Aktuálně: 5 143 inzerátů172 450 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
gazd
gazd (193 příspěvků) 09.02.2010, 17:40:23 xxx.xxx.133.22
Dobrý den, samozřejmě přístup v krmení oproti papouškům je zásadní a velice rozdílný a ne nadarmo se uvádí, že chov hmyzo a plodožravého ptactva je spíše záležitostí chovatelů v důchodovém věku a je tím míněn právě dostatek času, který je nutný ptákům věnovat. Věková hranice důchodu se nám stále zvedá a já mám osobně pocit (pokud to nepřestane), že v důchodovém věku mě spoustu času zabere nejspíše vykonávání základních potřeb, takže se této kupině ptáku raději hodlám věnovat nyní. V mém koníčku mám podporu své ženy, která mne v případě potřeby supluje a také vypomáhá a již v mé přitomnosti dokonce i mudruje, jelikož se jí někdy nelíbí jak je ovoce nakrájené a zda jsem vůbec ovoce pořádně opláchnul. Jednou mi při tel. rozhovoru pan Drozdek uvedl, že obstarat kemení pro papoušky je oproti zoborožcům sranda, takže samozřejmě tady bude asi ta největší potíž při přechodu z papoušků, jak uvádíte. Tomáši, co takhle kdyby první zastávka po Evropě byla v Hradci Králové ??
gazd
gazd (193 příspěvků) 09.02.2010, 11:38:09 xxx.xxx.241.196
Zdravím zde všechny diskutující. Jsem tomu velmi rád, že se připojili do debaty se svými názory právě chovatelé toků a zoborožců pan Novák V. a Holický P., neboť právě od takovýchto chovatelů potřebuje Tomáš získat informace a zkušenosti z chovu, pokud se tímto chovatelským směrem rozhodne v budoucnu zabývat. Jeho chovatelské podmínky, které zde uvedl, jsou dle mého názoru velmi slušné a pro chov jeho zvolené skupiny ptáků snad i vyhovující. Já osobně nejsem majitelem velkého pozemku a tak mé možnosti jsou velmi omezené, ale také pošilhávám tak trochu po arasariích. Petře, mohl by jste trošku rozvést problém z přechodu z chovu papoušků na tukany, či zoborožce ? Děkuji G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.02.2010, 22:07:27 xxx.xxx.241.196
Tomáši, ještě mne napadla jedna možnost a to oslovení zoologů (kurátorů ptáků) z našich zoologických zahrad, kde mají s tukany zkušenosti. pokud máte zájem, tak pisněte na můj e-mail a já Vám zašlu kontakty.
G.Z.
Pořízené snímky pochází z Lešné
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.02.2010, 18:41:53 xxx.xxx.241.196
O tom, že se jedná o krasavce snad není pochyb. A už Vás dále Tomáši nebudu trápit. S pozdravem Gajdoš Zdeněk
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.02.2010, 14:12:45 xxx.xxx.241.196
Zdravím Vás Tome. Mohu Vás ubezpečit, že pro chov určitého druhu ptáků se každý rozhodne právě kvůli tomu, že jej pták nadchne svou krásou a zjevem. Neznám v mém blízkém okolí chovatele, který by se věnovall druhu, který se mu nelíbí, ale jelikož je dobře odchovatelný, proto je u něj v chovu. Je mi sympatické vaše odhodlání a držím Vám palce ve Vašem výběru. Řada chovatelů se pustila do chovu ptáků o kterých se moc nevědělo, a dokonce i to málo co bylo o nich napsáno se díky jejim zkušenostem z chovu a nakonec i odchovu podařilo vyvrátit. Pokud bude mít někdo názor, že přechod z papoušků na plodožravé ptáky a to ještě takového kalibru, jako velkých zoborožců je pomalu nezodpovědné, tak to s úsměvem přehlédněte a spojte se s chovatelem těchto impozantních ptáků, kterým je významný český chovatel s velkým CH a to panem Čestmírem Drozdkem. Tam se dostanete do nejlepších rukou. Mimochodem, ještě před nedávnem byl tento chovatel také pouze velkým příznivcem velkých papoušků.
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.02.2010, 12:22:25 xxx.xxx.241.196
Dobrý den, všichni zde uvedení turakové se v zajetí odchovávají pod vlastními rodiči, což jsem měl možnost osobně vidět. Z mých 10 ks turaků mám tři ks uměle odchované. Jelikož u turaků schází vole, je obtížné určit, zda rodiče dobře krmí, což je jeden z důvodů proč se také přistupuje k umělému odchovu. K otázce na propagátory a jejich odchov. Turaky jsem si začal pořizovat počátkem léta loňského roku a zatím u mne došlo k snůšce na kterou pár zasedl, takže zda odchovám, netuším. Každopádně bych Vás rád ubezpečil, že dělám vše proto, abych se o této skupině ptáků dozvěděl co nejvíce, a tím pádem abych jim zajistil dobré podmínky v chovu. Podle názoru chovatelů, které jsem navštívil, jsou turakové (druhy zde uvedené) vnímáni jako odchovatelní. Na těchto stránkách se snažíme prezentovat chov hmyzo a plodožravého ptactva, takže tu určitě přivítáme Vaše zkušenosti získané v chovu a odchovu méně náročných hmyzo a plodožravých ptáků, které tu doporučujete a můžete také přiložit Svůj podpis. Přeji Vám příjemnou neděli. Gajdoš Zdeněk