Aktuálně: 5 052 inzerátů173 461 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů
gazd
gazd (193 příspěvků) 06.02.2010, 11:35:21 xxx.xxx.241.196
Dobrý den pánové. Chov tukanů bude jistě záležitostí finančně náročnou, a také odchov těchto krasavců nebude zřejmě jednoduchou záležitostí o čemž dle mého názoru svědčí současný stav těchto ptáků v našich chovech. Nemám žádné zkušenosti s chovem tukanů, takže Vás zřejmě napadne, proč vlastně do diskuze vstupuji, ale celkem mne zaskočila informace, že trus tukanů zapáchal. Od loňského roku mám v chovu pět párů turaků z rodu Tauraco a zimuji ptáky v místnosti 4m/3 m a i po týdnu, kdy je již pod bidly dostatek trusu, nic nezapáchá. Čistím jednou týdně. V záletech i ve velice teplých, letních měsících jsem také prováděl čistění jedenkrát týdně a žáden zápach jsem nezaznamenal. Skladba Krmení je u obou zmíněných druhů velice podobná, takže mne informace o zapáchajícím trusu zaskočila. V záletech pro turaka mám taktéž betonovou podlahu a ta je bez známek narušení od trusu ptáků, takže já to vnímám, jako přidělení dvou plusových bodů pro turaka. Jinak turakové jsou dostupní především ze zahraničních odchovů (Německo, Nizozemí,Belgie), ale už se také objevují odchovy u nás. Cena se pohybuje od několika stovek euro až po několik tisícovek euro, záleží na druhu. Například stejný obchodník nabízející tukany obrovské uvádí cenu za pár u turaka - spáráka naholícího ( Corythaixoides personatus) 100 000 kč. V Nizozemí se pohybuje cena za pár kolem 3 500 euro, což je vlastně totéž. Turakové mohou dospívat již v prvním roce svého života. Já jsem si v loňském roce dovezl k mé čtyřleté samičce desetiměsíčního samečka turaka červenokorunkatého a ještě téhož roku měli ptáci snahu hnízdit a to v době, kdy bylo nutné již ptáky umístil do zimoviště. Výsledkem bylo jedno vejce rozbité v záletu a jedno snesené v zimovišti v boxu o roz. 2 m/1m /1m Š/H/V. Vejce bylo neoplozené. Sameček i v zimovišti projevoval o samičku zájem a často ji krmil, takže jsem páru do boxu umístil košík. Do čtyř dnů zasedli v košíku na dvou vejcích, a pravidelně se při sezení na snůšce střídají. Za několik dní se uvidí, zdali jsou vejce oplozená. Sameček je nyní patnáctiměsíční.
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 13.11.2009, 11:54:29 xxx.xxx.241.196
Martine, Tvou myšlenkou jsem se nechal natolik unést, že jsem se zapomněl jak přihlásit, tak i podepsat, takže tak činím dodatečně G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 12.11.2009, 20:15:51 xxx.xxx.241.196
Nazdárek pánové. Tak bych se teda rád přihlásil jako zájemce o dotazník. Má žena se zbláznila do turak, tak jí tím udělám určitě radost.
Turako Fišerovo
Obrázek
gazd
gazd (193 příspěvků) 31.10.2009, 14:05:19 xxx.xxx.241.196
Dobrý den, přikládám odkaz na stránky o tukanech.
http://www.emeraldforestbirds.com/efbgspec.htm
gazd
gazd (193 příspěvků) 25.10.2009, 16:33:34 xxx.xxx.241.196
Víte, že daleko lepším imitátorem je docela jiný pták ?

- http://www.youtube.com/watch?v=KOFy8QkNWWs&NR=1
gazd
gazd (193 příspěvků) 25.10.2009, 15:55:24 xxx.xxx.241.196
Nějaké odkazy:
- http://www.youtube.com/watch?v=I17CmKudycc

- http://www.youtube.com/watch?v=Q86IY4pumEE&feature=related

japonština:

