Aktuálně: 5 101 inzerátů172 615 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 10.02.2009, 18:29:45 xxx.xxx.91.162
KK a andule spolu v pohodě vyjdou do doby hnízdění.KK nenechají andule v klidu hnízdit,pořád jim lezou do budek.Sice jim nic neudělají,ale andule nemají klid.Toť má zkušenost
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 17:45:59 xxx.xxx.91.162
Jak ji vyrábíte??Já jsem chtěl nněco do zásoby.Hospodyně radí usušit vařené nastrouhané vejce a mrkev na plechu v horkovzdušné troubě
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 16:02:49 xxx.xxx.91.162
Chtěl bych zkusit vyrobit vaječnou směs.Postup znám,jde o to,jak ji usušit a uskladnit,ať se nezkazí.Má s tím někdo zkušenost?Díky
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 15:44:22 xxx.xxx.91.162
Počet ptáků ve voliéře mám 3 roky stabilní,rozměry venkovní jsou 4x3x2,vnitřní 4x4x2,nemyslím,že bych měl nějakou farmu,kde jsou ptáci drženi v nějakých slepičárnách.Myslím,že osazení vzhledem k rozměrům mám tak akorát a všichni,kdo chovají hejno andulek,ví,co dokážou za hnizdní sezonu.U mě andulky hnízdí 2x do roka a těch 70 kč za mladé opravdu není ani na krmivo,pokud je teda nešidíte jen prosem.A například pap.kouřový mi zahnízdil až s andulkama ve společné voliéře.Možná jsem se v předchozím příspěvku špatně vyjádřil,ale přečtěte si celou diskuzi,ať víte,o co Erikovi šlo především.Myslím,že pro každého z nás(nebo pro většinu) je nejhezčí,když se mu povede odchov.Potom toho času,peněz,energie a práce nikdo nelituje.A lhát si nebudem,když mám nakoupit metrák směsi,vitamíny,nějaký přípravek na odčervení apod.,tak se "ňáka kačka" z prodeje mladých hodí.Ale určitě z prodeje andulek nejezdím na Seychely a když např. stavím novou voliéru,jako teď,tak na to beru za neustálého remcání manželky z rodinného rozpočtu.Ale i tyto situace většina z nás zná:-)
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 14:54:23 xxx.xxx.91.162
Taky mě to nejde,už na tom pracuji.Je to bruntálská firma,prodávají na kila,nařežou vám to a i dovezou.Já jsem od Opavy,takže si jezdím sám,takže cenu za dopravu neznám.Ale já potřeboval 41 metrů profilu a platil jsem zhruba 1250 kč
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 13:42:35 xxx.xxx.91.162
Mé srdce zaplesalo :-) Je to paráda,v létě,až vše rozkvete,to nebude mít chybu.Celkem bych asi brzdil s andulkama.Bál bych se úklidu podlahy z přírodního materiálu a během tří sezon se vám může stát,že bude ve voliéře přelidněno.Sám mám 15 páru andulek v jedné voliéře třetinových rozměrů a na konci hnízdní sezony pořádně nevím,která je která,takže kolikrát vezu na burzu i chovné ptáky(chytám je v noci s baterkou a síťkou na úklid bazénu,jde to dobře).Pokud by jste ale měl zájem o odchovy,pak bych to naopak andulkama posílil.Z mé voliéry mám pocit,že andulky perfektně stimulují ostatní "lenivější" druhy ke hnízdění
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 13:17:20 xxx.xxx.91.162
Mě se takhle samice orve vždy před snůškou,pak ji trva 3 měsíce,než vypadá k světu.Vystele s tím peřím budku.Sousedovi to dělá samice taky tak.Nelámem si s tím hlavu,jsou v celoročních volierách,nijak nestrádájí a jsou to úžasné mámy:-) jinak se mi stalo,že jsem v září odebral budku a samice snesla 5 vajec do trávy a to byla teda orvaná na kůži,aby tam udělala jakž takž pelech.Od té doby mají kakarici budku celoročně,spí v ní,ale snáší až na jaře.A to jablko klidně denně,kakarici ho milují
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 08.02.2009, 11:19:18 xxx.xxx.91.162
Přikláním se k názoru,že je uklovala rosela.já jdu cestou společného chovu a zastávám názor,že čím více prostoru ve voliéře,tím méně problémů se soužitím.Po několika experimentech můžu říci,že rosela je nesnášenlivá.Momentálně chovám spolu bez problémů 15 párů andulek,5 párů korel,2 páry pap.kouřových a dva páry neofém.Pár rosel jsem musel dát zvlášť,samec napadal vše a všude!!!!Nevím,jestli to je jedincem,ale můj samec se nesnese s nikým.Pro úplnost jsem ze společné voliéry vyřadil ještě dva páry kakariki.Ne kvůli agresivitě,právě naopak.Jejich neutuchající zvědavost nenechala ostatní ptaky v klidu hnízdit.Ještě rozměry venkovní 4x3x2,vnitřní 4x4x2,průlet oknem.A od dokončení téhle voliéry jsem neřešil nemoci,tloušťku,lenost apod.Papoušky mám čilé,silné,velké,andulky mají běžně 7-9 mladých,loni jsem dokonce odchoval z jedné snůšky 8 pap.kouřových!!Můžu opravdu doporučit,jen bez těch rosel!!!!!
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 23.06.2008, 17:41:28 xxx.xxx.91.162
Maji možnost vletu do mísnosti,která je ale nevytápěná.Tak nevím,jestli raději nekoupit přímotop,což se mi moc nechce vzhledem k dnešním cenám elektřiny.Andulky bez problému zimu přečkaly,ale nemám představu,jak jsou náchylné kakariki
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 22.06.2008, 19:07:07 xxx.xxx.91.162
Zdravím,je problém k hejnu andulek(18) přidat dvě pary kakariki??Venkovní+vnitřní voliéra-dostatek prostoru.A jaké teploty kakariki v zimě snesou?Díky za rady