Aktuálně: 5 100 inzerátů172 602 diskuzních příspěvků17 721 uživatelů
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 31.12.2012, 15:26:24 xxx.xxx.227.59
Prajem príjemný silvestrovský deň. Mám prosbu na skúsených chovateľov hmyzožravého vtáctva. Chcel by som si zaobstarať nejaký druh hmyzožravého vtáctva,nakoľko mám sústavne dostatočné množstvo múčnych červov, ktoré používam na spestrenie jedálnička pre čínske prepeličky a zásobujem kamarátov teraristov. Chcem sa opýtať ktorý druh by bol navhodnejší ? Ďakujem a prajem úspešné vykročenie do Nového roku a veľa chovateľských, ale aj osobných úspechov.
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 19.07.2010, 20:08:41 xxx.xxx.218.129
k roztočom by som sa zatial neprikláňal... to by musela byť odchovávaná v maximálnom humuse, čo u žakov nepredpokladám... aj keď človek nikdy nevie... naše sa tiež škrabú v nosných dierkach,žakovia patria medzi najprašnejšie papagáje a pri čistení sa z nich uvoľnuje tento prach spod peria a dostane sa im aj do nosných dierok... preto sa šprtajú v nose častejšie ako iné papagáje...
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 19.07.2010, 19:40:15 xxx.xxx.218.133
skúste jej k večeru otvoriť dvierka na klietke a sledujte jej správanie, mala by vyliesť na klietku...skúste jej podstrčiť ruku nech si prelezie, polietať si určite potrebuje, pozor však nebude to ešte dokonalý letec a určite budú aj nejaké havárie, žakina si tak či tak potrebuje vo vašom byte vytvoriť letové koridory po krorých sa bude pohybovať, pri prelietavaní z izby do izby, pozor na okná a zrkadlá, nedovolte žakine pristávať na záclone , ak aj pristane hneď jej dajte ruku nech si prelezie...ak bude vonku, skúste ju niečim zabaviť... napr. pinpongová loptička,kúsok drievka,zrolovaný papier...
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 18.07.2010, 19:42:34 xxx.xxx.218.137
je to určite mladá žakina / vek do 4 mesiacov/, žakovia sú naozaj veľký introverti, naša samička napríklad mňa a mužov celkovo nemusí, síce ku mne príde, zoberie si dobrotku, ale poškrabkať ju môžem málokedy... to musí mať dobrú náladu, samec priletí ku mne hocikedy,ale správanie samičky ku mne dokonale odpozoroval a môžem ho hladkať len po nožičke, brušku a zobáčiku... naopak manželka je pre nich boh a môže si s nimi robiť čo chce, dovolia sa jej pretočiť na chrbát,škrabkanie je bezproblémové,pusinky len tak padajú :) v každom prípade,je potrebné nechať jej pár dní na aklimatizáciu, predsa len je všetko pre ňu nové, dobré by bolo opýtať sa chovateľky čo má rada, čo uprednostňuje z potravy, nejakú dobrotku a pomocou nej sa so žakinkou zblížiť, neriešiť veci násilím
Obrázek
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 17.02.2009, 22:31:04 xxx.xxx.102.204
Dobrý večer. To je pre papúcha najlepšie, mať súkmeňovca,prijať ju určite prijme,ale zo začiatku ich treba mať oddelených , tak aby na seba videli a vonku keď budú tak na nich treba dozerať a čo sa týka toho kriku, tieto operené potvorky velmi dobre vedia ako sa dožadovať našej spoločnosti a ako dosiahnúť aby išli z klietky von :) tento problém z kričaním samička neodstráni, veľmi rýchlo zistí o čo ide a určite sa s chuťou pridá :) ... každopádne kúpa samičky je správna voľba a netreba sa obávať, žeby papúch na Vás zanevrel, alebo že prestane pískať, rozprávať... ak Vás mal doteraz rád, tak Vašu spoločnosť bude vyhľadávať aj naďalej a samička bude pozorná žiačka a bude po ňom opakovať zvuky, slová...
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 03.02.2009, 20:22:31 xxx.xxx.102.191
andrea : ja mám nasadené v kvetináčoch proso,ovos, pšenicu, lesknicu... proste všetko čo je v zmesi pre vtáctvo...to predkladám celoročne drobotine a aj papúchom...skrmujem to postupne, niečo hneď v rannom štádiu a niečo nechávam narásť
frenzy
frenzy (19 příspěvků) 03.02.2009, 14:33:47 xxx.xxx.218.133
martin :
kúpil som ich od chovateľa, ktorý ich doniesol z Holanska a neskôr z nedostatku priestoru rušil chov drobotiny... hmm poslať vtáctvo v dnešnej dobe je dosť problematické... už čiech na slovensko je to problém...jediné riešenie je snáď navštíviť Zwolle osobne