Aktuálně: 5 207 inzerátů171 651 diskuzních příspěvků17 704 uživatelů
valerieh
valerieh (5 příspěvků) 06.10.2007, 19:31:30 xxx.xxx.209.72
Dobrý den,máme papouška 7 měsíců,když jsme si ho dovezli domů tak šel hned do své klece a nebyl s ním problém,prostě ráno jsme ho vypustili a večer si sám zalétl do klece a šel spát,jenže jsme koupili dům takže začlo stěhování.Ferdu jsme převážely v kleci v autě až večer a to je možná ten problém.Od té doby mě přes den vklidu vleze do klece nají se napije se klidně si i podřimuje ale jakmile je večer tak do klece prostě nechce .S manželem ho třeba hodinu přemlouváme ať si tam v leze,ale podařilo se nám to asi jen 3x.Jinak zůstává sedět na kleci a tam i spí.Nevím si už rady co udělat aby se klece večer nebál nebo ho máme nechat a on si postupně zase zvykne že mu klec večer neublíží?.Do ruky ho nechceme chytat protože si zvykl že naše ruce mu neubližují .Ještě bych měla říct ,že jakmile je v kleci tak je v klidu a nechová se nějak nervozně.děkuji za odpověd.
valerieh
valerieh (5 příspěvků) 22.06.2007, 09:38:25 xxx.xxx.89.222
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jak učit papouška mluvit.
Mám alexandra čínského,máme ho teprve 2 měsíce,stále na něj mluvíme občas má snahu něco říct,ale nevím jestli mu mám říkat ŘEKNI AHOJ nebo jestli mám říci jen AHOJ .Zvuky jako malého dítěte nebo zpívání melodií mu jde tak zkoušíme i slova.Rád nás poslouchá a komunikuje tak nechci dělat něco špatně.
Děkuji za odpovedi.
valerieh
valerieh (5 příspěvků) 02.05.2007, 13:00:07 xxx.xxx.135.178
Dobrý den,
Před 14 dny jsme si koupili papouška –alexandra čínského,kupovali jsme ho od chovatele,který ho prodával,protože ho daroval svému vnukovi (3 roky),ale vnukovi rodiče neměli na něj čas tak mu ho vrátili.Koupili jsme teda dvouletého Ferdu.
Ferda si na nás docela rychle zvykl,jídlo si bere z ruky,sedá si na ramena a hlavu a už nám dělá společnost i na obývacím stole kde zkoumá kde by co sebral nebo co by se mu hodilo.
Ale jakmile příjde čas na oběd nebo večeři Ferda začne větřit a už je v kuchyni a hlídá cože budeme mít dobrého.Překvapilo nás když jsme měli k večeři housky se salámem a sýrem a čaj tak náš Ferda okamžitě přiletěl a dožadoval se housky.Dokonce se nebál si dojít k talíři aby si kousek ukradl.Je jedno co jíme ale i talíř mu nevadí a jde si tvrdě za svým cílem a kousek si ďobne. Vpodstatě se chová jako pejsek když vidí nějaké jídlo.V kleci má svoje jídlo plus ovoce a zeleninu ale to všechno přehlíží jakmile je náš čas k jídlu.Nevíme jestli je na to zvyklý ale vypadá to tak.
Zárověň přemýšlíme co nám asi chce říct nebo ukázat když si tak povídá a pobrukuje a najednout začne jako rozlobeně křičet a k tomu hýbe hlavičkou rychle nahoru a dolů a pak tělíčkem krouží z prava do leva nebo naopak .Vypadá to jako malý taneček.Se sépiovou kostí si povídá pak se rozlobí a nakonec před ní začne kývat hlavičkou stejně jak jsem popsala .
Jakmile přiletí na kuchyňskou linku tak tam pochoduje jako generál a křičí na nás dolů,má docela výdrž.Asi tak po hodině ho to už nebaví tak si zaleze do klece..Nevíme co by to mohlo značit třeba nám ukazuje že kuchyň je jeho území..
Taky jsme mu dali vodu aby se vykoupal,ale náš Ferda sice přiletí namočí jen zobáček a už se celý oklepává jako by byl mokrý úplně celý ,jen jednou se mu podařilo namočit si hlavičku.Zkoušela jsem ho postříkat jemným sprejem vody ale přišlo nám že se mu to moc nelíbí tak jsme to už víckrát nezkoušely.Může si do vody vlést nemá to hluboké ale nějak se mu do toho nechce.Nevíme jestli mu je zima nebo jestli něco děláme špatně.
Snažíme se pochopit co nám asi chce říct nebo ukázat ale jde nám to pomalu.Radši se ptám jestli by nám někdo nemohl vysvětlit takové chování .Neradi bychom mu nějak ublížili.Jsme rádi že k nám přiletí podívat se co máme nebo jen tak česat vlasy nebo se snažit sebrat naušnice…
Pokud by se našel někdo kdo by mě mohl přeložit Ferdovo chování byla bych moc ráda a předem děkuji za odpovědi..

PS:tohle je náš Ferda
Obrázek
valerieh
valerieh (5 příspěvků) 21.04.2007, 15:54:10 xxx.xxx.135.178
Dobry den,
koupili jsme si alexandra cinskeho dva roky stary,mame ho tyden a jsme velice prekvapeni jak s nami komunikuje,sedi na ramenech a okusuje ouska apod..
Docetla jsem se v casopisu ze se papousci odcervnuji ale bohuzel nevim cim a za jak dlopuho se odcervnovani opakuje ...
Taky bych se chtela zeptat jestli mu mohu dat pampelisky ale opet nevim jestli jen listy nebo i kvet ..
Mohl by me nekdo rici nazev pripravku pro odcervnovani a jestli se da normalne koupit nebo jestli musim k veterinari ...
Dekuji mockrat za odpoved ....
Jinak musim rici ze jsme velmi stastni ze ho mame je to nas dalsi rodinny prislusnik ...