Aktuálně: 5 143 inzerátů172 447 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 07.10.2010, 20:33:34 xxx.xxx.10.4
Světlo v zádech, trpělivost, nestrhávat spoušť a hlavně se Vám musí obrázek v hledáčku líbit.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 13.09.2010, 18:33:00 xxx.xxx.10.4
http://slepice.info/nemoci-slepic/vnejsi-parazite-slepic tady to najdete. K likvidaci parazitů si kupte na veterině Neostomosan (ampulka 40,-kč) stačí na 1 litr postřiku. Návod Vám přidají. Nekdo mi to tu poradil a funguje to.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 10.09.2010, 16:55:24 xxx.xxx.10.4
Všenky jsou u slepic nejčastějšími cizopasníky. Všenka je viditelná pouhým okem. Je to zhruba 3 mm velký okrově zbarvený plochý hmyz, který se živí rohovinou a rozpadajícími se organickými částicemi. Nesaje krev, ale svým pobíháním po těle způsobuje drůbeži svědění a lechtání, a tím neklid. Místo, kde je jich nejvíce, bývá zarudlé. Slepice se kvůli svědění klovou, čímž si na těle způsobují nažiny – holá místa bez peří. Všenky se vyskytují po celém těle, ale nejčastěji tam, kde si drůbež nemůže dobře dosáhnout zobákem. Zvláště u těžších plemen to bývá kolem kloaky a na břiše. Při rozhrnutí peří objevíme u silně napadených kusů početnou kolonii lezoucích všenek. Vzimě mohou být péřové stvoly obaleny shluky suchých šedobílých vajíček. Ty je lepší někdy raděj vyškubat. Vyrušené všenky se rozutíkají po celém těle, ale po uklidnění se zase ztáhnou na toto místo, protože slepice je ze zbytku těla vyžene zobákem. Někdy také bývají vajíčka na hlavě, kolem ušnic (bantamky, minorky) apod. Proti těmto všenkám se osvědčil jakýkoliv sprejový přípravek např. Arpalit nebo Bio Kill. Chycené slepici rozhrneme peří kolem kloaky a urychleně přípravek aplikujeme. Většinou je potřeba ošetření zhruba po dvou týdnech opakovat, aby se předešlo novému rozšíření cizopasníků. Pomoci také mohou listy vlašského ořechu vložené do hnízd a podestýlky, všenky totiž jeho pach nesnášejí. Zkopírováno.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 20.08.2010, 19:37:50 xxx.xxx.10.4
Zavřu jí do prázdného kotce v králíkárně, dám jí vodu a krmení. Jak pod sebou nemůže nic ohřát, kvokat přestane.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 20.08.2010, 19:30:34 xxx.xxx.10.4
jsou bezvadné a když se pasou vydží 4 roky i 5. Výborné nosnice. Při stříhání opatrně! Hlavně,když zastřihujete ocas.Mám zkušenost,že jak jím prosvítá kůže, začnou se navzájem ozobávat. Kvůli parazitům nesmí být v kurníku dlouho trus. Podlahu pohazuji po každém úklidu vápnem.Také tam fouknu sprei proti hmyzu. Dělám jim kvásek o který se rvou. (Kvasnice,odražené mléko a cukr-přiměřeně). Na zimu mám nasušené kopřivy.K nim namočené obilí, malinko řepy šrot a Nutrimix. Výborné jsou nezakyslé a nepřepálené zbytky z kuchyně. Tedy "chovu zdar".
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 17.06.2010, 14:18:29 xxx.xxx.155.4
Hezký den.Potřebují se napást na zeleném. Barvu žloudku i slepičího masa ovlivňuje kukuřice. Závada to není. Dávám jim ráno misku namočené pšenice,smýchané s kukuřicí, zasypu to šrotem a dvěma lžícemi Nutrimixu. Potom je nechám hodinu na zahradě. Přes den nějaké zbytky a na noc obilí. Jak zasednou na řád,tak zbytek odnesu kvůli myším. Koupené slepice se tak týden až dva učí přijímat jinou potravu než kupovanou směs S pozdravem.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 22.05.2010, 20:16:35 xxx.xxx.155.4
začátku března takřka denně. Vypadají ovšem, jako by se vrátily z koncentráku.Do toho bláto.Vypelichané,špinavé,hubené. Přestal jsem jim přidávat směs pro nosnice,ale nic se nezměnilo. Raději bych méně vajec a lepší vzhled. Co s tím?
