Aktuálně: 5 091 inzerátů172 505 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.06.2009, 20:07:47 xxx.xxx.226.3
Plně souhlasí s Mirka a-mirjana,leckdy se už na ZŠ dává dětem dys..., jen aby byl klid.Mohu se zeptat: proč bych měla (čistě teoreticky) odebírat nějaké periodikum např. o papoušcích bratru za cca 50kč /měs. když mohu v dnešní době zasednout k PC a vše potřebné si dohledat a zeptat se. Ano, v dobách kdy nebyl počítač, net, vše bylo o časopisech, novinách, reportážích v televizi.Člověk zasedl třebas v klidu na záchod :-)), a četl a četl, ev.se k článkům vracel,ale už neměl tu možnost se zeptat, tak jako teď na netu.V žádném případě nezatracuji časopisy apod, jen ( a to je můj případ) nemám čas je číst v klidu.Mám dvě malé děti a prostě nemohu, tudíž, když uspávám malého v postýlce na kolečkách a nohou ji "šíšám", mohu pročítat články na PC a diskutovat, u časopisu bych si musela svítit a to by rušilo.Né, není to výmluva,věřte mi, patřím mezi knihomoly, ale prostě když něco potřebuji zjistit, chodím na internet a ptám se a ptám.Když se mě zelenáči ptali,ohledě chovu koní, také jsem jim naservírovala rady a pomoc.Proč ne? Stejně na některé veci přijdou sami, jiné budou dělat opačně a čas jim ukáže a oni se naučí jezdit a o koně se starat.A stejné je to ,myslím, i u chovatelů papoušků-začátečníků.Ptáme se leckdy na,pro vás, blbiny,ale vy už to máte za sebou,můžete poradit,pomoci vyvarovat se chyb (stejně vždy nějaké uděláme).A o tom si, myslím., je diskuse.A je dobře že internet existuje, byť je to leckdy zloděj času a nervů.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.06.2009, 14:49:35 xxx.xxx.226.3
Musím se pochlubit:-)).Konečně jsme dnes začali stavět volieru...já se tak těším... (tedy spíše manžel, já kybicuji), z krajinek, jsem zvědavá jak bude vypadat vcelku.Je podle mého návrhu,tak snad jsem nic nezvorala.Moje první.....
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.06.2009, 14:45:43 xxx.xxx.226.3
Souhlasím s Orinou.Také píši hodně příspěvků a nejen sem, ale není přece tak málo času po sobě si písmo přečíst a zkontrolovat.Vždyť i to je vizitka každého z nás.A omlouvat se, že né každý máme na to buňky?.....trochu souhlasím, že existují lidé, kteří mají s českým jazykem problém...ale těch zas není tolik.Vím, o čem mluvím...mám praxi :-)).Spíše bych to viděla trošku o lenosti se psaní věnovat a přemýšlet nad diakritikou.
Tím samozřejmě nechci říci, že na to budu poukazovat, ale udělám si o dotyčném obrázek.na diskusi jej nevidím, pouze přijímám jeho myšlenky v texu... psaném... a i ten leccos dokáže napovědět.I o stylu vyjadřování.Tedy nejsem rejpal, ale vždy mě potěší někdo, kdo dokáže psát hezky česky:-)))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 26.06.2009, 14:55:50 xxx.xxx.226.3
OK, zkusím.
Ještě ohledě krmiva:, koukala jsem na anima cz, jsou kousek od nás.Tedy měla bych se vybavit:
Sépiová kost, jod blok, grit ,senegalské klasy a tedˇ: MELOSAN STANDART por andulky a PAPAMED pro korely?
A co ty napáječky, vodu do misky na zem je blbost kvůli znečištění, jak to máte řešeno? Koupíte ty malé do klecí? nebo závěsné?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 26.06.2009, 08:49:04 xxx.xxx.226.3
Zdravím, ráda bych se zeptala.jak máte přidělanou sépiovou kost ve venkovních volierách? Na drátek? Jak jodový blok?Jaké používáte napáječky (tím teď nemyslím v klecích, ale opět ve venkovních volierách),ideální by bylo foto:-)).Paní Orina mi poradila, že andulky rádi žerou ze závěsných krmítek, jak je tomu u korel?
Díky za odpovědi.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 23.06.2009, 21:43:58 xxx.xxx.226.3
Zdravím,
pročetla jsem celou horu příspěvků a chci se zeptat pro kontrolu:-))
Andulka by měla mít vel.budky: š 25/v 25/hl 15 ? A korela?
Moc se mi líbili kmenové budky, ale udělal by mi někdo i pro andulky a korely? Je to takové...mno...přírodní.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 23.06.2009, 16:11:52 xxx.xxx.226.3
Zdravím,první dotaz z mnoha.......
stavím volieru a začínám řešit vnitřek,jaká je max.tloušťka bidýlek pro andulky a korely? Může tam být velká haluz z borovice? Chlapi mi z lesa přitáhli vítězně mega větev, ale nevím zda by byla vhodná.Počítám, že pokud by to šlo, byla by tam stabilně, ostatní (vrba, jabloň) by se obměňovala.Mohu nafotit.
Poraďte prosím.