Aktuálně: 5 142 inzerátů172 454 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
gazd
gazd (193 příspěvků) 01.02.2011, 18:47:41 xxx.xxx.243.83
Dobrý den paní Barbaro. Máte můj velký obdiv a ještě většího se dostává od mne majiteli (příteli, či manželovi) šelem, který je na fotkách zachycen v jámě lvové.Tak v tomhle jsem tak trošku posera. Avšak po několíkátém shlédnutí společných fotek s majitelem jsem si přece jen dodal odvahy a nebudete mi to možná věřit, ale Lea jsem na té první fotce přes monitor cvrnknul do nosu. Nechte si to prosím pro sebe, Leo to nemusí vědět. Pěkné fotky. Dcera s lvíčetem je úžasná. Na Vaše šelmy je radost pohledět. Respekt s nich vyřazuje přes můj monitor obrovský. U paní Věry jsem stál ve výběhu společně s gepardy a řeknu vám, že jsem měl adrenalin hodně zvýšený. Myslím si však, že stát tak na metr od Vaší klece s pěti lvy, tak bych měl samozřejmě opět adrenalín nahromaděn, ale tentokráte ve spoďárech. Děkuji Vám za odpovědi na mé dotazy. Zdeněk
gazd
gazd (193 příspěvků) 31.01.2011, 23:40:49 xxx.xxx.243.83
Barbaro, Váš Leo je dvakrát těžší než já. Prosím Vás, jakým způsobem k tak mohutnému zvířeti přistupujete ? Podotýkám, že nejsem chovatelem šelem. Jen doufám, že jeho velikost snad již není na mazlení.
gazd
gazd (193 příspěvků) 31.01.2011, 22:52:40 xxx.xxx.243.83
Dobrý den Barbaro, můžu se Vás zeptat kolik let a jakou hmotnost má Váš lev Leo ? To už je pěkný "mamlas" Děkuji
gazd
gazd (193 příspěvků) 31.01.2011, 10:45:08 xxx.xxx.243.83
Tangary jsem viděl vždy v prostorných sklenících a voliérách. U jednoho německého chovatele byly tangary brazilské (viz obrázek výše), chovány ve společnosti asi šesti druhů plodožravých holubů, ireny tyrkysové, leskoptví bělobřichých, amad guldových. Společná voliéra měla kolem 130 m2 a společný zálet cca kolem 90m2. Ve vytápěném záletu měl chovatel vysázeny dva druhy fíkovníků a na postupně dozrávajících plodech si také ptáci pochutnávali. Cena se v německu u tangary brazilské pohybuje kolem 1 000 euro za pár - info chovatele.
gazd
gazd (193 příspěvků) 30.01.2011, 14:26:29 xxx.xxx.243.83
Bohužel, než jsem stačil zareagovat, tak tangyry vždy zmizely v korunách, kde měly své útočiště, jakmile jsem foťák dal dolů, opět se ukázaly ve své kráse.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 30.01.2011, 14:23:36 xxx.xxx.243.83
Tangary jsem pozoroval v pavilónu ptáků v zoo D.K.. Vyfotit se mi je pořádně nepodařilo, jsou to velice čilí a krásní ptáci.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 30.01.2011, 14:15:14 xxx.xxx.243.83
Dobrý den, tangary jsou plodožraví ptáci. Jejich jídelníček tvoří různé druhy ovce a hmyz. Mají větší nároky na teplo a pestrost stravy. Jejich cena se pohybuje dle druhů od několika stovek až po několik tísíc euro za pár. V ČR má tangary v chovu několik chovatelů, u některých byl dosažen také odchov. Pořídit si tangary do chovu není jednoduchou a také levnou záležitostí. Tangary si pořízují především zkušení chovatelé převážně plodožravých ptáků.
