Aktuálně: 5 088 inzerátů172 512 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 06.05.2009, 22:16:56 xxx.xxx.61.103
EV,četl jsem znova tvůj příspěvek. Zadavatel ma radost,pochlubí se,dá foto,oživí fórum.Nemusí o daném druhu vědět vše,aby ho mohl chovat,časem se naučí.Tak proč někomu kazit radost.Tak už toho nechame. Mám příhodu-k ročnímu samci kouřáka jsem koupil čtyřletou samici.Pustil jsem je do společné voliery k andulam a korelam na cca 14 dní,ať si na sebe zvyknou(a já jsem měl čas jim dodělat volieru).Samice za čtyři dny vykousala větší otvor do kmenové budky od korel a osmý den seděla na vejci!!Nakonec snesla čtyři,dvě plné,dvě prázdné.Mladé se vylíhnuly,obě bohužel uhynuly po dvou týdnech.Ale pointa byla,že takový fofr jsem ještě nezažil a to jsem přečetl o kouřácích snad vše dostupné.Takže všichni se pořád učíme
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 05.05.2009, 20:54:25 xxx.xxx.61.103
E.V.- přečtěte si můj příspěvek znova.Ptal jsem se,co chováte a proč na dotazy reagujete,tak jak reagujete.O nějaké knize v mém příspěvku nepadlo ani slovo.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 04.05.2009, 22:10:03 xxx.xxx.61.103
Pro Mirka-taky musím reagovat,nenech se otrávit.Já agoše nechovám kvůli zimním nárokům na teplo a taky jsem hleděl,jak nosí kůru.A jsem rád,že vím zase něco navíc.Pro E.V.-co vlasně chováte?A proč jste tak zapšklá??Nechcete poradit,tak se nezapojujte.Už jsem si všiml více Vašich nepříjemných příspěvků a akorát spoustě lidem kazíte náladu.
Pro potěchu moje banda(vnitřek 4x4x2,venek3x2x2),a taky mi spousta lidí říká,že jsem blázen,že mám andule a korely v takovém prostoru a jak by se to dalo jinak využít atd.atd.Ale mě se to tak líbí
Obrázek
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 04.05.2009, 21:42:36 xxx.xxx.61.103
Pro pana Hosenseidla - byl by jste mi ochoten poslat na email hrubý popis,jak poznat pohlaví podle tvaru hlavy.Já nejsem z těch,co by byl 100% úspěšný v určování pohlaví,ale snažím se učit:-) Děkuji
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 04.05.2009, 21:38:32 xxx.xxx.61.103
Já nenapadal neregistrované,jen jsem poukázal na to,že registrovaní radí střídměji a opatrněji,což je u téhle diskuze dobře patrné.Anonymně může napsat kdejaký blábol kde kdo a nenese žádnou "odpovědnost".Hlavně mě neukamenujte,samozřejmě nehážu všechny do jednoho pytle.Jen jsou v některých tématech některé tkzv.rady až úsměvné:-)
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2009, 19:55:35 xxx.xxx.61.103
To je přesně ono,většina registrovaných tipuje,nebo na 90% apod.Protože můj názor je ten,že u mladé andulky se člověk opravdu může splést.A všichni neregistrovaní jsou naprostí odborníci a jsou si jisti na 100%.Můj soukromý tip je samice,soudím dle toho,že okolo nosních dírek už ozobí začína bělat,což na fotce nejde vidět.Ale opravdu je to také jen tip,na podzim vám to ale všichni řeknou na 100%.Já osobně páruji andulky až v dalším roce od narození a mám jistotu.Jestli ale někdo,kdo andulkám opravdu rozumí a ví,jak u mladých rozeznat pohlaví,ať napíše,jakým způsobem.Budu za takové rady rád a s díky,protože příspěvek typu "máte určitě samce" mě moc neoslovuje
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 03.05.2009, 19:01:42 xxx.xxx.61.103
