Aktuálně: 5 139 inzerátů172 202 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 06.09.2009, 14:21:28 xxx.xxx.226.3
Tož to by mohlo být.Co s tím? Mám jej dát do ledničky nebo vyhodit? Pravděpodobně bylo sneseno během rána,páč při včerejší večerní kontrole v 22hod.,byla zem prázdná.Nevím která z křepelek by to byla, všechny jsou stejně staré.Vím, že to zní blbě, ale neublíží jí to? Je mi jasné, že je to přirozenost, ale jak dlouhou bude snášet? Myslím tím, aby se nevysílila před zimou.Asi se ptám dost blbě, ale jsem letošní začátečnice, tak se učím za chodu,tedy se na mne nehněvejte pro "hloupoučké" dotazy.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 06.09.2009, 13:56:04 xxx.xxx.226.3
Zdravím,
ve volieře jsem během dvou dnů našla zelené černě tečkované vajíčko.Mám tam letošní andulky (jeden pár loňský), takže budky neotevírám, letos od nich nechci mladé.A křepelky.Když jsem tak koukala na diskusi o vajíčkách, tak jsem si všimla, že andulky mají vajíčka bílá? Že by to tedy byla křepelčí? Poraďte prosím a co s tím? Nemohou se "vysílit"? Čínské by měli dělat hnízdo a sedět, totobylo jen tak v důlečku.A to včerejší bylo naklobáno.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 01.09.2009, 20:43:50 xxx.xxx.226.3
Jo ,to mě se stala jiná věc.Pořád jsem přemýšlela, jak křepelkám zpestřit jídelníček, jak jim dovalit mravence nebo kukly a přitom neporušit zákon.Inu a vyřešilo se to samo.Jak jsem do voliery neustále "tahala" pařízky a kůru, tak pod největším pařezem ve voliře jsem před týdnem objevila "mraveniště",zřejmě jsem si je přinesla z lesa nevědomky a oni se uprdelili pod tím pařezem.Takže jednou za dva dny nadzvednu pařez,štetečkem jich pár vymetu a křepelindy mají zpestření.Tedy mravence ve volieře jen vítám:-P
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.08.2009, 13:07:38 xxx.xxx.226.3
Dobrý den, děkuji za pochvalu.Nebudu andulky a korely nikam na zimu dávat domů.To by mi zatím neprošlo. Na zimu jen dám na zem vícero slámy a sena (pro křepelky) a chystám se udělat rámy s bublinkovou folií a na zimu to ofoliovat.Až nebudu na MD,tak na zimu budu dávat dutinkový polykarbonát okolo.I když doufám, že do dvou let budu mít volieru jinou, ještě větší i se záletem.Hlavně kvůli tomu, že v té větší se mi bude lépe vytvářet "přírodní prostředí"
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.08.2009, 17:29:42 xxx.xxx.226.3
Přesně toto pletivo jsem u nich koupila také pro andulky a korely.Doprava zdarma, druhý den bylo tu, dopravce složil kam jsem potřebovala.Síť byla bez závad (naštěstí), zatím v provozu Ok.Tolik zkušenost s e-pletivo.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.08.2009, 15:13:30 xxx.xxx.226.3
Pro Cone: ano, tam by to mohlo být dobře popsáno, spolupracovali i s doktorem Tukačem,máte pravdu.
Pro neregistrovaný: to je sice moc hezké, jenže né každý z nás umí anglicky :-(
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.08.2009, 14:44:13 xxx.xxx.226.3
Nevím, zda se někde na netu tento seznam nevyskytuje, ale zeptám se: našel by se někdo věci znalý, kdo by byl ochoten vytvořit seznam vhodných a nevhodných dřevin a plevele pro papoušky (tedy človíček, co již má zkušenosti).Velmi mě včera překvapil příspěvek, že dub je pro andulky jedovatý (chystala jsem se jej dávát v zimě),stejně tak ořech, kaštan. A myslím, že by toho bylo povícero.Tak jako vznikl seznam cen papoušků, tento by pak předešel (pokud by se spojilo ve znalostech vícero chovatelů) dotazům typu :je toto vhodné pro mého papouška.A šlo-li by uvést např. dub: vhodný pro velké papoušky, nevhodný pro andule. Atd.Tak nevím, co myslíte najde se někdo? Já si na to netroufám, neb jsem začátečník a informace sháním a sháním a jak píši, občas jsem překvapena :-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 25.08.2009, 14:32:18 xxx.xxx.226.3
P.Martine: potěšil jste mne tím, že jste si nevšiml,že větev jeřabiny není v misce,tam mají zobání, aby se k němu dobře dostali.Větev je uchycena ve vánočním stojánku,tedy si mohu dovolit dát "jakýkoliv" stromek nebo větev a nemusím řešit uchycení :-)),Co se týče tloušťky větví, a teď se vás nechci nikterak dotknout, kde berete tu domněnku, že se ptáci bojí? Mám 4 páry andulek(letošní) a měl by jste je vidět, jak jsou nadšené z tenkých větviček okrasné vrby, kterou jim očas dám.A to mají k dispozici i větve, že je nedokáží obejmout pařátkem!A hádejte, na kterých nejvíce "blbnou"? nevím jak je to u větších papoušků, ale co se týče strachu z tenkých větviček, opravdu si myslím, že u andulek nehrozí.Jsem ale začátečník,mohu se mýliti.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.08.2009, 20:34:49 xxx.xxx.226.3
Tak teď už definitivní vzhled, co se týče použití barev (druhy) popsala jsem ve vlákně:barva na pozink.pletivo.Je lépe vidět na papoušky a i to lépe zapadlo mezi dům a maštale:-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.08.2009, 21:35:18 xxx.xxx.226.3
Dnes jsem slyšela na Relaxu reklamu,poskytují prý služby i exotickému ptactvu.

