Aktuálně: 5 032 inzerátů173 666 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
ema
ema (84 příspěvků) 12.01.2010, 18:32:34 xxx.xxx.39.201
Ještě mě napadlo, že se oškubal sám, protože si chce udělat hnízdo a nějak to v zimě nezvládl! Měl to peří na jednom místě a do té doby byl se samičkou docela aktivní. Pořád ji naháněl a tak. Tak nevím..
ema
ema (84 příspěvků) 12.01.2010, 18:26:20 xxx.xxx.39.201
Dobrý den, potřebuji poradit. Mám ve venkovní voliéře(se záletem) párek kakariků. Jsou tam s andulkama, korelama a s neofémama. Včera ráno jsem našla samce kakarika na zemi, jen seděl, vůbec se nebránil chycení do ruky a měl celé břicho oškubané. Ani jedno pírko. Samozřejmě jsem ho vzala do tepla, do menší klece. Přes noc seděl na dně, ale ráno už byl na bidýlku a vypadal docela zdravě, jen je krotší. Žere normálně, pije. Nevíte čím by to mohlo být? Napadlo mě, že by se večer okoupal a pak asi přimrznul k pletivu? I když mají zálet, stále všichni jsou a spí venku.(ten je celý zakrytý igelitem). Peří jsem našla na hromádce na jeho spacím místě. Nikde ani kapička krve. Nebo se z nějakého důvodu oškubal sám? Mám ho 4 měsíce a vše bylo v pořádku a bez problému.
ema
ema (84 příspěvků) 18.10.2009, 17:00:34 xxx.xxx.39.201
Děkuji,
myslela jsem si to. A to jsem toho druhého ptáka (s kroužkem) koupila jako zaručenou samičku!
Samozřejmě moje vina, nepoznám to, když je jednotlivý pták. Ale až pak podle srovnání:-(
Ps: vyměním jednoho za samičku:-)
ema
ema (84 příspěvků) 11.10.2009, 20:23:58 xxx.xxx.39.201
Já byla tam i tam. Přerov mi připadal dost dobrý. Spousta papoušků na výběr, přijatelné ceny. Hodně lidí. Počasí jsem taky trefila - jen mrholení. Dostala jsem vše pro co jsem jela: krmení, pamlsky, pár kkčč, čínské křepelky, rozelu pestrou, doplňky i krmení pro králíky a holuby.
Z Přerova jsem kolem 9 hod. přejížděla do Olomouce. Výstava mě sama o sobě moc nezaujala. Obejitou jsem ji měla za hoďku. V Přerově jsem strávila skoro 3h. Na burze mi přišlo, že je tam více druhů ptáků. Asi né v té kvalitě jako na výstavě. Přerov mi příjde zajímavější.
ema
ema (84 příspěvků) 05.08.2009, 17:02:52 xxx.xxx.39.201
My tomu odjakživa říkáme černý jeřáb:-) zkoušela jsem ho zavařit, ale je strašně trpký:-( do hrušek dáváme ostružiny:-) ty jsou super.....
Obrázek
ema
ema (84 příspěvků) 04.08.2009, 20:49:30 xxx.xxx.39.201
Klasické červené snad nejdou ani zaměnit s něčím jiným. Já zkrmuji i černý jeřáb, který se pšstuje na marmelády a víno. Žádné jedovaté neznám.. Ale nevím vše:-)
ema
ema (84 příspěvků) 22.07.2009, 17:28:31 xxx.xxx.39.201
Dnes jsem byla v jednom zverimexu, kde prodávají za 1900kč rozelu pennant rubino. Nevím, ale přece pennanti nejsou rubino. Jen pestré, nebo se mýlím? Postavou a vším byla jako pestrá rubino. Ale ta cena?? Ptala jsem se jestli berou a za kolik rozely pestré, že mám přírodní a skořici. Oni mi řekli, že ne, že jen rozely pestré! No nějak se mi jim už nechtělo vysvětlovat co a jak. Natož jim něco prodat! Přitom to je nově otevřený, na první pohled, moderní obchod a nemají základní znalosti. Nejsem žádný odborník, ale přece se dá v dnešní době sehnat nějaká informace.. Nechápu.
ema
ema (84 příspěvků) 22.07.2009, 17:13:58 xxx.xxx.39.201
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné dát dokrmovací směs Exact do mrazáku? Nebo jak jinak i uchovat v použitelném stavu do příští sezóny?Spotřebovala jsem jen 0.5kg a mám ještě 1.5kg. Spotřeba tam je jen do 12 měsíce a to jaksi nepoužiju.
ema
ema (84 příspěvků) 19.07.2009, 20:18:16 xxx.xxx.39.201
Kamarád zrovna nedávno řešil podobný případ. Měl pár rozel pestrých a ty mu uletěly z voliéry. Nebyly vůbec ochočené. 14 dní létaly kolem jeho domu, jedly třešně a zrní od sousedových slepic. Nakonec je úspěšně po těch 14 dnech chytil na krmení, které měl v kleci a u které hodiny seděl a čekal. Chce to jen trpělivost.:-)
ema
ema (84 příspěvků) 19.07.2009, 08:32:28 xxx.xxx.39.201
Křepelky mají své místečko na opačném konci voliéry než morčata. Samozřejmě, že všichni chodí všude, ale morčata se hlavně zdržují u sebe, kde mají krmení. Myslím, že se navzájem neruší. Papoušky i morčata pravidelně odčervuji. Hnůj od morčat vybírám každý týden. Zatím mi tohle společenství funguje a spíše než s parazity, mám problém se slimáky. Ti vlezou všude.Voliéra je velká 2.5 * 4m. Fotky určitě nějaké později vložím.
ema
ema (84 příspěvků) 18.07.2009, 15:21:39 xxx.xxx.39.201
Morčata papouškům určitě neublíží. Já mám ve voliéře 3 morčata a ptáků (papoušci a křepelky) si ani nevšimnou. To spíše andulky jsou zvědavé a klidně vlezou i do domečku k morčatům. Když dávám morčatům trávu, seno nebo zeleninu, všichni ptáci slétnou na zem a spolu v klidu hodují:-)
ema
ema (84 příspěvků) 17.07.2009, 09:30:18 xxx.xxx.39.201
Tak to, že morčata odpuzují myši je holý nesmysl. Mě to také nějaký "dobrák" poradil. Měla jsem přes zimu ve voliéře malé myšky a nebyla jsem schopná se jich nějak zbavit. Dala jsem tam teda párek morčat. Mám je již na zemi několikátý rok a můžu říct, že myším vůbec nevadí. Klidně si mezi nima pobíhají a nějak nechápou, že by je měly morčata odpuzovat. Je to pověra. Na myši je nejúčinější past. Na podzim a v zimě jich mám kolem voliéry rozmístěných deset a nezbývá než chytat a chytat. To je zaručené.
ema
ema (84 příspěvků) 14.07.2009, 10:27:53 xxx.xxx.39.201
Skleník je 4*2.5*2 ( d*š*v). Stabilně v něm mám 1.1 rozela, 1.1. korela, 5.5 andulka a 1.1 neoféma.
Dost chovatelů mě tady za tohle uspořádání odsuzuje, ale mě to problém nedělá. Všichni ptáci jsou ok a odchovávají zatím bez problémů. Podle některých jsem blázen, podle jiných mám jen štěstí, které nemusí trvat věčně. Uvidíme. Chtěla jsem tohle uspořádání vyzkoušet, tak ho mám. Nebudu doporučovat ani vymlouvat. :-)