Aktuálně: 5 047 inzerátů173 214 diskuzních příspěvků17 738 uživatelů
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 15.12.2011, 10:19:30 xxx.xxx.30.34
snad to admin nesmázne není to inzerce, jen mě to zajímá a chci se zeptat chovatelů na jejich názor, protože práce na tomto díle mě bavila a mám prostředky a teď už i zkušenost. myslíte že by o takovéto klece případně podobné mohl být z vašich řad případně zájem. Děkuji za případné odpovědi Martin
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 15.12.2011, 10:11:24 xxx.xxx.30.34
Zdravím, dovolím si pochlubit se svím novím výtvorem. Protože klec koupená našemu mníškovi se ukázala být jako nevyhovující rozhodl jsem se sestrojit mu "novej bejvák" a takto to dopadlo. PS: klec je z nerezových drátů kostra z hliníku krmný pult a ostatní plastové doplňky z plexi. Všechny materiály jsem vybral tak aby vyhověly normám pro využití v potravinářství. martin
Obrázek
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 02.04.2009, 08:04:03 xxx.xxx.127.227
tím chci říci že třeba jméno martin se tu muže vyskytnout častěji a pokud se podepíši jen martin tak je pravděpodobnét že se zde muže vyskytnout už i někdo jiný kdo se tak podepisuje. Což mě dokud jsem si tento příspěvek nepřečetl nedocvaklo.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 02.04.2009, 07:57:38 xxx.xxx.127.227
záleží na stáří ary a od kdy mu byli křidla zastřihavána
pokud je to od začátku a je to už dlouho tzn. je to starší pták je možné že nebude nikdy lítat jako ara kterému toto nikdy nebylo provedeno, ale každopádně peří mu doroste.Pokud je to mládě a je to poprvé co mu byla křídla přistřižena tak to ještě dotrénuje.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 01.04.2009, 09:16:05 xxx.xxx.30.34
zastřihávání má vliv na psych. papoucha papoušek jelikož je pták je v případě nebezpečí připravený okamžitě odletět pokud mu křídla přistřihnu tak mu to znemožním a uvedu jej do permanentního strachu že nebude moci zmizet pokud je to potřeba.
dále pak ze zdravotního hlediska je důležité aby pták obzvláště mladý křídla používal pokud mu to znemožním tak u mláděte se správně nevyvinou prsní svaly a takto člověkem zmrzačený pták nebude nikdy pořádně létat.
u staršího papoucha tyto svaly ochabnou a jsme zase u jeho schopnosti léat.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 03.03.2009, 07:54:05 xxx.xxx.30.34
je to o tom co se vám líbí každej je jinej ale už se to tady někde rozebíralo nedá se říci který je lepší a který horší záleží co vám vyhovuje a jaký papouch se vám líbí a jaký vám vyhovuje o obou se tady dá hodně najít a zjistit si který by vám vyhovoval více.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 03.03.2009, 07:44:13 xxx.xxx.30.34
klec tak aby v ní roztáhl pohodlně křídla a na výšku min 3x velikost papoucha
tzn mníšek asi 30 cm klec výška kolem 90 cm
šířka min 60cm hloubka asi 50cm to je minimum, ale při takové kleci musí být zajištěný prolet ideal pokud to jde tak ho nechat venku co to jde a do klece jen na noc nebo pokud nejste doma. Mniška mám doma 3/4 roku dokrmoval jsem si ho od mláděte a je to náš miláček .
mluví hodně a rád se předvádí ted už i fráze a nikdo jej to ani moc neučí stačí mu když to párkrát uslyší a už napodobuje ze začátku je to nic moc , ale časem to dolaďuje.
marsoun
marsoun (19 příspěvků) 02.03.2009, 10:40:24 xxx.xxx.30.34
pokud mnichovi budete věnovat dost času tak je akorát ukecaný ale nekřičí asi jako všichni papoušci mam ho v paneláku a se sousedy není problém křičí akorát když přijde na návštěvu někdo cizí koho nezná a nebo když chce pozornost a to pak stačí pohladit a je po křiku korela od druhého souseda je hlasitější a křičí pořád.jo a ještě zařve na nklaďák když jede pod oknem a on zdrovna sedí na stromě.nestává se že by měbudil nebo něco takového ráno sedí na bydle a čeká až mu dám zobání ovoce a vodu pak teprv ožije. s tou péčí souvisí i to jaký je přítula a to mnišek dovede být velkej mazel.zatím se mě nestalo že by mne štípl tak že by to bylo nesnesitelné.