Kategorie: Papoušci, téma: muzete poradit
Kovové lišty ve spojích a rozích nic nepokazí. Pěkný den
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Potyčky
No pokud nedostanou budku a materiál tak nebudou mít snahu zahnízdit. Pokud ovšem tehda netahali materiál do budky tak by to opravdu mohli být i dva samci. Kdyby to byly dvě samice, tak si začnou hrát na pár, udělají velké hnízdo a do něj nakladou dvojnásobnou snůšku. Ovšem tohle jsou zbytečné dohady. Přírodní fischeri to není ani náhodou.Takže pokud chcete odchovat čisté fischeri budete muset dokoupit nového papouška.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Potyčky
Dobrý den, opravdu rád bych Vám pomohl, ale vidím, že si nedáte říct:) Nezbývá než to vysvětlit jinak. představte si, že si koupíte aru araraunu a budete ji chtít odchovat. Tak si k ní určitě nekoupíte křížence ary ararauny a ary vojenského. Ale rozhodně budete hledat čistou araraunu, aby jste odchovala čisté jedince. Je potřeba si uvědomit, že fischeri a škraboškoví jsou rozdílné druhy a ne mutace v rámci jednoho druhu. Ano samozřejmě, že i jedinci stejného pohlaví si v "nouzi" hrají na pár.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: samice,
Dobrý den. Během jednoho dne nemohlo dojít k oplození. Pokud předložíte budky, agapornisové nejprve prozkoumávají, která jim nejvíce vyhovuje, poté až začne pořádné krmení a pokusy o páření,stavění hnízda a podobně. Možná, že to nebyl pár, ale dvě samice, co se vevnitř prali o budku a jedna to nepřežila.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: barva zobáku
Dobrý den. Ta oranžová je docela hodně sytá. U mě teda takové zobáky modří nikdy neměli. Ještě bych Vám je chtěl říct, že máte v chovu jednoho křížence. Bylo by vhodné ho z chovu vyřadit.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: barva zobáku
Dobrý den. Nemyslel jsem to zle. Jen jsem Vás chtěl upozornit. Je to ten na fotce a. Má černější Hlavu a tváře. Podle mě byl někdy v minulosti jeho předek křížený s agapornisem škraboškovým.Někdy mívají některé mladé tmavší tváře, aly ty musí zmizet. Jak je starý?
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: dezinfekce budek
Dobrý den, dezinfikuji potravinářským savem. Pokud to necháte pořádně vyschnout zápach není cítit během dvou dnů.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: alexandr a mluvení:)
Dobrý den. Asi dvanáct let zpátky jsem měl alexandra malého, který nebyl velmi nadaný. Zato kamarád měl také alexandra malého, který nebyl ani ručně dokrmený a uměl docela slušně povídat. Slova, zvuky, melodie. Řekl bych, že pokud už napodobuje zvuky, tak by se mluvit mohl naučit. Avšak nesmíte očekávat, že slova budou tak srozumitelná jako například u Žaka Konga.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Rosela pennant
Ahoj. Pokud mohu poradit tak dej pozor na teplotu v jaké je má prodávající a do jaké teploty je převezeš Ty. Jinak pokud bys mohl tak udělej větší proletové okno, aby se vnitřní a vnější voliery spojily. Penanti by měli mít aspoň ty tři metry. Jinak si myslím, že nepatří mezi nějak extrémně náchylné papoušky. Je to odolný pták. Mě se taky líbí hlavně přírodní zbarvení. Až bude někdy v budoucnu více místa asi do nich pujdu taky. S krmením Ti musí poradit někdo jiný, kdo se specializuje na tyto ptáky.Ještě je dobré zkontrolovat kroužky a zda má samec všechny drápky a prsty v pořádku.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: spí na zemi
Dobrý den. Tak dejte do voliéry aspoň nějakou desku na vyvýšené místo kde mohou nocovat. Měl byste řešit i skutečnost, že Vám do voliéry chodí myši. To není zrovna příznivé. Jsou to přenašeči nejrůznějších nemocí a nebezpečných bakterií.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Alexander - zverimex
Dobrý den. S tím nemůžu souhlasit. Dokrmování sice móda je, ale možná je tím zachráněna spousta papoušků, nad kterými lidé zlámou hůl kvůli jejich neochočitelnosti, a celý život stráví někde zavření v kleci. Podle mě je dobře, že v dnešní době jdou sehnat i běžnější papoušci ručně dokrmení. Sem tam existuje opravdu nadaný papoušek a ochočíte ho i normálně, ale v drtivé většině se nedá srovnat dokrmený papoušek s přirozeně odchovaným. Andulky a korely to jsou vyjímky,které přilnou rychle, ale zkuste ochočit agapornise, alexandry, senegalce,kteří byli odchováni rodiči. Pro zadavatele: není jistota zda pták je opravdu takto starý, může to být voliérová samice, kterou chovatel nechtěl. Jaké má oko?
