Aktuálně: 5 199 inzerátů171 902 diskuzních příspěvků17 711 uživatelů
valisa
valisa (58 příspěvků) 24.05.2010, 20:19:39 xxx.xxx.19.6
zdravim:) tak jsem se koukla na ten inzerat zadavatelky a musim rict, ze pokrytectvi zde nezna mezi. Vymluvit se na alergii je velice jednoduche ze ? Preji andulci slecne at se dostane do dobrych rukou a zadavatelce alergii kdyz uz se na ni vymlouva. Hezky den!
valisa
valisa (58 příspěvků) 24.05.2010, 11:32:21 xxx.xxx.215.254
diky za pochvalu :) verim, ze byste se tak zachovali taky jestli mate radi zvirata. rodice stale krmi a ptacatka uz asi brzy vyletnou z hnizda.kazdy den jsou vetsi a vetsi:) mejte hezky den!
valisa
valisa (58 příspěvků) 19.05.2010, 18:37:12 xxx.xxx.19.6
Hezky den vsem! Dnes odpoledne mi volala kamaradka, ze jeji mali kosici vypadli z hnizda. Kosice si udelala hnizdo v truhliku na balkone.Zrejme je vyplasila straka.Kuratka maji teprve 10 dni takze letat jeste neumi.Hledali jsme je tedy pod balkonem a po hodine nasly 4 z peti mladatek. Dali jsme je do vetsi bedny, vystlaly senem, nic jineho totiz po ruce nebylo a cekaly az je rodice najdou. Od rana kolem balkonu litali rodice s zizalama v zobacich a zoufale kriceli a hledali je. Ten nejsilnejsi z ptacat si dumyslne vysplhal na kraj bedynky a zacal kricet. Konecne je rodice nasli a uz krmi:) mame z toho obrovskou radost, jsou to sice jenom kosi, ale porad ziva stvorenicka. dneska pujdu spat s dobrym pocitem :) prikladam foto, kdyz byli jen par dni na svete:)
Obrázek
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.04.2010, 10:06:12 xxx.xxx.215.254
me treba hodne pomohly videa ruznych papousku na youtube, jestli mate moznost kouknout, tak si zadejte do vyhledavace quaker parrot (mnisek) - je tam spousta krasnych videi jak papousek mluvi jak se mazli, i velikost si muzete porovnat :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 21.04.2010, 09:08:00 xxx.xxx.215.254
Dobry den, je dobre, ze se ptate, urcite je to lepsi nez jit do zverimexu a koupit prvniho lepsiho, ktery se vam bude libit. Ja jsem treba ale prekvapena, ze date tolik prave na vzhled, pritom treba prave mnisek, ktery je podle vas prerostla andulka:) a barevne nevyrazny je skvely mazel a ja uz se pul roku nemuzu dockat az mi pan chovatel napise, ze bude mit mlade. Jestli se v papouscich vyznate pak me take prekvapuje, ze nevite ze senegalec je o dost mensi nez amazonan. Je tady prece rubrika 'druhy', ve ktere je podrobny popis druhu papousku vcetne jejich velikosti a take povahy.Preji vam abyste vybral toho spravneho a aby vam a vasi rodine delal jenom radost a hlave aby u vas byl papousek spokojeny a nic mu nechybelo, teprve pak muzete cekat, ze s nim bude zabava :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 19.04.2010, 08:41:19 xxx.xxx.215.254
Dobry den, jeste poznamka - vidim, ze ma v krmitku i slunecnice, zkuste jich davat co nejmene, slunecnice jsou pro KK hodne nezdrave a pokud jich bude jist opravdu moc muzou byt dost nebezpecne, obsahuji hodne oleje.Ja je tem svym davam jenom za odmenu, bohuzel prave slunecnice jim chutnaji nejvic :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 18.03.2010, 11:18:48 xxx.xxx.215.254
Zdravim :) vyspat me nechava uplne v klidu. Skoro vubec se hlasite neprojevuje. Kdyz mu bylo kolem 8 mesicu, obcas si kratce zakricel, ale vubec to nebylo otravne. Ted jsou v kleci dva, poridili jsme mu samicku at neni porad sam kdyz jsme v praci. Kdykoli je pustim at se proleti, tak jeden bez druheho neudela nai krok :) Jinak zkousejte mu vytvaret ruzne male prekazky, ktere musi prekonat aby se dostal k te odmene,treba si mlsku schovejte pod dlan tak aby videl ze tam je... no a pak koukejte jak se bude snazit :)
Obrázek
valisa
valisa (58 příspěvků) 02.03.2010, 08:03:37 xxx.xxx.215.254
Cone - dobry den! nemela jsem tuseni ze jste z Bohumina :) to jsem moc rada, ze prave v Boh mame takoveho zkuseneho chovatele! mejte hezky den!
