Aktuálně: 5 072 inzerátů173 341 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
evena
evena (34 příspěvků) 19.08.2011, 02:28:09 xxx.xxx.213.227
Chovat aymary pruhované v hejnu byl vždy můj sen, který jsem ovšem nikdy neuskutečnila a chovala je v bednových klecích po párech, nyní už je nechovám, ale ráda bych se časem k těmto úžasným ptákům opět vrátila. Pokud máte více fotek z tohoto společenství, ráda se pokochám :) Jak velkou pro ně máte voliéru? Jinak z odchovama neporadím, znám několik chovatelů těchto ptáků, ale všichni je chovají po párech. Možná bych zkusila ty budky předělit přepážkou, co jsem tak mluvila s ostatními chovateli, tak se osvědčují lépe, jak budky klasické. Já teda měla jen ty přepažené, takže osobně zkušenost nemám.
evena
evena (34 příspěvků) 02.04.2009, 17:11:12 xxx.xxx.35.177
Tak se teda přihlásím, aby se neřeklo :-)) myslíte si že jako neregistrovaná se dokážu vídc držet na uzdě když čtu nějakou stupidní otázku třeba jak před chvílí o dokrmování kde si z nás zadavatelka dělá podle mě jen legraci? To rozhodně ne. možná se někdo za tu svoji anonymitu schová, ale mě to připadá to samé, když je zadavatel blbec, tak se dokážu vyjádřit hrubě i se jménem. A nemyslím si že ti neregistrovaní tu jen uráží, ale dokáží i poradit. já se třeba zapomínám přihlašovat neustále a nemyslím si že jen rýpu... takže asi tak.
evena
evena (34 příspěvků) 31.03.2009, 12:01:39 xxx.xxx.35.177
Tak já jsem jedna z těch neregistrovaných, občas sem něco přihodím, za své odpovědi či otázky se rozhodně nestydím, prostě se jen nepřihlásím, nezdálo se mi to až tak nutné ... Ale je fakt jak říiá Cone, je asi dost problém rozlišit kolik neregistrovaných odpovídá, s kým se člověk baví, taky je fakt že podepsaná odpověď zní věrohodněji. Tak to napravím...
evena
evena (34 příspěvků) 10.01.2009, 06:08:25 xxx.xxx.35.177
Pitva se provádí na státních veterinárních správách. Pokud to máte příliš daleko tak co sem slyšela tak se dá domluvit i s veterinářem a on ji pošle, ale takovou zkušenost nemám, jela jsem tam osobně, ale já to mám asi 20 km.
klasická pitva stojí pakatel, něco okolo 2 - 3 stovek, plus mínus. záleží na co je podezření a co se najde nebo nenajde při normální pitvě, pak se pokračuje dál různýma vyšetřeníma na bakterie, kvasinky atd. a tam to mírně naskočí.
Před letama jsem dávala za korelu okolo 700,- a před měsícem za zebřičku 400,-.
Také byste měl dát papoucha k ledu co nejdříve když ho hned nevezete.
evena
evena (34 příspěvků) 08.01.2009, 00:17:53 xxx.xxx.35.177
Příspěvek od Miroslava Štěpána v tématu "jak se stát chovatelem" mě inspiroval k založení tohoto tématu, tak doufám že se někdo chytne a napíše svůj příběh.
Asi jako desetiletá jsme měli doma pár dní fišeráka, kterého táta odchytl mezi panelákama a nijak mě nenadchl, bylo to jen něco co dělalo velký bordel, všude bylo peří a byla jsem ráda když jsme ho za pár dní dávali novým majitelům. Jinak k přírodě jsem vztah vždycky měla, přírodovědné kroužky, lítání po lesích, ve škole mě bavila jen biologie...
V 20 jsem se přestěhovala na vesnici k příteli, který v té době choval pár andulek jen tak na okrasu, jenže se o ně moc nestaral a za dva roky už jsem okolo nich běhala já, naprosto mě uchvátily. Za další tři roky už bylo v jedné voliérce jaksi těsno a začalo budování dalších. Teď si život bez jejich křiku neumím přestavit. Nejlepší má "dovolená" je si dát kávičku na dvoře a poslouchat štěbetání.
K chovatelství jsem přivedla zpátky i svého přítele, který mi, teď už dobrovolně, staví další voliéry a dost mi s ptákama pomáhá, a jednu známou, která si ke mě přišla koupit někdy před dvěma lety jen dvě andulky na ochočení, ale kapánek se ji to zvrtlo a má už také pěkné "stádo".
Tak doufám že se někdo chytnete :-)))
evena
evena (34 příspěvků) 07.01.2009, 20:07:54 xxx.xxx.35.177
Korely na fotkách jsou lutina, ne bílé. Tyhle moje jsou sice albíni, ale barva bílé je samozřejmě stejná, akorát s černým okem. Aleno, nepíšete jak jsou staré, podle mě je to určení pohlaví spíše hádání. Nejlepší indikátor je zpěv, pokud zpívá, je to 100% samec. Ale taky to není pravidlem že samec vždy zpívá, mám jednoho který neotevře zobák. Pokud jsou přepeřené tak mají samičky jemné vodorovné proužky zespodu na ocase. Lepší je chytnout a podívat se pořádně zblízka. Lutina sice nechovám, ale předpokládám že proužky budou jak u bílých velmi světlé.
Obrázek
evena
evena (34 příspěvků) 07.01.2009, 19:49:39 xxx.xxx.35.177
A kdy jste čekala že a zima příjde? V červnu?
Příspěvek nademnou je výstižný, radu jste dostala, ale jen se divíte .... Použité slovo "týrání" je podle mě výstižné. Jak jinak nazvat tento "chov" který by měl mít při největších mrazech co teď jsou o 30 st. vyšší teplotu??? Skutečně brutální...
