Aktuálně: 5 046 inzerátů173 356 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.08.2009, 19:49:05 xxx.xxx.226.3
Doufám, že mě, neznalou barev,neukamenujete za dotaz.Mám pozink.pletivo,po chvíli koukání do voliery mi jde hlava dokola a oči šejdrem.Chtěla bych pletivo natřít hnědě pro lepší průhlednost.Balakryl se po čase loupe,luxol prý dobře drží i když je určen pro dřevo, ale je nezávadný pro ptáky? Morčatům to luxolem klidně natřu, ty pletivo neokousávají, ale u ptáků? Poraďte,máte-li někdo zkušenost.Voliera má u mě sloužit hlavně pro pozorování pro radost,proto natírání.
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.08.2009, 15:36:16 xxx.xxx.226.3
Tedy bez jehličí? To je dobře, že jste to sem napsala,aspoň máme zas další důvod "šornit" po lese, kde je padlý strom.Ono je to celé zajímavé, člověk chodí do přírody, kouká kouká sem tam kytka, strom.Jenže jak máte papoušky, tak jsme si začali víc všímat detailů.Kde jsou vrby a pěkné náletové břízky,kde ložiska ptačince,kde zrovna kvetou lípy,kde je hodně netykavek s mšicemi ,kde dozrávají jeřabiny, kde kvete vysoká tráva.No prostě paráda i pro děti,co se týče rozmanitosti.při běžné procházce to člověk bere tak nějak jako samozřejmost, jako celek.A i v tom je chov papoušků dobrý :-P
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.08.2009, 14:15:08 xxx.xxx.226.3
Já si před pár měsíci pořídila andulky a korely a křepelky.Mám odzkoušeno: vrbu (milují),břízu (chrápou v ní večer),buk,jeřabinku onipují,smrček( ani se netknou...zatím vhodné jako zelená dekorace)
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.08.2009, 13:54:47 xxx.xxx.226.3
Kluci,v návštěvní knize jsem se na to admina ptala, tady je copy odpověď:

Zbyněk Pokorný: Mazány jsou i příspěvky, které nemají určitou informační hodnotu. Cílem je odstranit veškeré nevhodné příspěvky tak, aby neměl někdo snahu opět rozpoutat hádku, takže to co ukazujete jako příklad: "tak už se nehádejte a radši vkládejte fotky ať je to o papoušcích" muselo být vymazáno. Kdyby u toho bylo připsáno ještě něco užitečného k tématu, tak to smazáno nebylo.

Netuším, co jste v příspěvcích psali, ale s výše uvedeným souhlasím:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 06.08.2009, 16:24:50 xxx.xxx.226.3
Váš dotaz mi leží v hlavě...kdo je přirozeným predátorem škvorů?...Nepomohlo by pořídit hmyzožravého ptáka? Co myslíte,ptáčkaři?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 06.08.2009, 07:32:12 xxx.xxx.226.3
Musím oponovat,taky si vedu "účetnictví" a nebylo.Dřevo mi chlapi přivezli až domů, tedy benzín už je v ceně dřeva, pletivo ..byla doprava zdarma, vlnovky přivezl manžel od kamaráda v rámci cesty z práce (má to při cestě), kování jsem nakoupila při cestě k babičce no a celkové vybavení voliery (keramika, úchyty) mi přišli poštou (vše si objednávám přes internet) a co se týče darů lesa :-)), vše přitaháno na kočárku nebo v ruksaku.Takže snad jen ti papoušci.Ale zase, cestu si vždycky plánuji ...s něčím... tedy nákup a pak hurá pro papouška, návštěva po cestě a pak hurá pro papouška...Takže né, cena je skutečně taková,nekecám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 04.08.2009, 14:11:45 xxx.xxx.226.3
Stačí kolem voliery nasypat cestičku ze soli nabo z písku (sůl je lepší..rozpustí je)
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 03.08.2009, 00:41:18 xxx.xxx.226.3
Takže : stála celkem i s vybavením,(budky a držáky na větve jsem si také nechala dělat),miskama,no prostě komplet: 4900kč.Krytina za flašu ferneta.Nepočítám práci manžela.
Spodek jsou dubové trámečky (zkoušíme zda skutečně a jak dlouho dokáží odpuzovat vodu jako kdysi u starých domů)Cihly jsou ve spádu a díky štítové stěně domu tam při normálním dešti jde vody minimum (nemluvím o těch přívalových).Přesah ve svahu je vyzděn.
Když jdu dovnitř, tak si tam lupnu přes dvéře veeelkou záclonu,která je jak balon, až na zem.Takže pevně doufám, že ptáci by skončili stejně uvnitř.( ale náhoda je blbec)
Volieru mám pro radost, takže se s tím můžu crcat třebas hodinu.
No a na další ( i když už vyhlížím mníšky) si musím nechat zajít chuť .(ještě 2r.na MD) než budou zas koruny na další a lepší:-)) I když kdo ví....:-P
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 31.07.2009, 14:04:56 xxx.xxx.226.3
Pánové neregistrovaní!,v čem je problém?Googl vám vyplivne mraky fotek papoušků právě z diskusí!! Nebo vám vadí ,že je to jen "andulka"a né větší zajímavější papoušek? Ale no tak..kdo má chuť se pochlubit,tak ji sem dá, koho to nezajímá,tak tohle vlákno neotevře a basta! Je spousta vláken kde jsou fatky,které neupřesňují dotaz ani vychytávku viz.pochlub se svou volierou. A mohu-li slušně požádat, alespoň se podepište, ať víme s kým diskutujeme a není to tu jako na ifauně.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.07.2009, 22:27:50 xxx.xxx.226.3
Je to ještě daleko,ale...přece blízko.Jak zazimováváte voliery, které nemají zděné (přítápěné) zálety, ale pouze
krytý kout proti dešti a průvanu.Igelitem? Sklem? Polykarbonátem? Podělte se ,prosím, o zkušenosti a máte-li, prosím vložte fotky pro inspiraci.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.07.2009, 23:23:06 xxx.xxx.226.3
No vidíte,paní Orino,já mám pár andulek za 400kč :-)),další za1ks/ 90kč a další za 1ks/ 180kč.To je rozstřel,co? Jinak ty ceny mi trochu berou dech...netušila jsem, jak mohou být drazí...