Aktuálně: 5 136 inzerátů172 210 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.02.2011, 20:34:28 xxx.xxx.226.3
Souhlasím v tom, že se pořádně nečte, to ano, proto také vznikají častá nedorozumnění ve foru. Proč máte, prosím, stále pocit, že "chat a chataři jsou jiní? Ti co tam chodí pravidelně, navštěvují i forum, ale jak zde bylo psáno, né vždy je zpětná reakce na dobře míněnou radu ve foru adekvátní.Ovšem to se děje i na jiných webech. čím více lidí, tím více názorů.Upřímně za sebe mohu říci, že pokud potřebuji radu prošorním net a pak se jdu ptát "z oka do oka" zkušených elévů na chat .Protože , s prominutím, ty dotazy na forech o papouškách se stále opakují dokola.Kdežto "v přímém přenosu" mohu zareagovat rychleji a možná se i vyvrbí další otázky, které mohu položit a mám na ně odpověď od lidí, o kterých vím, že sice jsou omylní, ale snaží se poradit dobře.V tom je pro mne chat přínosem.Že tam občas semelem i něco jiného je věc druhá, ale také přínosná. Ovšem skutečně netuším, proč vám některým "chataři" leží v žaludku (i když možná to chápu). Úroveň fora...opět můj názor:o tomto webu se začíná mluvit, našlo ho víc lidí,mladých a ještě mladších,proto takové otázky a leckdy i odpovědi a je jen na nás, jak jej budeme společně s adminy "kočírovat" zda zelenáčům poradíme nebo (v mém případě) si necháme poradit. Také se mi nelíbí komunikovat s neregistrovaným, proto kolikrát ač bych mohla sem tam něčím napomoci, tak držím hubku,protože pak od dalšího neregistrovaného přes ni obrazně dostanu nechutnou odpovědí.A domnívám se, že tak je to u některých opravdu zkušených chovatelů také.Pokud se mýlím, opravte mne.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.02.2011, 22:14:43 xxx.xxx.226.3
Na Stochov okr.Kladno jezdí vlak z Prahy, do Tuchlovic jezdí autobus z Prahy, není problém pro někoho zajet k hromadným přibližovadlům....
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.02.2011, 21:27:30 xxx.xxx.226.3
Peter: je to príma, že tě to baví a fandím ti :-)). jinak bych ráda znala názor skalních i neskalních chatařů na tento návrh (zatím jen nápad, nástřel možného i nemožného): co by jste říkali na sraz někdy v teplých měsících červen až září v Tuchlovicích okr.Kladno sobota až neděle.V pronajatých prostorách psího cvičiště, kde je zajištěno spaní, krb, kamna, velká kuchyň, ubytování pejsků, venku ohniště na rožnění s možností pozvání kamarádů s kytarou, s možností na hodinku pronajmout bazén s pohyblivým dnem .S možností vyzvednutí na vlaku ve Stochově nebo odvozu na autobus na Kladno? Popřemýšlejte, zda by jste měli zájem a chuť se poznat trochu víc a krom sezení u netu pokrafat i v reálu. Tolik zatím nápad.....měl-li by někdo jiný, sem s ním:-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.02.2011, 21:20:56 xxx.xxx.226.3
Ano, Orina má pravdu.Tedy pro méně chápavé, dovoluji si tyto chataře opět uzavřít a zvu všechny chataře a příznivce chatařů do třetího kola našeho koníčkovského maratonu:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.02.2011, 12:14:25 xxx.xxx.226.3
Zkušební špíz pro aymary, uvidíme, zda nebude potřeba nakrájet menší kousíčky. Závitová tyč, podložka a křídlová matka.Ve zverimexu cena okolo 85kč, v železářství 18kč.No neber to:-)) Ještě udělat i pro andulky do venkovních voliér...
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 15.02.2011, 17:28:53 xxx.xxx.226.3
Dovoluji si tímto založit třetí vlákno sloužící opět pro pel mel ptáků a jiných našich koníčků.Ráda bych také poprosila všechny nezaregistrované....pokud by sem přispívali, zda by bylo možné se pod příspěvky podepsat nebo se zaregistrovat.Přeci jen dáváme přednost tomu, že víme s kým máme tu čest si povídat. tedy...kdo bude první s fotečkou? :-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 13.02.2011, 06:14:10 xxx.xxx.226.3
No bezinku nenechávám:-)), ale ty tvrďáky.. je to dřevo ze seníku, kde už třetím rokem leží a čeká na přiložení do krbu, takže vyschlé je.Břízu nenecháván, protože pro tu si do lesa chodím aktuálně dle potřeby:-). Jinak heslo pro dnešek: vzhůru do nekonečna a ještě dáál..směr Benešov:-)
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.02.2011, 16:21:50 xxx.xxx.226.3
Orina: no, já to beru tak, že to jsou prostě pěkný ptáci, ať je to kolibřík nebo něco jiného a pěkně vyfocený, jak se jmenují mi bylo v tomhle případě fuk.Krom toho, co jsem tak četla ,tak fotograf je amatér, takže i omyl je možný. No ale řekni...fotky jsou to krásný..no ne?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.02.2011, 21:12:09 xxx.xxx.226.3
Jj, na tom drátu musí být to dřévo napresovaný na krev (to je na tom to nejtěžší).Zatím zkouším co snese a zda vydrží nejen řádění , ale i co se týče bezpečnosti. Díky jedné chovatelce žaka, mám možnost zpětné vazby a vychytávám mouchy.Máš pravdu v tom, že pevný, ale tenší provázek není a ty tlusté a pevné..no představa vrtání mega díry do tvrdého dřeva ..to mě omejvají. Použít pevný provázek je možné, ten horolezecký, nu ale to není přírodnina.A na druhou stranu použít ten hodně tlustý přírodní, tak na tom člověk umotá jeden mega uzel, spotřebuje 3metry provazu a výsledek "nulový" Takže pořád hledám a zkouším kompromis mezi bezpečností, cenou, kvalitou a fantazií:-))