Mohu se Vás zeptat o kolik měsíců je Vám chovatel dal dřív? Pokud memáte ještě teď v lednu vyhovující podmínky tak to spíš vypadá tak že Vám je měl dát až na jaře nebo co? tohle nějak nechápu?
Také se mi letos stalo, že jsem si zamluvený pár nemohla u chovatele vyzvednout v termínu jak jsem slíbila, tak jsme se domluvili že o měsíc počká. A kdyby nepočkal, nebu je bezhlavě brát hned, ale sehnala bych si je později od někoho jiného.
Jste nerozumná a vlastní chyby svádíte na druhé, no jo, kritika se snáší těžko.
evena
evena (34 příspěvků) 22.11.2008, 20:59:48 xxx.xxx.35.177
Já jsem se s tím setkala právě jen okolo očí a jsou na to mastičky, stačí zajít k veterínáři a on Vám poradí
evena
evena (34 příspěvků) 19.11.2008, 12:43:42 xxx.xxx.35.177
Nestačí jen léčit ptáka, musíte desinfikovat i bidla, prorože vápenka se drží ve dřevě a po vyléčení ptáka se tedy může objevevit znovu. K ptákům se to dostane buď s koupí ptáka od jiného chovatele který vápenku má nebo s trusem ptáků venku když dáváte větve na okus. Veterinář mi dal nějakou mastičku - bohužel už nevím její název, ale byla to oční mast používaná i u lidí. Je důležité poctivě mazat každý den a dát silnou vrstvu. Já mazala asi týden než to zmizlo úplně + ještě pár dní projistotu a párkrát desinfikovala bidla. Je to už přes rok a znovu se to neobjevilo
evena
evena (34 příspěvků) 18.11.2008, 20:52:15 xxx.xxx.35.177
KK se koupou celý rok, u nich je to normální, koupou se i při -20, pokud se nevykoupe večer a nesedne na pletivo tak to problém není
evena
evena (34 příspěvků) 18.11.2008, 20:48:25 xxx.xxx.35.177
Perfektní kniha je Enciklopedie ptáci v klecích od E. Verhoef, k danému druhu jsou napsány základní informace o druhu, chování papouška, krmení, chovat. zařízení ... zkrátka základní informace
evena
evena (34 příspěvků) 18.11.2008, 14:01:25 xxx.xxx.35.177
Já mám kakariki s 8-mi páry andul a 3-mi páry korel a KK si nikoho nevšímají. Teď na zimu jsem k nim přidala ještě další pár KK a zpěváků abych nemusela chodit do všech voliér vše v pohodě
evena
evena (34 příspěvků) 16.11.2008, 16:49:07 xxx.xxx.35.177
Tohle musím vyvrátit, mám pár korel ktery mi odchovává i bílé s červeným okem - vždy jen samičky a vlnky mají zřetelné. Navíc na obrázku není bílá
evena
evena (34 příspěvků) 13.11.2008, 15:48:35 xxx.xxx.35.177
Tak já přišla hned na začátku března týden po sobě o obě samičky kakarika, jedna měla vleklé problémy s přepeřováním a druhou sem našla ráno sedět načepýřenou na zemi a ani přes okamžitý zásah veterináře nepřežila.
evena
evena (34 příspěvků) 04.11.2008, 20:48:57 xxx.xxx.35.177
Petře, to máš pěknou představu. připomnělo mi to jeden příspěvek, kdy jeden chovatel psal že nejhezčí dovolená je mít před voliérama bazén a koukat se ně z lehátka :-)))
evena
evena (34 příspěvků) 04.11.2008, 20:43:24 xxx.xxx.35.177
Ahoj, tak můj největší sen který se mi asi nikdy nesplní jsou žakáni. Jinak al. malý v mutacích / to už vidím reálněji / a ag. taranta
evena
evena (34 příspěvků) 31.10.2008, 22:14:41 xxx.xxx.35.177
Troufám si napsat že toto se špatně vysvětluje, zvlášť pokud je otázka takto obecná, chce znát aspoň základní principy genetiky. Hodně zjedodušeně - tmavý faktor je mutace která mění strukturu peří, příklad u zelené - "klasická" zelená je bez faktoru tmavnutí, proto je mutace "zelená", jednofaktorový jedinec / 1 f / je "tmavozelený" a dvoufaktorový / 2 f / je "oliva". Třeba to někdo vysvětlí lépe ...
A ino, plavá atd. jsou mutace.
Spíš by bylo lepší zadat konkrétnější otázku, o jaký druh a mutaci Vám jde
evena
evena (34 příspěvků) 31.10.2008, 18:01:12 xxx.xxx.35.177
Já mám 24 párů, s toho chovných je zatím pouze 14 / letos sem si jich dost nakoupila /, a nezdá se mi že by to byl nějaký vysoký počet, ikdyž práce to dá hodně :-))) Příští rok budu mít dodělaný další voliéry a plánuji něco k 10-ti novým párům, ale to už bude asi na spostu let "strop", o víc už bych se asi nezvládla starat. Takže každý má asi tolik co dokáže zvládnout ....
evena
evena (34 příspěvků) 23.10.2008, 14:29:41 xxx.xxx.35.177
Nejvíce jsem spokojená s andulkama - jsou to moji nejvděčnější ptáci a s růžohrdlýma kde se mi konečně podařilo sestavit dva páry a nyní mají dohromady 4 mladé. Nejmíň s kakarikama - mám dva páry, velmi se mi líbí, ale za bezmála tři roky jsem neodchovala jediné mládě, buď se mi nepovedlo sestavit pár, nebo si zkrátka "nesedli" - ale nevzdávám to :-)))