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 17.02.2010, 09:06:16 xxx.xxx.155.4
Mých 10 slepic s jedním kohoutem jsou už 2 měsíce zavřené v kurníku. Vysoká vrstva sněhu je nepustí ven a mě ani neumožní kurnik vyčistit. Krátký den,trvalý chlad, nepořádek, no snad se toho jara dožijem.Má někdo nějakou radu jak jim přilepšit?
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 31.07.2009, 10:50:32 xxx.xxx.155.4
se vyklubou za skořápky.Co s nimi dělát dál?Pokud vím,tak musí oschnout(kde?).Potom se jim každý den snižuje teplota(jak,kde)?Znamená to další prostor s další regulací teploty?Je zde mnoho výborných článků,ale toto tam není.Sám mám 20 slepic.Postavil jsem líheň a co dál?Asi mi rozumíte.Případné foto na vsva@seznam.cz.Děkuji.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 22.04.2009, 13:16:30 xxx.xxx.139.134
Nové kuřice obvkle držím stranou,aby na sebe viděly, do doby než se naučí žrát normální stravu a je to i taková karanténa..(obvykle vyrostly na směsích a normální stravu neumějí přijmout).Do 14.ti dnů se srovnají,zbaví se stresu.Po přidání ke starým začne boj o postavení v hejně a nakonec se srovnají.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 07.03.2009, 10:37:40 xxx.xxx.139.134
Pro Hanu T - baxi !!! Dovolil jsem si Vaše obrázky líhně zkopírovat a použít při vlastní výrobě.Bednu už v podstatě mám hotovou, jen lak ,a nějaké panty.Nemohla by jste mi laskavě poradit,kde byh sehnal uvedený Thermoregulátor?Nezlobíte se?Děkuji.
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 23.02.2009, 13:59:12 xxx.xxx.139.134
Když dovezu krmnou směs pro nosnice,smíchám ji jeden díl směsy,jeden díl pšenice a jeden díl šrotu.Tím ráno zapráším (hustě) brambory nebo nastrouhanou řepu,večer jim dám směs bez ničeho.Něco málo najdou ve výběhu,kam přes den dostanou nějaké zbytky z kuchyně.Letos mám i v zimě vynikající snášku.V létě jim přidávám zelené,případně ja na půl hodiny pustím na trávník v zahradě(když to nevidí manželka)..V zimě a zvláště na jaře občas dostanou i naklíčenou pšenici.Do pítí jim dávám kapku octa a kuchyňské magi?
Wandys1
Wandys1 (117 příspěvků) 23.02.2009, 13:41:43 xxx.xxx.139.134
Lze je otrávit, běžně dostupným jedem.Pozor ! Jed umístěte do míst,kam se nikdo jiný nedostane-pod podlážku,za skříň apod.Při aplikaci je dobré mít nějaké staré "smradlavé" rukavice,aby neucítili náš pach.Pošlou zvěda,kterého donutí to sežrat a pak ho sledují.Chce to alespoň 5 dní vydržet.Pokud nezdechne,začnou žrát sami.Jed učinkuje dlouho a tak na ně platí.Potkany jsem takto trávil a pořídil kocoura.Mám od nich pokoj.Občas nějakého kocour přinese přede dveře a vytahuje se s ním(naštěstí je nežere).Dostane kus salámu.
Dále dejte slepicím jen to co do půl hodiny sezobou ať tam potkani nemají každý den nachystanou večeři.Podkani chodí na návštěvu i od sousedů,ale pokud nemají klid , skrýše a žrádlo,tak se jich skoro zbavíte.