Aktuálně: 5 053 inzerátů173 423 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2011, 00:05:59 xxx.xxx.39.125
4Michal,něco málo už jsem o andulkách pochytil,píšu,že nerozumím mutacím.Cca 2 roky zpět mě tady ukamenovali neregistrovaní,když jsem si dovolil oponovat v jejich tipech na pohlaví mladé andulky.99% procent se jich netrefilo,zadavatel k mému potěšení vložil foto po půl roce.To jen tak k vysvětlení,že o andulkách něco málo vím.Já to tipuju na samce,je to můj soukromý názor,nikomu ho nevnucuji.Ozobí jde velmi špatně vidět,že na něho dopadá stín,ještě neznamená,že je to 100% samice,jak tady píšete.Podle hrdelních znaků si to tipuju na samce,pár perel v chovu mám,že neumím přesně pojmenovat mutace ještě nemusí nutně znamenat,že se v andulkách nevyznám.Poprosím zadavatele o fotku andulky č.1 zepředu,a pokud jsem se spletl,rád přiznám svou chybu.A o těch bludech-chování prosím,ať to tady nedopadne jako na fauně
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 01.03.2011, 21:31:50 xxx.xxx.39.125
Na poslední fotce bych někomu daroval ty klece,je mi líto to rozštípat,začátečník by za ně mohl být rád.A toto mi přišlo na email : Ahoj a posilaš i poštou ? M...... D......."a.d.r.e.s.a. jestli jo pošli to tak abych to tady měl 8.3 dík. Přijde vám to normální??? Do 8.3 už to asi pošta nestihne,tak že bych to naložil na vozík a zavezl to 450 km autem :-) Pak má člověk něco darovat,akorát na zlost
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 27.02.2011, 11:31:01 xxx.xxx.39.125
Ještě se tady řešilo stavební povolení apod.Takže jsem zjišťoval na stavebním úřadě,co a jak.Podotýkám,že naše obec spadá pod velmi vstřícnou paní úřednici,což u nás není moc zvykem a dzvěděl jsem se toto : budova je zkolaudována jako garáž a hospodářská místnost,že to jako garáž nevyužívám je čistě moje věc,chovat tam můžu klidně krokodýli.Venkovní výlety : betonový základ do 25ti m podléha jen ohlášce na obci.Takže jsem vybetonoval 6x3m a další tři metry udělám závěsné.Což ona osobně řešit nebude,ale je to údajně postavené na tom,jak který úředník toto posoudí 4cone : nějakou skicu nakreslím a vložím to tady
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 27.02.2011, 11:22:15 xxx.xxx.39.125
Díky všem,teď už půjde přestavba pomaleji,do toho ještě předěláváme barák,ale betonáž základů a část venkovních výletů bych chtěl letos zvládnout. 4růža : aymarky budou zatím bez výletu,ale do budoucna bych chtěl vedle toho plastového okna udělat kubíkovou závěsnou klec s průletem.Bohužel je to ale severní stěna,takže sluníčka si moc neužijou.Ale aymarám to myslím moc nevadí,pochází z hustého pralesa,takže mají rádi stín 4cone : ty boxy jsem dvakrát stěhoval,je tam na zadní stěně sololit,takže žádná sláva,ale cokoliv jiného bych neunesl,už tak jsou těžké.Ale teď už je to snad na svém místě,takže tu zadní stěnu plánuju po skončení hnízdění udělat ze stejného materiálu (bazénový plast),jako mám ty kastlíky.Dělat ty boxy dnes znovu,tak to udělám větší a z plastu komplet celé,na údržbu je to bezkonkurenční.Ty výletové okna musím ještě upravit.Je tam U profil s vnitřním vymezením 6mm a okýnka jsou 5mm a drhne to.Takže dám 3mm a průhledné s nějakou nálepkou,kvůli světlu.Měl jsem původně obavy z průvanu a rozkousání,ale na ten plast se zobákem nedostanou a průvan tam taky není. Rok nabírám inspiraci na těhle stránkách a spousty rad se mi velmi hodily,za což všem pravidelným přispivatelům děkuji.