Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 11.04.2010, 15:45:47 xxx.xxx.46.93
Ahoj Martine,
ta červená kůže se správně jmenuje bradavičnatost, u kačerů na zobáku je to bradavičnatý výrůstek, nesmí to být jako bambule. Na výstavách abys měl kvalitní pižmovky, tak ta bradavičnatost by měla být hladká, nesmí být hrubá. Když je hrubá je to většinou z důsledku příbuznosti rodičů, prarodičů apod. Dále se na výstavách hodnotí délka a šířka ocasu, ocas by měl být široký a dlouhý a taky široký trup.
Zdraví Aleš
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 16.02.2010, 17:07:37 xxx.xxx.46.93
Dobrý den,
jak máte husy staré? Husy většinou snášejí únor, březen, zaáleží i na počasí. Jestli je landéský houser loňský a třeba i později líhnutý, tak to bude ještě chvíli trvat. Větší plemena hus dospívají později. Sám mám české husy a houser je pojímá už asi 14 dní nebo 3 týdny a vejce zatím nebylo. Zatím jsem housera viděl jednou pojímat, ale obě husy jsou na temeni oškubané, takže houser aktivní je.
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 02.02.2010, 18:45:17 xxx.xxx.44.2
Na křepelky a bažanty velikost kroužků neznám, protože se věnuji pouze drůbeži. Jinak u pižmovek mají kačenky velikost 18 a kačeři 22 mm a husy labutí obojího pohlaví 24 mm.
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 13.01.2010, 10:09:03 xxx.xxx.46.93
Podle mě to nebyla kuna, ale potkan. Kuna totiž zadáví a vypije krev. S podobným případem mám zkušenost před 3 roky, káčata pižmová již skoro opeřená s rozkousanými hlavami a tělo zůstalo celé. Navíc kuna se nedostanou 2,5 cm škvírou.
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 06.01.2010, 11:10:31 xxx.xxx.46.93
Tak s těmi plechovými zkušenost nemám, jinak chovatelské kroužky se objednávají ve své ZO ( základní organizaci ), tyhle věci zařizuje jednatel klubu
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 04.01.2010, 22:49:51 xxx.xxx.46.93
Tak na kroužku je psáno třeba : CZ 24 09 52871. CZ je Česká republika, 24 velikost kroužku v mm, rok 09, ten je šikmo a to ostatní čtyř nebo pěti místné je číslo kroužku. Velikost je dána podle plemen, každé plemeno nemá stejně velikou nohu, proto má každé plemeno určenu svoji velikost. Já mívám kroužky č. 18, 20, 22 a 24
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 04.01.2010, 18:21:23 xxx.xxx.46.93
Dobrý večer,
chovatelské kroužky jsou v celku, nijak se nezapínají. Kuřatům, housatům, káčatům apod. se nasazují zavčasu, když je noha ještě malá, aby šel kroužek nasadit. Tj. u každého plemene různé, třeba kuřata se kroužkují někdy v 10 týdnech, ale to je jen orientační. Každý chovatel to sám vypozoruje, pokud je ještě brzy, tak kroužek sjede a kuře ho ztratí.
Každé plemeno má jinou velikost kroužku, třeba slepice vlašky má kroužek č.16 a kohout 18, naopak husa česká č.24, australky slepice 20 a kohouti 22. Každý chovatel má své kroužky na svoje plemena co chová a ty se musejí dopředu objednat, aby byly k dispozici při kroužkování.
Jestli jsem něco neřekl, tak se klidně ptejte. Zdraví Aleš
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 01.12.2009, 18:51:04 xxx.xxx.46.93
Zdravím,
lidi já se nechci toho Drůbežáře zastávat, ale mám doma vzorník plemen drůbeže z roku tuším 1986 a tam teda bažanti a pávy nejsou.
Je tam doslova napsáno : K domácí drůbeži řadíme slepice ( kur domácí ), krůty, perličky, husy, kachny a japonské křepelky.
A o bažantech a pávech tam nic bližšího napsáno není.
