Aktuálně: 5 572 inzerátů168 433 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.06.2009, 19:27:41 xxx.xxx.226.3
Fotky celé hotové voliery budou snad o víkend.Osazenstvo přivezu až na konci července.Takže kdyby jste měl někdo koncem července na prodej nepříbuzný pár korel a nepř. dva páry andulek (tyrkysové a takové ty obyč.zelenožluté) a byl jste odněkud zbízka okr.RA,KL,BE koupím.Ideální by to bylo od jednoho chovatele, abych čabroše mohla vypustit najednou a měli všici stejný start:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.06.2009, 19:22:32 xxx.xxx.226.3
Ahoooj,
starosti si s tím nedělám, prostě jen nevím jak to připevnit tak, aby to bylo plně funkční pro výměnu a přitom to pěkně vypadalo.Jsem, bohužel pro mě, perfekcionalista a furt musím něco řešit složitě:-)) Až kucí večer usnou ,dám sem fotku té haluze,schválně jak by jste to udělala vy.Potřebovala bych nějaký nápad.Takové popostrčení...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.06.2009, 16:29:16 xxx.xxx.226.3
Zdravím,t ak začínám pomalu ale jistě řešit vnitřek voliery, mám nasbírané pěkné haluze a přemýšlím, jak je přidělat. V nápadech jsem viděla nerez trojúhelníky, nebo plast úchyty, co se dávají do skříní.Já mám ale větve košaté a přemýšlím nad přírodním způsobem uchycení tak, aby to co nejvíce přirozené a snadno se měnili.Moc se mi nelíbí dávat rovné větve:-))Nemáte nějaký nápad? Napadlo mě, že od stropu spustím řetízek ( to ale zrovna moc přírodní není) a na to větev přichytím , jeden volný konec přidělám k trámečku.Ale není to moc hezké a nevím, zda by si ptáci neublížili.Pokud by vás něco napadlo,dejte ev. fotečku.Díky
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.06.2009, 20:38:36 xxx.xxx.226.3
S tou volierou už teď nikdo nehne:-)),bylo mi řečeno, že jestli si to někdy rozmyslím, tak si ji budu rozebírat sama.Je tak pevně stlučená.... Jinak ty krajinky byli za stovku a mohla jsem si jich vybrat kolik jsem chtěla, mají to jako odpad na topení,mno a trámečky stály i s těmi dubovými 1200kč,paradoxně nejvíc korun vyšlo pletivo a vlnovku dodal kamarád "sysel", vyštrachal ji někde na půdě. A také dost velká položka bylo to pívo.
Také jsem uvažovala o volieře z roxorových tyčí,ale to by nebylo tak přírodní.
Přiznám se, že mě hodně inspirovala web stránka www.vogelarena.com, na té jsem visela skoto 14 dní každý den do půl druhé ráno:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.06.2009, 15:58:35 xxx.xxx.226.3
Ježíš ,nešlo by udělat trvalé přihlášení? Pokaždé když odběhnu do kuchyně nebo něco vyřídit, tak se musím přihlašovat:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.06.2009, 13:46:10 xxx.xxx.226.3
Děkuji za příspěvky, manžel bude mít radost (já ostatně také),zatím jsem se rozhodla pro méně náročné ptáky: andulky a korely.Pokud seženu dost informací, tak dolů pár křepelek.A u toho bych zatím zůstala,přeci jen jsem totální zelenáč.Jinak dovnitř také přijde pletivo,Takže by se neměli dostat ani ke slabým místům:-)),Jinak ještě bude ukotvena železnýma patkama.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.06.2009, 09:03:13 xxx.xxx.226.3
Zdravím, chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenost s chovem křepelek ve voliéře s papoušky,nikoliv pro chov, ale pro radost a doplnění spodního patra? pročítám články a všude samé klece a klece.Potřebovala bych zjistit, co dát na zem, kolik jich mohu mít na určitém prostoru,vydrží-li zimu, jaký úkryt vybudovat a které jsou ideálnější, zda čínské nebo japonské.
Poraďte, prosím.Psala jsem již třem chovatelům a zatím žádná odezva:-((
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.06.2009, 23:21:14 xxx.xxx.226.3
Děkuji, ovšem jsem zvědavá jak bude vypadat s pletivem a až přijdou první zatěžkávací zkoušky v podobě vichru, deště a sněhu.Možná dolů ještě přibyde jedna až dvě krajinky kvůlivá závějím:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.06.2009, 23:03:39 xxx.xxx.226.3
6foto: plná zadní stěna je od západu (jde odtud nejvíce větrů, smrští, a fuku) je krytá tůjemi od silnice,počítám, že za pár měsíců povyrostou a již nebude z chodníku nic vidět.
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.06.2009, 22:58:31 xxx.xxx.226.3
Tak práce trvala celý víkend,stavěl ji manžel sám, já v době stavby jen tiše našlapovala kolem,chodila velmi ochotně pro pívo a servírovala vydatné obědy.Materiál : trámečky 6*6cm, krajinky- na pile bylo možno vybrat jakékoliv množství,kování, vruty 5*100, pantíky, hřebíky ,svorky,pletivo 16*16/1,2 pozink.síť a krytina i s dopravou přišli na 5tis.Teď bude volierka cca 1 měs.prosychat, aby se pak mohli ev.rozestupy mezi krajinkami překrýt lištami.Teprve pak se bude dávat pletivo. Rozměry : výška 2,20,šíře: 1,70,délka,2,20.
trámky byli středně suché (žádné proschlé vrtule), krajinky čerstvé doma odkůrované, ošetřené proti plísni.Po proschnutí se bude voliera natírat možná luxolem.Pletivo natřu asi do tmava,kvůli dobré průhlednosti, uvidím, až bude napnuté.Trámky vespod jsou z dubu .zkoušíme kolik vydrží vody.Teď tahám domů z lesa různé větve,pařízky, kameny a řeším vnitřek (krmítka, koupání, budky, podlahu, rostliny,napájení)

1foto : materiál
Obrázek