Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 05.03.2011, 20:18:39 xxx.xxx.226.3
Nevím jak vy, ale už se těším, až půjdou ti domácí ptáci ven.Klobouk dolů před těmi, kdož je mají celoročně doma.Myslete si o mě co chcete, ale mě to nebaví každý den luxovat a uklízet,prostě někdy je to "vopruz".Ještěže mi ty moje havrany pomáhají uklízet kluci:-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 02.03.2011, 17:49:30 xxx.xxx.226.3
4Cone:ale přeci nejde o to, zda ji používáte nebo ne,jde o to ji prostě odlišit v textu, i pro mě je to někdy umění takové, že musím příspěvek dvakrát třikrát přečíst než mi dojde, jak to dotyčný myslel:-)). Celkem by mne zajímalo,kolikpak chovatelů papoušků a teď myslím těch zkušených dlouholetých dělá v práci od rána do večera a papoušky chová.Já začala chodit do práce a třikrát v týdnu se mi stane, že prostě ptáky vyčistím až navečer, ráno v letu dám zrní, vyměním vodu a musím frčet.Beru to tak, že jsou lidé,kteří jsou doma:důchodci,MD ev. studenti (né že se do mě zas pustí, že se musí učit) a mají času dost.Pak jsou pro mě "střeďáci pracující", co mají padla ve čtyři, v pět a pak mají relativně volno.Nu a pak pracující, co jim prac.doba končí v šest,domů dovalí v sedm, osm večer a pak dělají papoušky.Ono i mít kocoura a být v práci od rána do večera je naprd.Ono celkově žít jen prací není dobré:-) Takže , kde je problém? - lidé jsou líní jít ven a uříznout větev - nemají možnost přes den dostat se do lesa (měšťáci) - jsou nemocní, postižení a nemají nikoho ,kdo by jim větev uřízl -Napadá vás ještě nějaká překážka?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 02.03.2011, 16:56:20 xxx.xxx.226.3
Vracím se zpět k bidýlkům...Kdo má les nebo zahradu u zadku a čas na to chodit na klacky do lesa, tak si na ně zajde.Kdo ten čas nemá, protože je v práci od rána do večera si je holt koupí.Otázka poptávky a nabídky a je-li tu jisté procento lidí, co to koupí? Tak proč neprodat?Klasické tržní hospodářství:-). Použití nadsázky a ironie se, tuším, odvíjí od toho s kým diskutujeme.Bude-li člověk radit začátečníkovi, snaží se poradit účelně , bude-li to podobná debata jako tato, kdy se do ní zapojí dva až tři zkušení chovatelé, je možno ji použít s tím, že budu doufat, že to pochopí a nebudou mne chytat za slovo .Alespoň takto používám nadsázku a ironii já
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 01.03.2011, 21:08:44 xxx.xxx.226.3
No, jak to tu teď pročítám, tak mě napadlo ty bidla dávat do snopků podle druhu:-)).Když bude chtít někdo jen vrbu :-), nebo buk, dub,břízu atd. může si vybrat, co se mu hodí pro ptáky do klece. A pak že to není podnětné téma....
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.02.2011, 22:46:10 xxx.xxx.226.3
Ale je to seriozní.Proso si taky můžeš vypěstovat, když máš zahradu a přeci ho nakupujeme, stejně tak např. jablka.Hračky pro papouchy si taky můžem udělat a přeci to lidi kupují, olej v autě si taky můžeš sama vyměnit a přeci i chlapi jezdí do servisu si ho vyměnit. Každá služba něco stojí, ať je to přeleštění botiček hadříkem někde na náměstí, nebo prodej větví coby bidýlek do klece.A korunky sami do kešeně nepřilítnou...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.02.2011, 22:26:52 xxx.xxx.226.3
Já se trošku přidám a asi budu za blba.Pokud jsou lidé, kteří se do přírody prostě nedostanou nebo z nějakého důvodu prostě nechtějí, tak proč jim nedat tu možnost si to koupit? V tom nevidím žádné okrádání ani vydřidušství.Je to pouze nabídka a na každém soudném jedinci je, zda si to koupí nebo ne.Víte kolik blbin já už umotala a a říkala si ..."tak to nikdo nekoupí.." a světe div, vždycky se našel někdo , komu se to líbilo..lidé jsou divní, ale mám-li tu možnost si přivydělat, proč to nezkusit? Na tom nevidím nic nemorálního, ani nenormálního.Ono i to uříznutí, upravení a nabídnutí stojí trochu času a práce....jen je škoda, že to člověka neuživí jako HPP. Tady dávám pro představu bejkárnu, co mě napadla narychlo v dílně...a prodala se za 60kč a paní chce další....divné? Ano divné , ale né nemožné...
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.02.2011, 17:06:32 xxx.xxx.226.3
Nu, sice jsou aymary a jiní papouškové "pralesní", ale slunce potřebují pro aktivaci vitamínu D.Ale je fakt, že mnozí papoušky chovají ve sklepích a nijak to neřeší, takže zaplať bůh pro severní stranu:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 20.02.2011, 20:52:15 xxx.xxx.226.3
Dáša: pěkná kobylka, je to ČT? Jinak pokud je neobsedlá, proč ji proboha máte tak sešněrovanou? Hraje si jazykem s udidlem? No, až se mě jaro zeptá, co jsem dělala v zimě.Konečně budky i pro aymary hotové,tak teď už jen pro korely a bude....
Obrázek