Aktuálně: 5 031 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů
super61
super61 (12 příspěvků) 15.09.2011, 19:14:44 xxx.xxx.174.20
Kluka k papouškovi nepouštět. Už ten nápad pořídit papouška takhle malýmu klukovi. Nad tím zůstáva rozum stát. Papoušek Vám uvěří, ale jak jste psal bude to trvat hodně dlouho. Klidné pohyby při kontaktu s klecí, mluvte na něj jen příjemným tónem. K ničemu ho hlavně nenutit.
super61
super61 (12 příspěvků) 18.08.2010, 18:03:52 xxx.xxx.174.20
Děkuji Vám za odpovědi. Nebyl jsem si jistej tou klecí co jsem dal odkaz nahoe, protože se mi zdála že má dno moc u dna, kvůli prachu a tak, papoušci jsou raději nahoře. Rozhodl jsem se nakonec pro klec OMEGA II. 4mm drát. PLus jsem udělal strom také dost vysoký a prostorný, který bude hned u klece. Zítra si jedu pro amazoňana modročelého už se nemůžu dočkat. : )
super61
super61 (12 příspěvků) 17.08.2010, 19:36:39 xxx.xxx.174.20
Dobrý den Mám dotaz je tato voliera vhodna pro amazoňana. Byl by chován v bytu. S dost častým vypouštěním z klece plus mám pro něj ještě přichystanej dost velkej strom. díky za odpověď http://www.akva-exo.cz/detail/pro-ptactvo/klece/voliery-zako/4631/#
super61
super61 (12 příspěvků) 17.12.2009, 12:45:19 xxx.xxx.76.70
dávám sem můj příspěvek před rokem. mohl by se hodit. Mám svojeho nyní přes rok a je krásně ochočený.
tedy tady je.....
Dokrmování ano. Samozřejmě všichni chovatelé vám toto budou povídat jako to povídali i mě. I já jsem si koupil ze zverimexu papouška. Skoro mi to příde jako by to byl boj mezi chovateli a prodejci zverimexů. Každý chce prodat, kdyby nechtěl tak je mu to jedno! Vložím sem moji zkušenost, kterou jsem tu psal pánovi před dvěma týdny. Stáří alexe je stejné. Jednotlivé postupy u něj byli zhruba v rámci týdne zvykal si víc a víc. Nutno podotknout, že kdybych ho měl v kleci zavřenýho tak bych ho takhle rychle nidky neochočil. Mám ho na volno na stromu. Je se mnou v kontaktu celý čas co sem doma. takže vkládám příspěvek.
Ale jak říkám na základě mojí vlastní zkušenosti a to, že můj alex byl uplně psychotickej případ vyplašenej, říkám nevěřte tomu, že alex ze zveráku se nedá ochočit!! Jak říkám mě to trvalo necelé dva měsíce.
---
Měl jsem ten samý problém. alex ze zveráku totální hysterik. Navíc někteří zdejší chovatelé psali dát papoucha ze zveráku pryč že to nemá cenu nebo ochočení jen obtížně.
Tak sem se nasral. Vzal sem milýho papoucha domístnůstky kde se obouváme plus bidýlko. no a na ruku sem si dal šedou deku. aby nevidel ruku dycky sem mu přikrytou ruku nabídnul a on uletel udelal to tak 50x a pak mu došli síly. a nalez. a já ho sundal. a on nalez. a tak dokola furt. no a pak sem ho vzal zpet do místnosti kde má strom (nemá klec mám ho navolno) no a od ty doby umel na prikrytou ruku. pak sem místo deky dal rukavici stejny barvy jako deka. a pak to slo rychle místo rukavice sem jen pretahnul rukav a pak sem postupne vytahoval prsty az si zvyk. ted ho mam necelej druhej mesic ze zveráku. na ruku de sam prilitne za mnou a hraje si se mnou zere z ruky a dela kraval a binec. hlavne budte furt v klidu a nedavejte pred nim najevo zlost apod. Jde to první dva týdny byl u mě totální hysterik. přeju hodně štěstí a zdravím

super61
super61 (12 příspěvků) 27.05.2009, 21:58:36 xxx.xxx.174.49
Můj alex taky hodně kloval. taky není dokrmovaný. Já to vyřešil tak - alex vždy po jídle nebo pití otírá zobák snaží se ho očistit nebo usušit. Já vždycky přišel (dělám to i doteď když jdu kolem) a nabídl mu prsty hřbetem k němu a on si dycky ten zobák v tý mezeře mezi prsty utřel. zezačátku taky kousal atd. takže z prvu jsem mu spíš zobák utřel já. Ale teď když k němu přijdu klove čím dál mín spíš si automaticky jen otře zobák jak to má naučené a je klid. samozřejmě když mu šáhnu do jídla tak mě ťafne taky. : ))
super61
super61 (12 příspěvků) 27.05.2009, 21:45:53 xxx.xxx.174.49
Martine a podle čeho soudíš, že je to na 100% samička? Potřeboval bych to vědět přesně jaké jsou projevy samců nebo samiček před 2 rokem ještě než se samci vybarví. Děkuju F