Aktuálně: 5 028 inzerátů173 637 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 31.05.2011, 13:43:09 xxx.xxx.138.2
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo chová tyto charmoziny i s chovatelsým uspěchem, tedy odchovává. Delší dobu přemýšlím o chovu. Mám vhodné ubikace i zkušenost (lorie jsem choval v 90 letech) Zajímalo by mne zda je možné je chovat v zarostlé volieře. Někde jsem četl žen je to možné. Vím ale že o becně loriové jsou ničitelé. Díky za info. Jerry
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 04.05.2011, 13:49:45 xxx.xxx.138.2
Ahoj Radku a ostatní, myslím, že Nory prostě jen asi chce prostě vstoupit do klubu a myslím, že to nemyslel špatně, prostě asi z těch kontaktu není zřejmé s kým se má domluvit a pod. To že komunikuje pod přezdívkou se jistě změní když se stane členem. Mimochodem Nory píše o aktivních členech - to by mne taky zajímalo, jak to vlastně myslel s tím aktivní:D :D navíc v kontaktech nejsou uvedeni všichni takže jeho dotaz bych nehodnotil jako kritiku.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 19.01.2011, 13:09:41 xxx.xxx.138.2
Hledám chovatele timáliovitých ptáků pro případnou spolupráci. Připravuji článek o etologii těchto ptáků a potřeboval bych doplnit některé informace. Pokud by měl někdo zájem se podílet na tvorbě článku přispěním své zkušenosti, bude vítán. Informace budou sloužit jak pro chovatele tak jako výukový materiál. Více info podám na emailu: donik.l@seznam.cz nebo tel: 776 359 611
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 11.10.2010, 09:53:38 xxx.xxx.146.132
Ahoj Radku, mohu se tě jen zeptat jestli ti vousáci byli nabízeni od pana Šafáře? Mimochodem cena 750-850 eur za pár byla hodně znát, protože o ty ptáky snad nikdo nezavadil. Myslím, že tato cena jen škodí těm ptákům. Mimochodem za tu cenu bych je nekoupil vždyt to byl ve většině případů laciný dovoz!! Navíc kdo ví jestli ti ptáci, chudáci viděli karantenu, možná tak z letadla když přistávali!!
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 13.08.2010, 07:56:39 xxx.xxx.146.132
i já se připojuji ke gratulaci. loskutáci jsou to nádherní a věřím, že u tebe se Rudo budou mít jako v bavlnce!!! Je to nádhera.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 18.04.2010, 17:24:38 xxx.xxx.105.146
Nezapomeňte na to, že dovoz z USA nebude uplně jednoduchý, viřízení papírů a pak povinná karantena v německu(viz legislativa EU) a pak karantena v ČR, ajajaj je to na dost pevné nervy a také to chce dost financí!! Držím Vám palce. Osobně bych kontaktoval nejrůznější evropské ZOO a ptačí parky!!
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 10.04.2010, 11:13:46 xxx.xxx.197.43
Zdravím Přemka a plně souhlasím s jeho alternativou a to rehkem domácím :D taky velice krásnej rehek ostatně jako celá skupina těchto ptáků. Tímto zdravím Ostravu :D
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 23.02.2010, 19:12:35 xxx.xxx.103.11
Zdravím, viděl jsem tyto bulbuly na burze v Erfurtu, takže bude asi jednodušší když navštívíte nějakou zahraniční burzu, tam tyto bulbuly určitě seženete. V ČR se chovali ale jestli ještě, to opravdu netuším.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 10.02.2010, 08:00:51 xxx.xxx.146.132
Dobré ráno ,

musím podotknout že Radek zde uvedl jednu věc, kterou je třeba trošku rozvést do diskuze. Já osobně se zabývám chovem drozdů a drozdovitých ptáků takže budu mluvit o zkušenostech těchto ptáků a je možné (dost by mne to zajímalo) že u zoborožců či jiných ptáků to nehraje až takovou roli. Takže Radek píše, že pan Drozdek dává nadbytek hmyzu jednou denně. Pokud bych toto udělal tak nemám šanci odchovat ani kus. Jde o to že nadbytek hmyzu ptáky evokuje k dalšímu a dalšímu hnízdění - ptáci jsou v této situaci jako stroje!!! Je třeba vypozorovat dávku a tu předkládat nekolikrát denně pak je vše v pořádku. Dále také s podáváním různých vitamínu nebo nedej bože pokud musím zařadit promotor v době odchovu, opět bez šance a znovu dochází k novému hnízdění. Chov hmyzáků je velice citlivou záležitosti a je důležité nastudovat i materiály týkající se ekologie těchto ptáků, potom jsou výsledky týkající se odchovu velice zajímavé.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 06.02.2010, 09:45:18 xxx.xxx.103.11
a ještě dovětek. Tukani jsou stoprocentně hluční, ale nemají na ary to určitě ne, protože když zařve ara tak někdy mohou zalehnout i uši :D :D Jinak pokud se necháte infikovat turakózou tak počítejte s tím, že vakcinace proti ní nejsou a není cesta zpět, tak to zvažte, jedná se opravdu o závažné onemocnění. Pokud byste chtěl se infikovat i jinými viry timáliovitými, drozdovitými a krkavcovitými, není problém, ozvěte se :D :D :D
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 06.02.2010, 09:35:31 xxx.xxx.103.11
Zdravím Tomáši,

pokud si opravdu zahráváte s myšlenkou chovat tukany rozhodně koukněte na tyto webovky http://www.charmosina.estranky.cz/ patří panu Dohnalovi a najdete tam i články k chovu a odchovu. Pan Dohnal sice tyto ptáky už nechová, ale pokud se s ním zkontaktujete tak věřím, že Vám poradí. Já jsem od něj před několika lety kupoval lorie abyl to velice v pohodě člověk, který se vším poradil. Osobně Vám fandím a věřím, že se nenecháte odradit a chovu se budete věnovat. Je sice pravda že nepujde je hned tak sehnat ale když vytrváte tak určitě tukany seženete.

PS: Jinak zdravím do Šakvic, 7 roků jsem pracoval na odboru životního prostředí v Hustopečích takže vůbec nechápu jak mi mohlo uniknout že je zde chovatel arů :D :D :D Ještě podotknu že cena za tukany 8000 eur je přemrštěná, stoprocentně se dají sehnat levněji, stačí sledovat i zahraniční inzerci. Držím palce.
jerrys
jerrys (14 příspěvků) 18.03.2009, 14:40:32 xxx.xxx.30.32
Zdravím,
osobně se nezabývám chovem těchto krásných ptáků, ale myslím, že sehnat tyto ptáky bude u nás těžké, bude to běh na delší dobu. Začal bych sháněním nejrůznějších kontaktu. Zeptejte se i v našich zoo případně je požádejte na nějaké kontakty do zahraničí pokud mají a budou ochotní Vám je dát!!! Takto se třeba můžete dostat k jiným druhům neméně zajímavým druhům arasariů!! Chce to pevnou vůli!!