Aktuálně: 5 088 inzerátů172 518 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 11.06.2023, 12:12:02 xxx.xxx.195.189

Pro ty, kteří nemají FB, ať víte kdo zatím stojí a že nám to skutečně reálně hrozí. Snad sdílení sem, nebude vadit.

Přítel Ladislav Žoha, na svém FB profilu, k tomu píše následující text:

 

Tak jsem se podíval trochu více na hlavní organizaci tlačící v Bruselu vytvoření positive list of animals.

Hlavní tým tvořený cca 60 lidmi napříč organizacemi, které sdružuje a zastupuje, více jak 40 let praktického boje za ochranu zvířat, 91 sdružených organizací, více jak 1 600 000 příznivců napříč Evropou, celá řada spřízněných europoslanců a veřejně známých osobností.

Níže překlad z jejich úvodu k wildlife, což je jen jedna část jejich bohaté ochranářské agendy.

"Chceme dosáhnout účinné legislativy na ochranu volně žijících zvířat za všech okolností – ať už ve volné přírodě nebo v zajetí, obchodovaných nebo chovaných jako exotická zvířata.

Konflikty mezi lidmi a velkými šelmami jsou běžné ve hustě osídlené Evropě, kde se stále řeší především odchytem, ​​lovem nebo otravou. Divoká zvířata jsou také pravidelně zabíjena ve snaze omezit šíření invazních cizích druhů.

Invazivní nepůvodní druhy jsou také často zavlečeny prostřednictvím obchodu s exotickými zvířaty v zájmovém chovu, který je ve většině členských států EU nedostatečně regulován a představuje hrozbu nejen pro dobré životní podmínky zvířat, ale také pro zdraví lidí a zvířat a místní ekosystémy.

Pracujeme na podpoře omezení obchodu s volně žijícími a planě rostoucími druhy a obchodování s volně žijícími a planě rostoucími druhy a zároveň prosazujeme se zúčastněnými stranami a subjekty s rozhodovací pravomocí výklad Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy (CITES) způsobem, který zlepšuje životní podmínky zvířat, odvrací ztrátu biologické rozmanitosti a podporuje Ochrana přírody.

A konečně, divoká zvířata jsou stále vystavována v nevyhovujících zoologických zahradách nebo nucena vystupovat v cirkusech a delfináriích, a to i přes rostoucí pochybnosti o etice využívání divokých zvířat pro veřejnou zábavu.

Čeho chceme dosáhnout?

Regulace obchodu s exotickými zvířaty prostřednictvím pozitivních seznamů;

Humánní řízení volně žijících živočichů, jako jsou invazivní cizí druhy;

Snížení obchodu s volně žijícími a planě rostoucími druhy a obchodování s nimi;

Zlepšení v provádění a prosazování směrnice o zoologických zahradách;

Zákaz používání divokých zvířat v cirkusech a delfináriích;

Zlepšit ochranu chráněných druhů."

Co říci na závěr? Odmítám mít stále nasazené růžové brýle, úspěch protiakcí chovatelské veřejnosti bude něco jako výhra našich hokejistů v Naganu, i když zázraky se dějí a já rozhodně nechci skládat zbraně. Nicméně jako odpovědný funkcionář našeho spolku pomalu začínám promýšlet plán B....

Obrázek
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 11.06.2023, 11:32:09 xxx.xxx.195.189

V roce 2022 několik západních aktivistických organizací přesvědčilo vlády 18 členských zemí EU, že je v celé EU nutné zavést tzv. pozitivní seznamy - výběr pouhých několika desítek druhů obratlovců, které by bylo jedině dovoleno chovat v domácích chovech, zatímco obecně by chov většiny druhů byl zakázán. Šlo by o nejpřísnější formu regulace, v podstatě likvidující soukromé chovatelství. Tyto země uložily Evropské komisi, aby se přípravou takových seznamů začala zabývat.

Pokračování textu tady

Obrázek
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 26.12.2010, 09:11:59 xxx.xxx.249.198
Určitě je lepší když je poměr vyrovnaný. Pokud se stane, že z nějakého důvodu vám v hejnu zůstane samec navíc tak se většinou nic neděje ale samici je potřebai okamžitě oddělit. Mě se stalo jednou, když jsem je ještě choval, že mi zůstala jedna samice navíc a ta prolezla všechny budky a zničila co se dalo.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 18.04.2009, 17:28:08 xxx.xxx.175.250
Já jsem prodal přirozený odchov s DNA za 2500kč/ks a ručně dokrmené za 3000kč/ks.Vše bylo hned pryč.Myslím,že tento papoušek tu cena má a je jí hoden.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 16.04.2009, 13:46:40 xxx.xxx.175.250
7500kč je moc.S testem DNA jsem je prodával za 5500kč,mesotypus i versteri.
S tím testem na PBFD taky není jistota,že ho nemá.Znám případ kdy mládě s negativním testem na tuto nemoc po 4 měsících uhynulo na PBFD.
A to bylo v rodině kde před tím žádný jiný papoušek nebyl a ani majitelé nepřicházejí do kontaktu s žádnýma papouškama.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 14.04.2009, 10:38:27 xxx.xxx.175.250
Dobrý den pane Šiška.Já jsem měl dle DNA a i mého odhadu 2,1 fantíky a červení pod křídly jsou všichni a hodně.Jeden ze samců má náznak oranžováho zbarvení i na holenním peří a na hlavě.
Byl u mě jeden chovatel a říkal,že podle jeho zkušeností budou mít hodně velké oranžové znaky.Usuzoval tak právě podle červeného pod křídly a podle náznaku oranžového zbarvení.
Tak nevím,uvidíme co se z nich vyloupne.Myslím,že s pohlavím to nebude mít nic společného.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 06.04.2009, 13:02:56 xxx.xxx.175.250
Tak ta samice není šedá,jak jste původně psala ale straka,tak ji dejte ke strakatému samci.A k šedému dejte tu lutino.Ze strakatých budou straky a šedý x lutino dá šedé a z toho samce štěpitelné na lutino.Pokud bude ale šedý samec štěpit do lutin tak budou polovina mláďat v obou pohlavích lutino a polovina budou šedé,taky oboje pohlaví.
atobajus
atobajus (44 příspěvků) 06.04.2009, 10:54:10 xxx.xxx.175.250
Tak já bych si vzal šedému samci tu šedou samici.Pokud teda není štěpitelný na lutino,jinak bude lepší dát mu lutino samici ať je štěpitelnost mladých,šedých samců jistá.
Ale pokud nesledujete nějaký cíl a jde jen o radost z odchovu tak je to jedno.


atobajus
atobajus (44 příspěvků) 14.02.2009, 16:40:00 xxx.xxx.175.250
Zdravím.DNA u slovgenu už je po přechodu na euro zdraženo - 400kč/ks.Což je pořád moc dobrá cena.Rozhodně je to lepší než čekat a špekulovat co vlastně doma mám.Pamatuji si když jsem jako školák koupil 100% 1,1 nandej černohlavý.To bylo páření a krmení,to bylo radosti jak mám sehraný pár a po třech letech v budce 9 neoplozených vajec.Samičky jak malované.