gazd
gazd (193 příspěvků) 19.01.2011, 17:08:40 xxx.xxx.243.83
Dobrý den paní Jüttnerová. Gepardi jsou uvádění jako nároční strávníci co se týče kvality krmení, takže kde jinde by se měl člověk dozvědět více, než-li u samotného chovatele. Děkuji Vám za Vaši obsáhlou odpověď. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 15.01.2011, 11:41:16 xxx.xxx.243.83
Dobrý den Andreji. Děkuji Vám za vložení fotek Vašich servalů. Jsou to krásné šelmy. Mohu se Vás zeptat na Vaše chovatelské zařízení, popřípadě mohl by jste vložit také nějaké fotky? Děkuji G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 02.01.2011, 17:23:28 xxx.xxx.241.196
Ahoj Michale, jaké bude zabezpečení tvých voliér proti škodné? Viděl jsem u tebe i využití ohradníku, sám plánuji jej na jaře použít a to i z hora. Mílovi se dostali právě z hora a bylo vystaráno.G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 01.01.2011, 21:33:03 xxx.xxx.241.196
Ahoj Michale, smekám, krásné voliéry a zálety. Michale, je mi jasné, že jste s otcem velice zruční řemeslníci, proto jsem si jistý, že jste si tohle chovatelské zařízení postavili svépomoci. Mohl by jsi prosím tě napsat rozměry voliér a záletů ? Jaký je použit materiál, jedná se pouze o dřevostavbu ? Pro jaké vytápění jsi se rozhodl ? Mohl by jsi se také zmínit o rozpočtu na stavbu bez práce? Díky G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 24.12.2010, 14:27:00 xxx.xxx.241.196
Veselé Vánoce a mnoho úspěchů osobních i chovatelských v nastávajícím roce 2011 všem příznivcům šelem přeje gazd.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 13.11.2010, 14:07:36 xxx.xxx.241.196
Dobrý den pane Šmidla. Plesnivci vydrží v živém stavu opravdu dlouho, ale vadilo mi velké množství velice jemných svleků z kterých jsem je musel vyfoukávat. Také jako zamražení nemají šanci uniknout z misek při zkrmování. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 11.11.2010, 20:23:39 xxx.xxx.241.196
S tím neúprosným během času s Vámi zcela souhlasím pane Šiška. Upřímně řečeno, chvíli jsem uvažoval, jestli to je opravdu již dva roky co jsem pana Karla Vaďuru doprovázel na jeho poslední cestě. Jeho snahou bylo dát dohromady chovatele hmyzo a plodožravých ptáků, což se mu podařilo. Díky Karlu Vaďurovi je ze mne nyní chovatel měkkožravého ptactva. Jsem rád za možnost, že jsem mohl tohoto chovatele poznat.
gazd
gazd (193 příspěvků) 24.10.2010, 13:56:46 xxx.xxx.241.196
Turakům červenokorunkatým se u mne vylíhla dvě mláďata o které se oba rodiče starali vzorně. Mláďata rychle rostla a ve stáří kolem třech týdnů se snažila prozkoumávat své okolí. Ve stáří jednoho měsíce již vyskakovala z budky a jelikož ještě nebyla schopna letu, zhotovil jsem jim v záletech “žebříky“ (prkýnko omotané pletivem), po kterém se měla možnost mláďata dostat z podlahy na bidla ke krmení a nazpět do budky kde turakové nocovali. I když je mi známo, že jsou tito ptáci dobrými skokany a lezci, nenapadlo mne, že můžou byt mladí turakové natolik zvědaví a také vůbec schopni se dostat z výletu ven do voliéry. O této skutečnosti jsem se měl možnost přesvědčit po návratu z prohlídky zoo Dvůr Králové. Můj návrat byl kolem 23:30 hod., takže kontrola ptáků byla provedena následný den ráno, kdy jsem v záletu spatřil pouze jedno mládě a v budce nebylo druhé mládě také nalezeno, proběhla mi hlavou možnost, kterou jsem si nechtěl ani připustit. Bohužel, stalo se tak. Mládě bylo nalezeno na dně voliéry již uhynulé z podchlazení. Na mou nezodpovědnost doplatilo mládě svým životem. Postačilo umístit jeden “žebřík“ do voliéry a mohlo být vše jinak. No, i když na to nejsem moc hrdý, rozhodl jsem se o mé lehkovážnosti napsat .
gazd
gazd (193 příspěvků) 24.10.2010, 13:49:34 xxx.xxx.241.196
Zdravím zde všechny příznivce hmyzo a plodožravého ptactva. Bezesporu největší odměnou pro chovatele bývá dosažení odchovu, avšak ne pokaždé jede vše tak hladce jak by si samotný chovatel představoval. Mezi vylíhnutím ptáka a tím, kdy již zcela samostatný sedí na bidle se může přihodit cokoliv. Ve většině případů ona úspěšnost odchovů záleží na přístupu samotného chovatele.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 04.10.2010, 15:52:55 xxx.xxx.241.196
Zdravím Vás Vladimíre. Do kdy se budete snažit samičku ponechat ve venkovní voliéře na snůšce a později na již vylíhnutých mláďatech ? Myšleno z hlediska nízkých teplot. Držím Vám palce ať vydrží příznivé počasí co nejdéle.