valisa
valisa (58 příspěvků) 01.03.2010, 15:39:22 xxx.xxx.215.254
Dobry den, ja jsem z Bohumina a jezdim na kliniku do Dolni lutyne, pan z Havirova urcite vi kde to je. http://www.veticea.cz Je tam pani doktorka, ktera sama chova paousky (kakadu) a moc mi pomohla s mym papouskem, mel zlomeny zobak, hned poznala kde co a jak, byla ochotna a prijemna. Asi zalezi s jakym problemem k ni jdete, ale ja vim ze uz jinam nepujdu. Predchozi 'doktor' ani nepoznal, ze ten zobak ma zlomeny!!Jo, pani doktorka je polka, ale jde ji dobre rozumet.
valisa
valisa (58 příspěvků) 27.02.2010, 18:30:29 xxx.xxx.19.6
Dobry den Nado, muzu se zeptat odkud mate toho dokrmeneho mniska ? Ja jsem zatim nasla chovatele co dokrmujou mnisky z Prahy a okoli, ale zadneho z Moravy..Diky za odpoved:)
valisa
valisa (58 příspěvků) 27.02.2010, 11:38:03 xxx.xxx.19.6
Ahoj Orino, to pro Tebe musi byt tento papousek (druh) hodne dulezity, preju hodne stesti at to vyjde. A abych jeste upresnila muj zajem - nejde mi o cas straveny cestovanim, vubec nejde o me ani o penize, mam jenom trochu strach o to ho prcka.. Ale zjistuju ze je to bezne, ze takhle uz od malicka cestujou :) Nakonec asi zvitezi ta Praha, pusobi na me dost seriozne. Tak hezky vikend preju !!
valisa
valisa (58 příspěvků) 26.02.2010, 11:34:21 xxx.xxx.215.254
Dobry den Orino. Ja prave takovy vazny zajem mam,nasla jsem dve chovne stanice, kde je mozne zamluvit si 'vajicko' uz ted. Jenze jeden je z Prahy a druhy z Plzne. Nemame auto a vlacet vlakem nekolik hodin (4 a vice!) tak male skvrne - z toho mam trochu obavy. Prave proto shanim nekoho na Morave u koho si muzu prcka zamluvit uz ted...bohuzel jsem zatim nenasla...
valisa
valisa (58 příspěvků) 26.02.2010, 11:23:00 xxx.xxx.215.254
dobry den:) no prave to je to, ja jsem se ho na to ptala, at mi posle fotky jak ho krmi nebo jak ho maji v ruce. poslal mi fotky ne kterych bylo to co jsem uvedla vyse. je ze Zlina a my od Ostravy, pristi tyden jede do Ostravy a rikal ze ho veme sebou ze si dame schuzku. jenze ja si neumim predstavit ze nekde venku u auta si prohlizim papouska, ktery bude v kleci, vystresovany a urcite ne zrovna stastny ze ho chce brat nekdo jiny do ruky... radeji si pockam do jara na uplne 'cerstve' mladatko :)
valisa
valisa (58 příspěvků) 26.02.2010, 10:36:13 xxx.xxx.215.254
Dobry den, chtela bych se vratit jeste k puvodnimu pripadu. nastala u me tato situace: shanim rudne dokrmeneho mniska, mlade a nasla jsem jednoho chovatele, ktery mi tvrdi ze mlade se narodilo pred vanocemi (?) a je rucne dokrmeno. poslal mi fotky - puze papousek na kleci, nikde zadny clovek. pozadala jsem ho tedy o fotky dokazujici rucni dokrmeni. Chovatel mi poslal nekolik fotek kde sice papousek sedi na predlokti, ale cela ruka vcetne dlane je zakryta rukavem, zadnou jinou fotku neposlal. zda se mi to hodne divne takze asi dam ruce pryc. je prece divne ze se rucne dokrmeny papusek boji rukou.. ne?
valisa
valisa (58 příspěvků) 20.02.2010, 15:28:54 xxx.xxx.19.6
diky za tip, tusila jsem ze je na mladatka brzo. ale nasla jsem par inzeratu z lonska, kde nabizeli mladatka uz v unoru, ale to je asi jenom vyjimecne. tak si jeste pockame :)