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 07.11.2009, 20:49:41 xxx.xxx.44.2
Dobrý večer,
u pižmovek se mi osvědčilo zastřižení 5 letek ( tj. ty nejsilnější brka na konci křídla ) z každého křídla, po složení nejde poznat, že je kachna zastřižená. U perliček a krůt tohle nepomůže, tam doporučuji zastřihnout jedno celé křídlo, aby ztratily rovnováhu při snaze vzlétnout.
Obrázek
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 31.10.2009, 14:33:13 xxx.xxx.44.2
PERLIČKY PERLIČKY Prodám Perličky modré, stáří 8 týdnů, pohlaví nelze rozeznat, roční snáška 140 vajec,maso výborné chuti.- 10ks+2gratis,20ks+ 4gratis. FOTO - chovné hejno,posíláme Kurýrem ČD. Cena 80 Kč/ks.tel.606 671239. E-mail: D.zilinec@seznam.cz
Obrázek
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 28.10.2009, 14:18:08 xxx.xxx.44.2
Pokud vím, tak jedině drůbežárny nabízejí levně kohouty ke slepicím. Předloni jsem od pana Žilince kupoval kuřice v domnění, že jsou to vlašky a vyrostly z nich slabé kusy, které skoro všechny nemají klopené hřebeny a snáší hodně malá vejce a jsou to letos dvouleté slepice, které už jsem téměř vyzabíjel. Navíc si myslím, že se pan Žilinec snaží kohoutů spíše zbavit a tak nabízí kohouty příbuzné ( bratry ) slepičkám.
Všiml jsem si, že nabízí i perličky a husy. Pan Žilinec je určitě podnikatel, takže hlavně prodat, je jen konkurencí velkochovů s drůbeží, které nabízejí dominanty, hisexy, morávie apod.
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 24.09.2009, 19:00:53 xxx.xxx.46.93
Tak nejdříve ten krocan na fotce je krocan český divoce zbarvený bíle lemovaný, bronzové krůty nemají bílé lemy , ale hnědé. U nás je bronzových krůt hrozně málo, má je jen pár chovatelů. A teď znám se s člověkem od Opavy, který letos zkoušel tyto 2 druhy křížit obojím způsobem, tedy českého krocana na širokoprsou krůtu i obráceně a prý už to nikdy zkoušet nebude, že bylo hodně čistých vajec. A navíc širokoprsé krůty dlouho nevydrží pokud si je chce člověk nechat do chovu, tak mu časem chcípnou.
Navíc česká krůta si sama vysedí a maso má daleko kvalitnější než krůta širokoprsá. Přikládám fotku krůt českých divoce zbarvených bíle lemovaných z výstavy z minulého týdne ze Senice na Hané
Obrázek
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 01.09.2009, 15:19:24 xxx.xxx.46.93
Já je kupoval před 2 lety a stojí za nic, jsou dost škaredé a s vlaškou mají společné akorát zbarvení, jak donesou, tak je zabiju a mám nyní pěkné hempšírky. Možná se k vlaškám ještě vrátím, ale seženu si je radši od dobrého chovatele, o kterém budu vědět, že jim věnuje
Alesh
Alesh (15 příspěvků) 31.08.2009, 20:06:03 xxx.xxx.46.93
Dobrý večer,
od pana Žilince z Tachova mám taky vlašky koroptví, ale jsou to spíš nějací zmetci co snáší malá vajíčka a je na ně hrozný pohled. Vždyť vlaška má mít velká bílá vejce a klopené hřebeny u slepic a u těch mých slepic od p.Žilince má z 11 slepic klopený hřeben jen 4 slepice. Jde vidět, že někteří prodejci jsou pěkní kšeftaři, hlavně, že prodají. Mně ale nic jiného nezbylo, protože co jsem měl svoje kuřata, tak mi je sežrali potkani a proto jsem si od p.Žilince objednal 12 kuřic a 1 mi chcípla, protože si požíraly peří a na krvácení chcípla.
Takže nedoporučuji pokud chcete začít s vlaškama kupovat od p.Žilince z Tachova!!! Navíc na vlašky jsou i dost malé, možná proto, že jsou hlavně na prodej. Aleš