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Rosela lapá po dechu
Dobrý den, nečetl jsem celé vlákno. Budu se tedy řídit prvními informacemi. Pokud papoušek visí za klec, či pletivo a hluboce dýchá, tak má nemocné dýchací ústrojí. Nejlépe navštívit veterináře. Nemoci dechového ústrojí, to je otázka jednoho dne, či dvou a pták leží. Otázka je zda ptáka moc nepozorujete. Pokud to nedělá pořád, a potom spokojeně skřípe zobákem, tak bych se až tak nebál. Padl mě tak jeden kus s prvního párů agapornisů lilianae. Pták ráno uplně v pohodě a odpoledne dychtil. Padl a bylo prokázané vdehnutí cizího tělesa. Chtělo by to více informací.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Rosela
Dobrý večer, ptáci občas protáhnou i ten zobák, pokud není slyšet sípání a podobné zvuky, něměla by jste se bát
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Oči pro pláč
Ahoj Lukáši. Odpověděl jsem na tvůj mail. Je mi to líto. Bohužel to musíš brát jako zkušenost do dalších chovatelských let. Letos mě uklovali odchov agapornise fischeri v mutaci mauve. Čekal jsem na pořádný odchov tři léta a vše bylo zmařeno během jednoho blbého dne. Musím podotknout, že mou vlastní vinou.Doufám, že Tě to neodradí od dalších chovatelských záměrů.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Amazoňan modročelý
Dobrý den. Ti ptáci na začátku vlákna jsou vskutku velcí elegáni. Oči na nich můžu nechat. Chtěl jsem se zeptat, jak nároční jsou tito amazoňani? Nemyslím odchov mladých, ale myslím péče, nemoci, predispozice k nemocem a další. Jak by na tom obstál třeba ve srovnání s žakem . Který, z nich, je na péči náročnější, pokud to tedy jde srovnat. Děkuji
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: po smutku velká radost...
Dobrý den. Oploněné vejce poznáte už podle barvy. Krásně sněhobílá barva napovídá o oplozenosti, nažloutlá o neoplozenosti. Po deseti dnech můžete vajíčka při zhasnutém světle prosvítit baterkou. Pokud jsou oplodněny, tak můžete v nich vidět krásnou rozrůstající se síť.Možná se mi to zdá, ale Vás Pepík mi přijde hodně tučný,a tam by byla opravdu velká pravděpodobnost, že vejce nebudou oplozny.Pokud není na fotce nějak načepýřený, tak má docela slušnou nadváhu. Omezit tučné potraviny, ořechy, pokud krmíte slunečnicí tak tu vyřadte uplně. Pěkný den.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: dokument
Ahoj. Spoustu videí najdeš tady, ale jsou to pouze videa..........mě napříkladuchvátilo tohle.......pěkně uděláno http://www.youtube.com/watch?v=qc8Pxz73BLY
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Pánové, máme se co učit!!!!
http://www.liveleak.com/view?i=540_1233867554 kdo z Vás to umí takhle rozjet ?? :)
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Příznaky začervení?
Dobrý večer. Zde se opravdu nevyplatí dohadovat. Nikdo Vám z několika Vašich slov neurčí diagnózu. Pokud máte podezření na vnitřní parazity, tak dejte vyšetřit trus. To Vám provede i šikovný pejskař, nemusíte hledat pro tento úkon specialistu na ptactvo. Cena kolem 70Kč. Odčervovat by se mělo vždy až na základě vyšetření trusu, jelikož můžete spíše jinak nemocnému ptákovi přitížit. Vždy se udává, že pokud pták přijímá mnoho potravy a je vyhublý, tak to hned musí být paraziti. To je mylné.Tyto příznaky mohou být přidruženy spoustě nemocí, které nemá cenu tady rozebírat.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Kategorie: Papoušci, téma: Úhyn agapornise
Jak tak čtu v poslední době různá fóra,tak nejspíše máme v chovech to PBFD všichni. Pokud tedy opravdu nechcete donést tuto chorobu domů, nestýkejte se s chovateli, nejezděte na burzy, nejezděte na výstavy, hlavně nekupujte krmivo,chovatelsky vůbec nežijte a už vůbec ne, aby Vás napadlo kupovat ptáky. Dívejte se na ptáky na obrázcích, to je jistě nejmenší riziko. Nerad bych se dožil dob, kdy se pro ptáky bude jezdit do sterilních budou připominající spíše nemocnice, kdy z chovatelů budou spíše lidé ze stíhami z nemocí, kdy se bude komunikovat o prodeji pouze virtuálně a pták bude připraven ve sterilní komoře, která se sama otevře po odčerpání smluvené částky z konta kupujícího. Hlavně ne žádný kontakt, a informace si každý přece vyhledá na netu:). Byl by tohle ještě vůbec koníček? Kdyby opravdu bylo vše, tak jak se uvádí, tak je absolutně nemožné se této nemoci vyhnout. Paní nezlobte se, ale to by jste musela před příchodem ke svým zdravým papouškům skočit do sudu z dezinfekcí(účinnou), aby Vaše opatření mělo smysl, pokud si tedy stojíte za svým názorem o teto problematice.
sunflowersman sunflowersman 399 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 101 - 120 (celkem 399)