluvit.Pak to takhle dopadá.Martin
papy
papy (447 příspěvků) 27.11.2009, 14:35:09 xxx.xxx.14.22
Souhlasím s Danielem,protože rozely celkově jsou dobří letci a tak si myslím že by neměli patřit do klece.Myslím že korela nebo senegalec je ideální volba.
papy
papy (447 příspěvků) 22.11.2009, 19:04:24 xxx.xxx.14.22
dobrý den prosím vložil by jste mi sem někdo odkaz na internetové stránky kde prodávají topné podložky pod misky?a i pokud by mi někdo mohl poradit podle toho jakou máte zkušenost.myslím že to tady již někdy bylo,ale omlouvám se nemohu to najít.děkuji