Já netipuji,ale poprosím zadavatele,jestli by sem nedal foto te andulky na podzim.Všichni,kdo říkají samec,se možná budou divit(viz Kuba Pelikán) anebo taky ne.A jsem zvědav,kdo si pak posype hlavu popelem.Když se trefí,tak budou všichni strašní odborníci,když ne,tak už se neozvou.Vždy jsou nejchytřejší neregistrovaní,proto jsem pro povinnou registraci
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 02.05.2009, 15:17:10 xxx.xxx.61.103
Podaří,jen je nechte v klidu.Vylíhli se v průběhu dvou až tří dnů.Je to jeden velký chlupatý chumel,nebyl jsem to schopný spočítat.Dnes jsem okroužkoval,tak z devíti vajec osm mladých,z toho jedno umřelo-snad včera podle velikosti.Ale sedm ratolestí prospíva :-)
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 02.05.2009, 08:09:22 xxx.xxx.61.103
Kde někteří(hlavně neregistrovaní) berete tu jistotu,že jde o samce??? U mladého ptáka Vám nikdo s jistotou pohlaví neurčí.Souhlasím s Markem a Danielem U.Bleděmodré,bílé nebo růžové ozobí neurčuje pohlaví andulky.Ještě vydržte a pokud to zacne kolem otvoru bělat nebo hnědnout,tak máte samičku.Pokud to ozobí kolem otvorů naopak začne tmavnout,bude to samec. Viz foto:cca 3 měsíce z hnízda.první a poslední jsou sourozenci,ozobí stejné. Teď je ten vpředu samec a ta poslední samice
Obrázek
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 02.05.2009, 07:49:28 xxx.xxx.61.103
Mě rosela snesla 9 vajíček,zasedla až od šestého a minulý týden se v průběhu dvou dnů vylíhlo 8 mladých.Dnes budu kroužkovat,tak je vyfotím
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 10.04.2009, 21:32:41 xxx.xxx.255.189
V podstatě se nic neděje.Nechte ji klidně zahnízdit podruhé.Až vylétnou druhé mladé,tak ji m vezměte budku.I za cenu zničení začátku třetí snůšky,někdy se totiž stává,že andule začne nosit další vejce mezi ještě nevylétnuté mladé.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 31.03.2009, 22:07:13 xxx.xxx.91.162
Jak je stará?Jestli je to mladá andulka a začíná jí to kolem dírek hnědnout,tak to bude samička.Ozobí se teprve dobarví,samec ho mívá jasně modré,tady mě to připadá na samce hodně plavé.Ale je fakt,že by to chtělo lepší foto.Jinak je krásná
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 22.03.2009, 19:38:51 xxx.xxx.91.162
Zajímavé téma.Manželka se pořád směje,kdy už na tom aspoň trošku vydělám a ono to ne a ne přijít.Tam je třeba nová voliéra,tuhle další vitamíny,pak chci zase další druh atd,atd :-))) Myslím,že to všichni známe
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 22.03.2009, 19:33:35 xxx.xxx.91.162
Gratuluji,užijte si to a nenechte si to některymi zkazit (i když myslím,že to momentálně nikdo nemyslel zle).Já například odchovávám cca 150 andulek ročně a nikdy jsem neviděl mladé se líhnout,takže vám tu "vitrínu" docela taky závidím
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 21.03.2009, 11:02:42 xxx.xxx.91.162
A překvapení.Andulka zahnízdila,nevydržela,než dám budky(žádná váječná míchanice,jen suché a ovoce),první vejce snesla 1.3.,má jich šest,velmi poctivě sedí,samec poctivě krmí.Kmen si vevnitř vyštípala,zvládla cca 5 cm podestýlky,vše sama se samcem bez jakéhokoliv mého zásahu.Objevil jsem ji tam,až když mi začala nějak chybět,to už měla 4 vejce.Už jsem někde slyšel,že když chtějí,harmonizují,tak zahnízdí i v botě zima nezima.Že by vyjímka potvrzující pravidlo???Jen mám obavy,až se začnou líhnout mladé,aby neprochladly,netopím tam,ani nemám možnost.Rozhodl jsem se tomu nechat volný průběh,o výsledku budu informovat.Nejsem si jistý,kdybych je přemístil do budky,že je samice neopustí.Jaký na to máte názor???
Obrázek