Aktuálně: 5 568 inzerátů168 415 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 19.01.2011, 18:55:27 xxx.xxx.30.70
ahojte. Prosim Vás poradili by ste mi niekto dobrého a seriózneho chovatela papagájv senegalských. Chcela by som si kúpiť samičku tohto papagája. Ďakujem za kladné odpovede.môžu byť chovatelia aj z Českej republiky a Slovenska.
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 29.12.2010, 17:28:12 xxx.xxx.7.237
myslím si skôr, že on bránil tú smičku, pretože ju k nám nechcel ani len pustiť. samičku sme mali llen veľmi krátko asi mesiac, takže si na ňu nemohol až tak zvyknúť.
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 29.12.2010, 14:21:45 xxx.xxx.12.253
Ahojte. Už dlhšie tu čítam Vaše rôzne príspevky a chcela by som sa s Vami podeliť o môj prípeh. Mám doma asi tri a pol ročného samčeka senegalca menom Bubo. Keď sme si ho priniesli domov mal este asi len 3 a pol mesiaca. Ako tak čas utekal a Bubo rástol zostalo mi ho ľúto pretože som mala naňho stále menej času a tak po dlhom presviedčaní som prehovorila mamu aby sme kúpili ešte jedného k nemu do páru. Po kúpe samičky išlo všetko ako po masle, až som sa čudovala. Asi mu ihneď padla do oka. Boli spolu v klietke preberali si perie, skratka všetko bolo v poriadku. Samička bola asi štvormesačná. No ako tak čas ubiehal samček išiel asi do toku a strašne na nás nalietaval. To by nám až tak nevadilo len potam začal strašne škriekať bez varovania skoro celý deň. A trvalo to dlhšiu dobu. Vyvrcholilo to tým, že keď jeden deň boli pustený samec mi skočil do tváre a skoro mi vypichol oko. Doteraz mám tesne pod okom jazvu. V tom amoku som napísala inzerát, že predávam samičku. A tak sa aj stalo. Samičku som predala a všetko sa vrátilo do starých koľají. Až teraz s odstupom času mám stále výčitky svedomia, že som mohla vydržať a všetko by sa mohlo napraviť. Prosim bolo tota chovanie samca prirodzené a vrátilo by sa jeho chovanie do normálu po neakom čase, alebo by mal toto agrasívne chovanie nastálo. Uvažujem totiž, že bu som mu znovu kúpila samičku. Ďakujem za odpovede.
Obrázek
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 20.06.2009, 20:37:42 xxx.xxx.202.180
cavte ludkovia, chcela som sa vás len spýtať aké máte skúsenosti s ara farmou Bošovice.chcela by som si tam kúpiť mláďa senegalca. dočítala som sa tam že papagáje tam majú všetky potrebné vyšetrenia hlavne na PBFD. Ďakujem za odpoveď
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 04.06.2009, 17:45:14 xxx.xxx.12.249
tak uz davam robit ten test a uvidime.dala som ho robit v Slovgene.dufam ze staci mala kvapka krvi.tak uvidime a potom vam dam vediet :-)
cupenka1
cupenka1 (34 příspěvků) 29.05.2009, 13:48:03 xxx.xxx.124.234
ja viem ze najlepsie je urobit dna,ale nechcem ho stresovat.ja som chcela len pocut vas nazor co si o tom myslite.v najnevyhnutnejšom pripade mu ten test necham urobit:-)