-http://www.youtube.com/watch?v=O1yIhMQVe9A&NR=1&feature=fvwp
gazd
gazd (193 příspěvků) 22.10.2009, 17:19:10 xxx.xxx.133.22
Můžete mne kontaktovat e-mailem, já Vám dám kontakt na chovatele, který má reprezentační voliérku s mnoha druhy. Určitě se Vám k tomu vyjádří.
gazd
gazd (193 příspěvků) 22.10.2009, 17:14:03 xxx.xxx.133.22
Dobrý den, sestavení vhodných druhů pro společný chov je vždy citlivá zálžitost. Doporučená druhová skladba, která nečiní potíže u jednoho chovatele ještě neznamená, že se nevyskytne problém u Vás. U kažého ptáka je projev, jako agrese,nebo dominantní postavení individuální. U mne jsem měl ve splečném chovu Kardinály zelené, špačky pagodové a bulbly červenouché a vše bez problému do té doby, než došlo k toku a snaze o hnízdění u kardinálů zelených, kdy mi sameček kardinála málem ubil samečka bulbula. Rozhodně jsem tuto skladbu ptáků neměl v tak velké voliéře, jakou máte k dispozici, takže je také možné, že by to ve Vašem případě nečinilo potíže. Pokud více preferujete chov více druhů ve voliéře, kdy se jedná především o krásnou podívanou, tak by skladba druhu snad neměla činit při Vašich rozměrech až tak velký problém a snad se někdo, kdo s tímto má zkušenosti také zde vyjádří, ale v případě, že chcete dosahovat odchovu, zástávám osobně názor, že je nejvhodněší chov po páru. Šťastnou volbu při výběru.
gazd
gazd (193 příspěvků) 25.09.2009, 20:49:02 xxx.xxx.241.195
Dobrý den Stando, u mne se rozmražení plesnivci dlouho neohřejí, jelikož tak do max. 20 min. po vyndání z mrazáku jdou rozmražení do misek k ptákům a tam se po nich také rychle zapráší, takže jestli, a po jaké době zčernají nevím. Moučné osobně nemrazím, jelikož se velice dobře udržují v temnu a chladu, při hrstce ovesných vloček a zbytečně by zabírali místo v mrazáku. Co se týče uvykání mé manželky, tak jsem na tom byl z počátku stejně, jako Vy. Chce to trpělivost. S pozdravem G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 22.09.2009, 18:20:52 xxx.xxx.133.22
Ahoj Adame.
Mne by zajímalo, jestli se vakcinací myslí podání nějakého preparátu, který zabezpečí zamezenní výskytu onemocnění. Jedná se o jednorázový úkon ? Vakcinace se provádí jednopu ročně ? Jaká je cena vakcinace ? Můžeš napsat více informací ? Promiň mi mou zvědavost, ale chytil jsem ji zřejmě od mé ženy. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 19:04:27 xxx.xxx.241.195
Samozřejmě, že plesnivci po nějakém čase při pokojové teplotě rozmrznou, ale ten čas pane Makovický, ten čas, nehledě na to, že v troubě i mírně oschnou. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 18:59:47 xxx.xxx.241.195
Ano i rozmrazené, ale dávám jim i živé, ovšem pouze v den nákupu plesnivců, pak okomžitě zamrazím. Milkrovlnka je k rozmrazení určitě dostačující, ale tu mám od manželky zakázanou. Horkovzdušnou troubu mám svou. Výborná věc k sušení bezinek, později jeřabin a pod. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 17.09.2009, 14:46:45 xxx.xxx.241.195
Zdravím Vás Vladimíre. Já zkrmuji pouze mražené plesnivce a ptáci je berou velice dobře. Po zakoupení jsem je dříve spařil horkou vodou, vysušil a zamrazil. Nyní je přímo mrazím a tento způsob se mi jeví vhodnější. Odpadá vysušování po spaření červů. Plesnivce uchovávám v mrazáku v uzavíratelných plastových dózách a potřebné množství odsypu do misky a nechám prohřát. K tomuto účelu je velice vhodná horkovzdušná trouba. Sušené mravenčí kukly ptákům nepodávám, takže s příjmem tohoto druhu krmiva nemám žádné zkušenosti. G.Z.
gazd
gazd (193 příspěvků) 25.08.2009, 11:44:51 xxx.xxx.241.195
V neděli 23.8. 2009 došlo ke krádeži vzácných druhů papoušků, konkrétně: trichů orlích a žaků velkých z chovu pana Čestmíra Drozdka z Českého Rudolce. Chovatel prosí veřejnost o pomoc při pátrání po odcizených papoušcích. Za informace vedoucí k odhalení pachatele krádeže nabízí mimořádně vysokou finanční odměnu. Informace můžete sdělit na tel. číslo chovatele: 602509244 nebo na každé policejní stanici. Děkujeme.
gazd
gazd (193 příspěvků) 07.06.2009, 20:32:31 xxx.xxx.241.195
Zdravím všechny chovatele hmyzo a plodožravého ptactva. Když jsme u těch budek a než nám Adam vysvětlí jak to tím křížkem myslí, tak by se Vás chtěl zeptat, jak jste na tom s odchovy. Již je počátek června a zatím zde nejde vidět žádné fotky letošních odchovů a nechce se mi věřit, že by se Vám vedlo až tak zle, jako mě. Takže co nového v Šluknovském výběžku ? Jak to u vás vypadá Rudo M. a Pavle P. ? A co ostatní ?
G.Z.