www.vetlife.cz
Velvarská 1283
Kladno - Švermov
Tel: 777 762 679
e-mail: info@vetlife.cz
MVDr. Barbara Lensk� tel: 777 762 680 mail: vetlife@seznam.cz
MVDr. Iva Librov� tel: 739 005 927 mail: ilibrova@vetlife.cz
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.08.2009, 20:00:04 xxx.xxx.226.3
Tak další zkušenosti z terénu pro ostatní z natírání pozink. pletiva :-)).
Luxol extra : schne cca 1 den,dobře se natírá, nutno dvě vrstvy ,použila jsem jej na morčetárnu a venek voliery.
Eternal akrylátový mat.: perfektně, rychle schne,dobře se natírá,jedna vrstva stačí, ale pro lepší kvalitu je lépe dvakrát.

U Eternalu, byť je vodou ředitelný, je lépe omýt rychle ruce, nejde pak dolů,luxol se smývá celkem snadno.
Použila jsem barvu: Palisandr -tm.hnědá a je krásně na ptáky vidět,jakoby tam pletivo vůbec nebylo.

Luxol: 135kč /plechovka
Eternal: 153kč /plechovka.

Obé natřené jednou vrstvou,jestli se bude něco loupat...uvidíme po zimě .
pevěn doufám, že ptáci nebudou oštipovat pletivo, větví na hraní tam mají dost :-))

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 22.08.2009, 13:07:34 xxx.xxx.226.3
Napiš pak prosím Luboši, zda se ti náletky uchytily.Já si přinesla břízu a smrček a jediná bříza jde, smrček odumřel, tak se chystám do zahradnictví ,kde už je mají v klasickém substrátu.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.08.2009, 20:45:37 xxx.xxx.226.3
Tak já budu první:vzhledem k tomu, že jsem na volieru škudlila z mateřský, tak jsme pozink.pletivo koupila na e-pletivo.Zřejmě jsem měla štěstí neb celý balík 16*16/1,2 byl v pořádku a doprava zdarma.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.08.2009, 11:43:01 xxx.xxx.226.3
Tak z poradny Balakrylu mi odpověděli toto: pro povrchovou úpravu pletiva je možno použít BALAKRYL UNI MAT V 2045 /
odstín 0240 tmavě hnědý nebo 0250 palisandr / , tato barva má atest pro
použití v potravinářském průmyslu , je vysoce odolná proti povětrnosti , s
dlouhou životností , rychle zasychá

Tak vám nevím, někdo tvrdí, že se balakryl loupe, jiný že né, je mi jasné, že chtějí prodat, ale proč by zas na druhou stranu radili blbě, že?
Tak kdo máte ještě zkušenost,prosím, ať se mohu rozhodnouti:-))