Aktuálně: 5 205 inzerátů171 605 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 14.02.2012, 10:55:57 xxx.xxx.156.8
Zdravím,pro zimování ve venkovní voliéře které mají zálet jsou vhodné,jak už zmínil Radek timálie čínské,krasky rudozobé a špaček rudokřídlý
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 06.01.2012, 07:40:30 xxx.xxx.194.41
Chápu Vaše těšení na vytváření dutin do kmenu,ale pozor na konstrukci voliér,když jsem před časem navštívil jednoho chovatele vousáků červenožlutých(Trachyphonus erythrocephalus)tak jsem viděl,že dutina byla nejenom ve kmeni,ale také několik ve zdi,která byla z cihel a tuším že jsem tam zaregistroval i škvárové tvárnice.Chovatel(p.Bobek)jenom nevěřícně očekával,kdy mu budou vousáci poletovat ve vedlejší místnosti.Naštěstí to nebyla zeďvenkovní,ale dělící.Fotografii toho pracovního vypětí bohužel nemám.
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 03.06.2011, 19:08:19 xxx.xxx.194.41
Kéž by to u fišerek bylo tak,jak píšete.Koupil jsem 3 zaručené páry a po zkoušce DNA jsem zjistil že mám 5,1.Škoda ztráty těch Vašich tříbarevných leskoptví v takovém stáří,většinou mladé vyhodí do týdne a to chybou chovatele,nedostetek hmyzu-také už se mi to stalo.Překvapuje mě malá výstelka hnízda na fotografii,u mě mají doslova nory a jeden pár by nezahnízdil,když má střechu na budce.Je to ten na fotografii se čtyřmi mladými,posílám i obrázek výletu 2 mladých od druhého páru. Minulý rok jsem se pokoušel navodit rubriku seznamu-databáze letošních odchovů "První letošní"aby jsme měli přehled odchovů když budeme shánět mladé na výměnu nebo koupi,ale nikdo se nepřipojil.Myslím že by stálo za to aby každý se přemohl a poslal snímek nebo seznam druhů které se mu,nebo lépe řečeno jeho chovancům,podařilo odchovat.
Obrázek
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 01.06.2011, 10:35:37 xxx.xxx.194.41
Sice to nejsou inzeráty,ale - nevlastní někdo z chovatelů 1.0 leskoptve tříbarvé?Mám doma samičku 09 která nosí na hnízdo a kluk nikde.Díky Oldřich Bouma
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 30.08.2010, 15:41:07 xxx.xxx.99.3
Leskoptve vedle kardinálů mohu doporučit,praktikuji to už delší dobu a nevšiml jsem si žádného náznaku agresivního chování,pokud jde o leskoptve tak to jsou vyložení pohodáři a to ještě vedle mám lokutáky kterých si ani nevšimnou,u kardinálů červených a zelených jsem nepozoroval ani náznak agrese a u šedého kardinála bych neriskoval přidat ani holoubka diamantového - jednou jsem to zkusil a hodně rychle jsem je odchytával.Musím upozornit že každý druh má jiné chování a nejenom druh ale i jiný pár stejného druhu-nejenom chování ale i výběru potravy,jeden pár leskoptví žere cvrčky a nežere červy a u druhého opačně.U zimování v klecích v zimním období nevidím problém,taky tak zimuji,raději ne v páru ale vzlášť,protože v předjaří už začínají jít páry do toku a nemuselo by to dobře dopadnout
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 13.08.2010, 09:01:51 xxx.xxx.99.3
Pro p.Nováka,možná by stálo za zkoušku dát páry loskutáků blízko sebe.Když se uvidí tak nebudou mít potřebu na sebe volat.Nevím jestli to je pravidlo,ale moje páry,které jsou umístěny vedle sebe,žádný konzert neprovozují.S pozdravem Oldřich Bouma
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 06.07.2010, 09:26:48 xxx.xxx.99.3
Kardinál šedý dva dna po opuštění hnízda,ale podstatně větší než v přpadě kardinálů červených kteří opouštějí hnízdo ve věku osm dnů
Obrázek
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 05.06.2010, 20:19:59 xxx.xxx.99.3
První letošní,kteří zimu přečkali v boudičce a dnes při 24 °C se přišli ukázat ven,prozatím dva,jeden ještě nedostal odvahu a jenom vykukuje z budky
Obrázek
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 10.04.2010, 09:26:23 xxx.xxx.99.3
Pro bezejmeného,který zaměnil fotografii hýla za rehka bělokřídlého?! můžu doplnit že se jedná o hýla,jak píše Adam,ktarý žije ve vysokohorském,téměř sterilním prostředí prostředí Kavkazu.Proto je velice problematické ho udržet v dobré kondici v zajetí.Nemám žádné zprávy že by se ho podařilo odchovat.To samé platí o Zvonohlíku královském.Latnský název prvního je Carpodacus rubicilla a druhý Serinus pusillus
paroaria
paroaria (22 příspěvků) 08.11.2009, 18:06:38 xxx.xxx.99.3
Pravděpodobně sledujete ceny Zelených kardinálů v poslední době,tj.2-3 roky,kdy naopak cena šla dolů z 12 -13 000 za ks,v dnešní době je to cena za pár.Jestli si dobře vzpomínám tak cena dovozových Kardinálů zelených u dovozce byl 26 000 Kč,možná více,jestli se mýlím ať mě někdo opraví.